Author Topic: Ingadozó alapjárat - csak hidegen  (Read 25825 times)

Offline fordnavigation

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 24
  • Segített?: +2/-0
Ingadozó alapjárat - csak hidegen
« on: 2011 September 09, 07:03:12 am »
Sziasztok!

Bár volt már néhány téma alapjárat ügyben, pontosan ilyen hibajelenséget nem olvastam.

Az alany egy 2006. évi 1.4 benzin Fiesta Durashift EST robotizált váltóval. Nyáron vettük, már akkor is észrevettem hűvösebb reggeleken, hogy hidegindításkor először normál (1000 körüli) alapjáratot akar a rendszer, majd hirtelen úgy gondolja, hogy elég 700-800. Persze, majdnem lefulladás a vége, ezért fel 1500-ra. Most, hogy még hidegebbek a reggelek, asszonynál egyik reggel le is fulladt, és kiírta, hogy "system fault". (Mindezt végig benyomott fékpedállal és N állásban). Persze megijedt, mondtam neki, hogy újraindítással próbáljon, utána már nem fulladt le, el tudott indulni. Melegen semmit nem lehet tapasztalni, ha nagyon odafigyelek, akkor egy nagyon minimális (50-100) fordulatszám ingadozás, de alig észrevehető.

Tipp? Alapjárati motor? Fojtószelep? Üzemanyagszűrő? Légtömegmérő? Szoftver? Más?

Amúgy a "hab a tortán" az volt, hogy még hideg motorral szerettem volna gyorsan kijönni egy kereszteződésből és olyat művelt, mintha kockabenzint tankoltam volna (rángatott és fulladni akart) - mindezt egy "automataváltós" autó. Úgy éreztem magam, mint mazsola koromban a Skoda 120L-lel szivatós indítás és elindulás után (és még közönségem is volt :).

A kocsi előéletéről annyit, hogy egy idős néni vezette szinte kizárólag városban, és viszonylag sokat (60ekm). Bár szakszervizbe járt vele, ez nem jelent semmit.

Minden ötletet örömmel veszek.

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Ingadozó alapjárat - csak hidegen
« Reply #1 on: 2011 September 09, 07:47:45 am »
Nekem ugyan ez a motor van a kocsimban igaz manuális váltóval, de nekem is csinálja néha. Én úgy vettem észre, hogy összefügg az üzemanyag minőséggel. Ja és nekem 0 km-es kora óta csinálja és most van benne 56ezer.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline fordnavigation

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 24
  • Segített?: +2/-0
Re:Ingadozó alapjárat - csak hidegen
« Reply #2 on: 2011 September 09, 08:24:44 am »
Nekem ugyan ez a motor van a kocsimban igaz manuális váltóval, de nekem is csinálja néha. Én úgy vettem észre, hogy összefügg az üzemanyag minőséggel. Ja és nekem 0 km-es kora óta csinálja és most van benne 56ezer.
Az a baj, hogy nálunk mindig csinálja. Előtte Fusionünk volt ugyanezzel a motorral (manuális váltóval), ott nem jött elő egyszer sem.

UPDATE: Ma reggel mondtam asszonynak, kicsit "melegítse be" az autót alapjáraton (tudom, nem túl jó, de most kíváncsi voltam). Így is tett, alapjárat ingadozott, ezt gázfröccsökkel kompenzálta (á la Skoda 120L), majd 1 perc után elindult. 1-2 rángatás volt, de nem fulladt le. Melegen aztán minden OK.

Offline Sebyyy

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 115
  • Segített?: +7/-1
    • MakroCar- Ford Alkatrész Webáruház
Re:Ingadozó alapjárat - csak hidegen
« Reply #3 on: 2011 September 09, 08:31:46 am »
Sziasztok!

Bár volt már néhány téma alapjárat ügyben, pontosan ilyen hibajelenséget nem olvastam.

Az alany egy 2006. évi 1.4 benzin Fiesta Durashift EST robotizált váltóval. Nyáron vettük, már akkor is észrevettem hűvösebb reggeleken, hogy hidegindításkor először normál (1000 körüli) alapjáratot akar a rendszer, majd hirtelen úgy gondolja, hogy elég 700-800. Persze, majdnem lefulladás a vége, ezért fel 1500-ra. Most, hogy még hidegebbek a reggelek, asszonynál egyik reggel le is fulladt, és kiírta, hogy "system fault". (Mindezt végig benyomott fékpedállal és N állásban). Persze megijedt, mondtam neki, hogy újraindítással próbáljon, utána már nem fulladt le, el tudott indulni. Melegen semmit nem lehet tapasztalni, ha nagyon odafigyelek, akkor egy nagyon minimális (50-100) fordulatszám ingadozás, de alig észrevehető.

Tipp? Alapjárati motor? Fojtószelep? Üzemanyagszűrő? Légtömegmérő? Szoftver? Más?

Amúgy a "hab a tortán" az volt, hogy még hideg motorral szerettem volna gyorsan kijönni egy kereszteződésből és olyat művelt, mintha kockabenzint tankoltam volna (rángatott és fulladni akart) - mindezt egy "automataváltós" autó. Úgy éreztem magam, mint mazsola koromban a Skoda 120L-lel szivatós indítás és elindulás után (és még közönségem is volt :).

A kocsi előéletéről annyit, hogy egy idős néni vezette szinte kizárólag városban, és viszonylag sokat (60ekm). Bár szakszervizbe járt vele, ez nem jelent semmit.

Minden ötletet örömmel veszek.


Fojtószelepet kéne megtisztítani első sorban! leveszed a szívócsövet ujjaddal elfordítod a pillangószelepet és kitörlöd a kormot. persze mindezt leállított motornál ;D
Ha nem jött be a tisztítás azaz megmarad a hiba akkor márkaszervíz,szoftver frissítés.
Volt egy széria ami hideg indításnál túldúsít és dadogni kezd a motor vagy le is fullad. Elvileg már van rá frissítés.
A mi autónkon is ez a szitu. 2007.04. 1.25 benzin 40000km újként lett vásárolva tehát nincs szétbarmolva :)
www.makrocar.hu
Ford Alkatrész Webshop
info@makrocar.hu
Tel:30 502 5997 www.facebook.com/makrocarfordalkatresz

Offline slacee

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 37
  • Segített?: +0/-0
Re:Ingadozó alapjárat - csak hidegen
« Reply #4 on: 2011 October 18, 08:59:08 am »
Helló és ha például a mai hidegebb reggelen nem nagyon akart indulni
1.4 benzin 2006-os évjárat
ja meg valami kis mocskos fekete füst is jött belőle mármint a kipufogóból de azt csak mondták én nem láttam
plusz valamikor csöppet rángat is mi a fene lehet vele?
bármi infót köszönök előre is

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Ingadozó alapjárat - csak hidegen
« Reply #5 on: 2011 October 18, 09:09:14 am »
Ha fekete füst van akkor túl sokat kap. Annak meg lehet jó pár oka.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Ingadozó alapjárat - csak hidegen
« Reply #6 on: 2011 October 18, 09:28:45 am »
Ha fekete füst van akkor túl sokat kap. Annak meg lehet jó pár oka.

Vagy az egyik gyertya nem gyújtott az első néhány fordulat alatt.
pl. pára a motortérben + repedés a trafón, gyertyakábelen, pára a gyertyán (gyertyapipa nem zár)

Nézd meg sötétben (esetleg egy kis nedvesítés után), hogy látsz-e a motortérben áthúzást.
« Last Edit: 2011 October 18, 09:31:47 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Ingadozó alapjárat - csak hidegen
« Reply #7 on: 2011 October 18, 10:44:45 am »
Amikor ingadozik az alapjárat beremeg a moci?

Vak vagyok:
Most olvasom, hogy rángat is :D Akkor fogadd meg fiesta2002 tanácsát, mert arra-fele lesz a hiba.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline lusti23

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:Ingadozó alapjárat - csak hidegen
« Reply #8 on: 2018 June 27, 19:53:20 pm »
Sziasztok!

Nekem egy 2008-as mk6 1.25 16v benzines Fiestám van. Hasonló hidegindítás gondjaim vannak:
- Motor simán indul
- Néhány másodperc után alapjárat leesik 7-800 körülre, egy pár másodpercig fulladozik, de nem áll le a motor
- Ezután visszaszabályoz majd pár pillanat múlva apró rántásokat tapasztalok, de egyébként 4 hengerrel jár. Ha nem indulnék el ezután, akkor "kisimul" a járása.
- Viszont ha elindulok, akkor az első pár száz méteren, főleg, ha közben megállok és újra elindulok egy kereszteződés miatt, akkor hajlamos a második elindulás után gázadásra rángatni, majd hirtelen ez elmúlik és szépen megyünk tovább rángatás nélkül.

Próbáltam megfigyelni, hogy milyen körülmények között produkálja ezt a hibát a kocsim, de 100%-os biztonsággal nem tudnám egyikre sem rámondani, hogy ekkor, vagy akkor.

Legfőképpen hűvösebb időben jelentkezik a hibajelenség (értsd 20 fok, vagy kevesebb), de akkor sem mindig. Ezen a héten egymást követő 3 napon produkálta és a megszokottnál hűvösebb volt reggel. A munkahelyemen mélygarázsban áll egész nap, ott is jelentkezik, de nem esik be a fordulat ennyire, csak olyan 1000 körülig, de a rángatás tapasztalható, elindulás után is, aztán elmúlik.

Próbáltam azt is letesztelni, hogy alacsony, vagy magas üzemanyagszinttel jön-e elő a probléma, de egyik esetben sem történt meg mindig a jelenség. Meleg, nyári időben még kiszámíthatatlanabbul jön elő, szóval elég random a helyzet.

Az autót idén februárban vettem. A szervízben kapott új akksit, gyertyákat, szűrőket, olajat és a folytószelepet is megtisztították, de a jelenség nem szűnt meg. Abban maradtam a szerelőmmel, hogy tesztelgetem a kocsit és alkalomadtán visszaviszem neki. Kipróbáltam az általatok említett trükköket is, amiket ebben a témában felsoroltatok, de egyenlőre nem jutottam előrébb. Az autó egyébként tök jól megy, fogyaszt, de ez az "apróság" azért egyre jobban zavar. (Igen, vissza fogom majd vinni a szerelőnek, de addig is begyűjtenék pár információt támpont gyanánt.)

Azok visszajelzését várom, akik találkoztak már ezzel a problémával ugyanilyen motor esetében és esetleg sikerült is megoldást találni rá.

Köszi és üdv!
Lusti23

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Ingadozó alapjárat - csak hidegen
« Reply #9 on: 2018 June 28, 09:49:45 am »
...Azok visszajelzését várom, akik találkoztak már ezzel a problémával ugyanilyen motor esetében és esetleg sikerült is megoldást találni rá.

Szia!

Ez nem lesz egyszerű. Ha megnézed a legutóbbi hozzászólások listáját, alig vannak aktív látogatók. És az utóbbi időben csak én szoktam tanácsot adni. De én nem felelek meg a feltételeknek.  8)
« Last Edit: 2018 June 28, 12:11:40 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin