Author Topic: Leégett generátor  (Read 17880 times)

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Leégett generátor
« Reply #15 on: 2009 January 12, 14:39:51 pm »
Én is beraktam a 44Ah helyett 55Ah akksit, és nem szállt el semmi. Elég érdekes.
1.3 OHV

Miért kellett volna elszállnia bárminek? 44Ah az kisseb teljesítmény az 55 meg nagyobb vagyis tovább bírja ennyi. Ne keverd össze 12V-24V stb mert ott már elfog :))

Igy néz ki és amit találtam rajta                0 120 485 029
                                                 70      Kc->14V 40-70A

hátuljáról nincs kép?

tuning

  • Guest
Re: Leégett generátor
« Reply #16 on: 2009 January 12, 14:49:45 pm »
de van ,az alsó képnél az első csatlakozás az B+ a második csatlakozás a D+ és a harmadik pedig a W

[a csatolmány törölve]

AniBaba

  • Guest
Re: Leégett generátor
« Reply #17 on: 2009 January 12, 15:15:37 pm »
Miért kellett volna elszállnia bárminek? 44Ah az kisseb teljesítmény az 55 meg nagyobb vagyis tovább bírja ennyi. Ne keverd össze 12V-24V stb mert ott már elfog :))

hátuljáról nincs kép?

Tudom, hogy nem kéne gondnak lennie, azért is mondtam hogy érdekes. Mármint a nála lévő jelenség. :D
Egyébként ha jól értelmezem 40-70A-t tölt a generátora.

Offline TPoT

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 228
  • Segített?: +12/-1
Re: Leégett generátor
« Reply #18 on: 2009 January 12, 22:22:05 pm »
Tök egyszerű.    8)

Fordított polaritást adtál a generátornak (mivel írtad ugye, hogy felcserélted a pluszt/mínuszt) az akksin.

Így elfingta magát a generátorban lévő diódahíd-ami a gerjesztett váltakozó feszültséget alakítja át egyenfeszültséggé.

Igencsak érzékeny a helyes polaritásra........     ::)

Nem kell újat venned-meg lehet javítani:

-vagy veszel bele "diódapajzsot" egy ford-boltban (kb. 6.000)-ha jól tudom így hívják azt az elemet, amire forrasztva vannak eme félvezető ketyerék és beszerelteted egy generátorosnál x munkadíjért

-vagy pedig veszel egy elektronikai boltban diódákat és-ha van ismerősöd, aki kicsit is járatos az elektronikában-kicseréli a döglött motyót a jóra (ezzel kijössz úgy 1.000 pénzből

Az mp 3 lejátszódban is "csak" egy-két egyenirányító szállt el a fordított táp miatt.........egyszerűen javítható amaz is.

Szóval:

No stressz, no para.    ;D


Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Leégett generátor
« Reply #19 on: 2009 January 13, 10:01:23 am »
Tök egyszerű.    8)

Fordított polaritást adtál a generátornak (mivel írtad ugye, hogy felcserélted a pluszt/mínuszt) az akksin.

Így elfingta magát a generátorban lévő diódahíd-ami a gerjesztett váltakozó feszültséget alakítja át egyenfeszültséggé.

Igencsak érzékeny a helyes polaritásra........     ::)

Nem kell újat venned-meg lehet javítani:

-vagy veszel bele "diódapajzsot" egy ford-boltban (kb. 6.000)-ha jól tudom így hívják azt az elemet, amire forrasztva vannak eme félvezető ketyerék és beszerelteted egy generátorosnál x munkadíjért

-vagy pedig veszel egy elektronikai boltban diódákat és-ha van ismerősöd, aki kicsit is járatos az elektronikában-kicseréli a döglött motyót a jóra (ezzel kijössz úgy 1.000 pénzből

Az mp 3 lejátszódban is "csak" egy-két egyenirányító szállt el a fordított táp miatt.........egyszerűen javítható amaz is.

Szóval:

No stressz, no para.    ;D



Igen Tpot!

DadiC volt aki fordítva kötötte be ezért valószínüleg diódahíd fesszab kuka - önindítónak semmi köze! - de azon szerintem már túlléptünk :)


Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Leégett generátor
« Reply #20 on: 2009 January 13, 10:04:14 am »
de van ,az alsó képnél az első csatlakozás az B+ a második csatlakozás a D+ és a harmadik pedig a W

Akkor szerintem a W felel meg a rajz szerinti L nek a többi ugyanaz.

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Leégett generátor
« Reply #21 on: 2009 January 13, 10:18:55 am »
Akkor szerintem a W felel meg a rajz szerinti L nek a többi ugyanaz.

Helyesbítek:

A W szinte minden modellnél a fordulatszámmérő!! Itt egy fájl - PDF - ha kell fordítani szólj! Az összes model bekötése benne van!

2. oldal - táblázat

http://www.hcdk.com/images/common/pdf/Technical_No3_F.pdf

A generátorod egy BOSCH tehát azt a sort nézd!

http://www.altstart.it/searchengine.asp?fun=CODSRC&R=Y&COD=0120485029

Még 1 kép - FORD - itt már nincs külön gerjesztés/gyújtás szál hanem a töltésjelző lámpárol " kapja " az áramot. Azaz ha rajta a gyújtás akkor a lámpán átfolyó áram gerjeszti a generátort.

« Last Edit: 2009 January 13, 11:04:28 am by scampi »

tuning

  • Guest
Re: Leégett generátor
« Reply #22 on: 2009 January 13, 12:04:32 pm »
Köszi holnap neki is ugrok. :notworthy: