Author Topic: Kinyomó csapágy  (Read 30625 times)

Offline szbattl

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 37
  • Segített?: +0/-0
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #60 on: 2017 February 19, 12:54:10 pm »
Kicseréltem a vízhőfok jeladót a csatlakozó le jött magától teljesen el volt oxidálódva  a gyertyát kicseréltem aztán  ma reggel  megint másodjára indult akksi csere, gyertya, és hőfok jeladó után  úgy hogy valami még mindig nem jó!!
Valami tipp???

Offline 52a52a

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 59
  • Segített?: +2/-0
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #61 on: 2017 February 22, 12:20:16 pm »
Kicseréltem a vízhőfok jeladót a csatlakozó le jött magától teljesen el volt oxidálódva  a gyertyát kicseréltem aztán  ma reggel  megint másodjára indult akksi csere, gyertya, és hőfok jeladó után  úgy hogy valami még mindig nem jó!!
Valami tipp???

Hőfok jeladóra menő csatlakozó belseje nem volt rossz ?
Ford Fiesta MK6 1,25 Benzin (2004)

Offline szbattl

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 37
  • Segített?: +0/-0
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #62 on: 2017 February 25, 13:05:11 pm »
Ki tisztítottam és adtam neki egy kis wd40-et és indult pöcre persze az is lehet hogy jó idő van kint plusz 12 fok azért indult egyből ezt már csak akkor tudom meg ha megint lesz egy kis fagy úgy hogy ennyire jutottam eddig. Ja és amikor 2-3 -ra  indult utána eléggé érzett a benzin szag.

Offline szbattl

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 37
  • Segített?: +0/-0
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #63 on: 2017 February 26, 06:37:16 am »
Ma Reggel -2 fok volt és lás csodát pöcre indult remélem télen már nem lesz vele gondom:D.
Szóval  a tünet téli időben nehezen 3-ra indult be a kocsi elsőnek akksi csere ami persze nem oldotta meg a problémát ,majd  gyertya csere  ami szintén nem hozott teljes megoldást csak annyit, hogy ki lett cserélve, továbbra is nehezen indult végül mivel a hőfok jelző kigyulladt és persze a mutató is le fel mozgott így a hőfok jeladót is ki cseréltem aminek a csatlakozója annyira el volt oxidálódva ,hogy hozzáértem és le jött magától, hőfok jeladó csere után még mindig nehezen indult meg érzett indítás után a benzin szag erőteljes  ezért Szasza javaslatára megnéztem a csatlakozót és egy kis wd-40-el befújtam és kitisztult, ma -2 fok volt és pöcc röff (az akkumulátort azért kellett cserélni mert a terheléses vizsgálatnál majd nem kipurcant, gyertyát azért mert már volt benne 30 ezer km és hát az se árt ilyenkor cserélni.)Remélem esetleg másnak is tudok majd ezzel segíteni.
Köszönöm a Segítséget Styleair-nek és persze mindenkinek aki egy két ötlettel hozzá tett az egész hiba feltáráshoz.

Üdv.

Ford Fiesta 2005 1.3 Benzin.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #64 on: 2017 February 26, 07:58:24 am »
Örülök, hogy megoldódott a probléma, még ha több lépcsőben is.  :icon_thumright: :hello:
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline brombi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 17
  • Segített?: +0/-0
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #65 on: 2018 January 19, 17:35:07 pm »
Ilyen hibám nekem is volt. Annyi plusszal, hogy hibakeresésnél nálam már a riasztó is beindult, mert zárni se tudtam, se nyitni, csak kulccsal.  Nagy hideg utáni első melegben.
Én is aksira gyanakodtam, de végül kideült, hogy az akusaru elkorrodálódott picit. Levettem, megkeféltem és megjavult.
Jó volt úgy szerelni, h a riasztó ott visított  :)

P0460 nekem is van. Még nem jöttem rá miért

Ford Fiesta 2005 1.3 benzin A9JB  a következőt produkálta ismét 3ik indításra indul illetve a benzin és a hőfok mutató ami digitális ilyen lefel elkezdett mozogni a fordulatszám mérő nem mutatott semmit illetve a következő hibakódokat írta  a saját elm325-el ki olvasott hibakód olvasóval U2510 illetve a p0460 -at ismét egyszer már töröltem a p0460 -at az U2510 a leg újabb valaki valami tanács hogy hol kezdjek neki mert már nagyon kétségbe ejtő a dolog ja meg mértem az aksit az meg ha rá kapcsolok mindent azt úgy megy alapjáraton 14,74 voltot tölt..
Valaki segítsen köszi