Author Topic: 93, mk3 1.1 OHV alapjárat ingadozás  (Read 4369 times)

Offline doktor1987

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
93, mk3 1.1 OHV alapjárat ingadozás
« on: 2015 December 07, 09:42:56 am »
Sziasztok!

Az alábbi probléma merült fel az autómmal és nem találom a megoldást, szakavatottak segítségére lenne szükségem.

Az autóm alapjárata ingadozik, magától pörög fel a motor és áll vissza normál alapjáratra néha mint egy versenyautó amit döngetnek előfordul,hogy megszűnik és napokig sőt hetekig minden rendben van. Jellemzően akkor indul be a dolog ha kinyomom a kuplungot de néha már sebességben is érzem( negyedikben leveszem a lábam a gázpedálról és magától gyorsul az autó).
 Mi lehet a baj? Honnét érdemes elindulni felkutatni a problémát?

Segítségeteket előre is köszönöm!


Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re:93, mk3 1.1 OHV alapjárat ingadozás
« Reply #1 on: 2015 December 07, 17:29:56 pm »
A fojtószelep-állás érzékelő potméter, TPS vezetékeiről szokott lemállani a szigetelés, az okoz ilyen hibát. újraszigetelés és jóság van.
A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi

Offline doktor1987

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:93, mk3 1.1 OHV alapjárat ingadozás
« Reply #2 on: 2015 December 08, 20:23:58 pm »
Hello!

Köszönöm a tanácsot, kiszereltem a potit és igazad volt teljesen lefoszlott róla a szigetelés így hát felújítottam, megszűnt az alapjárat ingadozás viszont valószínűleg elmaszatoltam valamit mert most van egy masszív 1800-2000 körüli alapjáratom.
A kérdés az, hogy tudom visszaállítani? Soha nem csináltam még alapjárat beállítást ezen az autón, sőt még injektoros autóm sem volt...segítségedet előre is köszönöm!

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re:93, mk3 1.1 OHV alapjárat ingadozás
« Reply #3 on: 2015 December 12, 17:02:29 pm »
ECU reset sokat segíthet. akkusaru le 10-15 percre, aztán vissza. kb 10 km alatt újratanulja a vezérlő a dolgokat, utána helyreáll.

A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi