Author Topic: Központi zár vezérlő utólag  (Read 3852 times)

Offline kako

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Központi zár vezérlő utólag
« on: 2014 February 13, 19:35:20 pm »
Sziasztok!

Ha olvassa egy villamos ember, akkor megköszönném a segítséget.

Vettem egy MK6-os (dudoros lámpás) fiesta-t. Van benne központi zár, de csak kulccsal működik, mivel csak a pótkulcsot kaptam meg a kocsihoz, a távkapcsolósat nem. Találtam univerzális központizár vezérlő modult, ami NO/NC/COM kimenetes.
Szeretném beszerelni, azonban a rajz, ami van hozzá, nem teljesen egyértelmű, ezért van egy pár kérdésem:
- kilámpáztam az ajtókhoz menő vezetékeket, megvan, hogy melyik a záró, melyik a nyitó szál. Erre kell rákötnöm a zárvezérlőt, vagy a vezetőoldali ajtóból kijövő 3 vékonyabb ér valamelyikére ? (ezek lennének a vezérlő szálak????)
- pozitív, negatív, vagy pozitív-negatív triggeresnek számít a zárrendszer (különböző bekötés van a rajzon)
- le kell húzni a központizár csatlakozóját a műszerfal alatt lévő csatlakozóról, vagy rajta kell hagyni?
- próbalámpa szerint mind a záró, mind a nyitó éren testpotenciál van, csak a nyitás/zárás idejére megy pozitívba. Ez nekem azt jelenti hogy pozitiv triggeres. Jól gondolom?
- mivel nem találtam kapcsolási rajzot a zárakról (és nem akarom kiveretni a biztosítékokat), ezért az utolsó kérdés: A testpotenciált csak a zármotor ellenállásán keresztül látom a próbalámpán, vagy direktben testre vannak kötve ezek a szálak, ami zárás/nyitás idején megszűnik?

Előre is köszönöm ha valaki válaszolni tud
Kako


Ilyen bekötési rajz van hozzá:http://imageshack.us/m/88/3750/wireingdiagram2.jpg
« Last Edit: 2014 February 13, 19:37:05 pm by kako »

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re:Központi zár vezérlő utólag
« Reply #1 on: 2014 February 13, 21:20:58 pm »
ha a nyitás-zárás a szálakon arra az időre megjelenő 12V, akkor pozitív triggeres. a pozitív-negatív a kétvezetékes motoroknál van, ahol polaritáscserével mész nyitás-zárás között.

a motoron folytonos 12v van, és a nyitás-zárás állapot szerinti szálra kerül a zárás idejére (kb 2sec) 12V, ez a jel a többi motornak.

A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi

Offline kako

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:Központi zár vezérlő utólag
« Reply #2 on: 2014 February 13, 21:44:52 pm »
Köszi.
Akkor hogy jól értem-e: Ezek szerint ha akárhonnan teszek rá egy +12V-ot az egyik szálra, akkor az megcsinálja a kívánt funkciót (nyit/zár)? Ennyire egyszerű lenne?

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re:Központi zár vezérlő utólag
« Reply #3 on: 2014 February 14, 10:24:39 am »
amivel eddig találkoztam, ott igen. mondjuk ott nem volt vezérlőbox, tehát csak óvatosan próbálgasd! :)
A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi