Author Topic: fűtésszabályozó működése  (Read 6780 times)

Offline András

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
fűtésszabályozó működése
« on: 2013 August 14, 19:29:48 pm »
Üdv.
segítségeteket kérném
a problem: tavaly nyáron jelentkezett először, időnként gondolt 1et és elkezdett fűteni és akkor ki se lehetett kapcsolni, dőlt a meleg mint állat, motor leállítása és indítása után volt, h abbahagyta volt, h nem
télen volt, h fűtött aztán gondolt 1et és elkezdett hideget szolgáltatni
most is néha elkezd fűteni csak úgy szórakozásból a közel 40C melegben
ilyenkor amikor elkezd magától fűteni a klímát is kikapcsolja szerintem
vettem új fűtéscsapot (4000ft) rádugtam a csatit de konkrétan gyujtás ráadásával elmozdul a szelep és egyáltalán nem reagál a tekerő tekergetésére. gyujtás levételével vagy csati lehúzásával visszaugrik a szelep és ennyi.
mostmár egyre jobban a fűtéspanel elektronikájára terelődik a gyanúm, kiszereltem, a potmétert megajándékoztam wd40-el de semmi változás.
szerintetek mi lehet a ludas?
valaki elmondaná nekem, h a fűtésszab poti tekergetésére hogyan kellene reagálnia a szelepnek? esetleg járó, üzemmeleg hűtőfolyadéknál kellene ezeket ellenőriznem?
köszi
1999. 1.25 Mk5 Ghia
Ford szín fantázianeve: Paprikapiros :-)

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:fűtésszabályozó működése
« Reply #1 on: 2013 August 14, 20:57:20 pm »
az panel csere lesz.
én ugyanezt játszottam el tavaly ota.
télen nem volt fütésem hiába csavargattam bármit bárhova megfagytam a kocsiba a hidegtöl.
vettem uj fütéscsapot és végre lett meleg télire.a régi fütéscsap elromlott és zárva maradt az volt a baja és a fütéscsap utáni utaster  csöbe már nem engedte át a melegvizet hideg maradt a csö.
jött a tavasz meg a nyár és a melegek.
mit ad isten csak meleget fujt nem birtam hidegre tekerve sem leállitani a meleget.
néha mikor összevissza csavargattam ütögettem a höfokszabályzo tekerentyüt akkor ideig-oráig tudtam hideget is fujatni vele de utána mindig visszaállt az hogy hidegre tekerve is meleget fujt.
szereztem egy másik fütéspanelt átszereltem belöle az elekronikát és minden jo lett.megy a fütés is és a hütés is végre normálisan.

Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:fűtésszabályozó működése
« Reply #2 on: 2013 August 15, 09:07:16 am »
a potmétert megajándékoztam wd40-el de semmi változás.

Ilyet nem csinálunk!
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót

Offline András

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
Re:fűtésszabályozó működése
« Reply #3 on: 2013 August 15, 13:18:30 pm »
Ilyet nem csinálunk!

dehogynem
ha már sz*r ettől sz*rabb nem lesz  ;)
1999. 1.25 Mk5 Ghia
Ford szín fantázianeve: Paprikapiros :-)

Offline András

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
Re:fűtésszabályozó működése
« Reply #4 on: 2013 August 15, 13:19:19 pm »
az panel csere lesz.
én ugyanezt játszottam el tavaly ota.
télen nem volt fütésem hiába csavargattam bármit bárhova megfagytam a kocsiba a hidegtöl.
vettem uj fütéscsapot és végre lett meleg télire.a régi fütéscsap elromlott és zárva maradt az volt a baja és a fütéscsap utáni utaster  csöbe már nem engedte át a melegvizet hideg maradt a csö.
jött a tavasz meg a nyár és a melegek.
mit ad isten csak meleget fujt nem birtam hidegre tekerve sem leállitani a meleget.
néha mikor összevissza csavargattam ütögettem a höfokszabályzo tekerentyüt akkor ideig-oráig tudtam hideget is fujatni vele de utána mindig visszaállt az hogy hidegre tekerve is meleget fujt.
szereztem egy másik fütéspanelt átszereltem belöle az elekronikát és minden jo lett.megy a fütés is és a hütés is végre normálisan.
nincs más hátra, panelbeszerzés indul...
köszi
1999. 1.25 Mk5 Ghia
Ford szín fantázianeve: Paprikapiros :-)