Author Topic: Autogáz (LPG)  (Read 13793 times)

Thommy

  • Guest
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #30 on: 2012 April 23, 09:35:11 am »
A "szak"szervízekben minden lehetséges..  ;D De azt azért én is megnézném, hogy állít szelephézagot. A benzin keni a szelepeket.. na.. de még ha így is van.. akármelyik gázbeszerelő műhelyben kapható un. felsőkenő szett, ami ezt hivatott kiváltani. 7-20000ft-ig terjedő árskálán kapható. Szóval egy újabb probléma kilőve. Kifogás van még?  :D

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #31 on: 2012 April 23, 09:44:32 am »
Szerintem ez marhaság. Hidrotőkés kocsinál nem fog állítani szelephézagot a szerviz. az meg, hogy a benzin keni a szelepeket? Kihűltem.

A 2002-2007 benzines Fiesta motorok között csak az 1,3-as hidrotőkés.
A többiben lapkacserével állítható a szelephézag, ami ráadásul bonyolult és jó drága.  :(

Felelősség korlátozás: Ez a hozzászólás nem támogatja vagy ellenzi a gázüzem bevezetését. A szerző kizárólag a szelephézag állíthatóságában foglal állást.  ;)
« Last Edit: 2012 April 23, 09:46:06 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

sztrakk9

  • Guest
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #32 on: 2012 April 23, 09:50:47 am »
A 2002-2007 benzines Fiesta motorok között csak az 1,3-as hidrotőkés.
A többiben lapkacserével állítható a szelephézag, ami ráadásul bonyolult és jó drága.  :(

Felelősség korlátozás: Ez a hozzászólás nem támogatja vagy ellenzi a gázüzem bevezetését. A szerző kizárólag a szelephézag állíthatóságában foglal állást.  ;)
Na legalább 1 jó hír! nekem pont ez van!  :)

Thommy

  • Guest
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #33 on: 2012 April 23, 09:55:49 am »
Megoldás: nem állítunk szelephézagot! :D Na, de viccen kívül. Nem kevés fiesta-fusion motor ment már át a kezem alatt, még egyiken sem kellett állítani. És mint írtam korábban, ismerősnek gázosítva van, több, mint 100e km-t ment már az autóval, minden probléma nélkül. Az olaj 20e km után is olyan, mint amit akkor töltöttek bele, hidegben-melegben gond nélkül indul (ok-ok, a hidegindítás benzinnel történik, mint tudjuk). Egy trükkje van: minden második olajcserénél megy bele a MotoLife adalék. Nem túl drága, viszont tényleg hatásos, és nem csak Ford-oknál...

Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #34 on: 2012 April 23, 14:21:05 pm »
Én most rakattam az autómba. Igaz nem Fiesta, hanem Galaxy, és nem 1,3, hanem 2,8 VR6 :D

Nekem főleg megéri.
A Medicar egy nagyon megbízható cég. Ezt jelzi az áruk, és a 2 hónapos várakozási idő is.
Én tudom ajánlani a Vörösvári Brcar Kft. is! Nagyon szépen, és megbízhatóan dolgoznak. Nekem a 6 hengerre volt 260e. KPM-es vizsga lesz majd, de csak decemberben, addig elhúzom. Ugyan a terv, és az engedélyek tényleg 1 évig érvényesek, viszont rendőre válogatja, hogy ki fog elengedni, ha kiderül, és ki lesz, aki megbüntet, akkor persze azonnal műszaki...(most nem látszik, hogy gázos, mert alul van a betöltő, és nincs rajta matrica!)
1 hete hoztam el, átalakítás 1-2 nap. Fiestánál sztem 1 nap...
Nem veszek észre semmit, max azt, hogy 220-ért tankolok SK-ban. :laugh:
Fogyasztási adat majd 2000km után, akkor csinálnak egy finombeállítást még.
Teljesítményben vagy nem változott semmi, vagy nem észrevehető.

Benzinnel indul, ha eléri a radiátorba menő csőben a víz a 35fokot, akkor átáll gázra. Innen kezdve tudom állítani, hogy gáz, vagy benzin. Ez hideg motornál most 5 perc alapjárat... Utána napközben már max 30-40mp, és gázon megy...

A prémium márka a BRC, és a Landirenzo. Nekem STAG-ot szereltek. Ez egy lengyel fejlesztésű ECU, a köcölékek szabadon választhatóak(szinte) Javarész BRC cuccokkal van szerelve. Az injektro olcsóbb fajta. (Az enyém esetébe 20e/4db, BRC-nél 20/db... Max 3-ad annyival tud többet, mint az olcsóbb fajta, így nem mondhatni, hogy megéri.......)
BRC lett volna 310e, STAG lett 260e. Ez utóbbi ECU-ban erős, szinte hozzá tanulja magát az autóhoz...

Röviden ennyi....
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #35 on: 2012 April 23, 18:49:35 pm »
A 2002-2007 benzines Fiesta motorok között csak az 1,3-as hidrotőkés.
A többiben lapkacserével állítható a szelephézag, ami ráadásul bonyolult és jó drága.  :(

Felelősség korlátozás: Ez a hozzászólás nem támogatja vagy ellenzi a gázüzem bevezetését. A szerző kizárólag a szelephézag állíthatóságában foglal állást.  ;)

1,3-as mociról volt szó, ha minden igaz :)
« Last Edit: 2012 April 24, 06:38:38 am by DVZs »
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

sztrakk9

  • Guest
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #36 on: 2012 April 23, 22:25:46 pm »
A Medicar egy nagyon megbízható cég. Ezt jelzi az áruk, és a 2 hónapos várakozási idő is.

Hát nekem a medicar 298 ezret hozott ki! 30km-el odébb meg 220 ezer! és a mediék olyan rendszert ajánlottak,h tele van az oldaluk minden síró emberrel,h ugyan miért nem jó az autó már megint!
És a válaszuk csak egy! jöjjön vissza szervizre!
és hát 80 db ezresért piszok sokat kell gályázni!

« Last Edit: 2012 April 24, 08:03:53 am by sztrakk »

Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #37 on: 2012 April 24, 06:51:54 am »
Ezért tértem ki az árukra...
Ők megtehetik, mert keresettek...
Az, hogy ki mit sír az oldalukon, az egy dolog. Bármi becsúszhat, vagy egyszerűen a user méri fel rosszul a helyzetet.
Félre ne érts! Nem mellettük beszélek. Amit nekem 260e-ért csináltak, arra ők 360e-s ajánlatot adtak. Mégis 1,5-2 hónapos a várakozási idő náluk...
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót

sztrakk9

  • Guest
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #38 on: 2012 April 24, 08:03:35 am »
Bocs, nem offolni akartalak!!
Persze mert közel vannak! tudom nekem is 2 hónapot mondtak. De nekem sok az a 3 kilo! mondjuk a másik helyen is május hóvégét ajánlottak 2 hete,csak ott az ár meggyőzőbb.
http://www.landirenzo.hu/forum?page=3

Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:Autogáz (LPG)
« Reply #39 on: 2012 April 24, 08:19:02 am »
Érdekes, hogy nekem is a Landi miatt ajánlották a Medicart, erre Lovátot kaptam tőlük a pdf-ben...
Azt én sem szerettem volna...
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót