Author Topic: Ültetés !!!  (Read 26312 times)

Tomakyn

  • Guest
Re: Ültetés !!!
« Reply #15 on: 2006 November 14, 22:26:55 pm »
2.1% még belefér?

Timcsi

  • Guest
Re: Ültetés !!!
« Reply #16 on: 2006 November 16, 11:26:51 am »
Iván ültetése tegnap történt meg.  :)
-3cm, Eibach.
Nagyon jót tett a manőverezhetőségnek, nem emelgeti úgy az orrát, kanyarban stabilabb...
És állat jól néz ki.

És persze jobban pattog az úton, de ennyit igazán kibírok.  ;) ;D ;D

(A dolog szépséghibája, hogy az ültetés mellé kaptam a ford-nál grátisz egy horpadást+festékleverést a bal első sárvédőperemre, amit holnap javítanak. Hát azt hittem ott ájulok el, amikor megláttam, hogy fénytörése van... Na mindegy.)
http://ivan.bognartimea.hu

ZombiZsuzsi

  • Guest
Re: Ültetés !!!
« Reply #17 on: 2006 November 16, 16:50:52 pm »
Sziasztok !

Megjött a kicsikémhez az ültető szett, németországból.
De sajnos nem jót küldtek. Az én Fifim 93-as. Amit küldtek az a 94.08.-hó utánihoz jó. >:(
Úgyhogy, ha valkinek kell akkor eladó a cucc. MK IV-hez való 60-40-es komplett ültető szett. ( 4db gázos lengéscsillapító + 4 db ültetőrugó ) VADONAT ÚJ !!!
06-20-515-0419 ( ez a párom száma ) És sajnos műszakilag analfabéna vagyok. ;D


Üdv: Zsu

Justin

  • Guest
Re: Ültetés !!!
« Reply #18 on: 2006 November 16, 18:55:13 pm »
Nekem is Eibach ültetésem van! Király az útfekvés, de pattog rendesen. 195/60 R14 a gumi, kicsit magas a gumi de így komfortosabb. 8)

ZombiZsuzsi

  • Guest
Re: Ültetés !!!
« Reply #19 on: 2006 November 28, 10:16:12 am »
Fiúk - Lényok.

Még mindíg eladó egy garnitúra 60/40-es ültetés MK IV-hez !

Vadonat új !!!

4 db rugó + 4 db Gázos lengéscsillapító.

Vagy elcserélhető MK III.-hoz valóra.

Ára: 60.000,- Huf.
06205150419

Üdv: ZombiZsuzsi

[a csatolmány törölve]
« Last Edit: 2006 November 28, 10:18:55 am by ZombiZsuzsi »

freerider46

  • Guest
Re: Ültetés !!!
« Reply #20 on: 2007 January 07, 22:32:49 pm »
Sziasztok.En meg szeretnem kerdenzni hogy gyarilag milyen markaju lengescsillapitok vannak a 97-es fiesztakon,mert nekem valahogy alacsonyabb mint a tobbi fiesta es K.A.W. markaju piros szinu lengescsillapito mind a negy.

ZombiZsuzsi

  • Guest
Re: Ültetés !!!
« Reply #21 on: 2007 January 07, 23:48:09 pm »
MOTOCRAFT.

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Ültetés !!!
« Reply #22 on: 2007 March 24, 19:32:19 pm »
Szia Zsuzsi!

Meg van még a szett?
Rugó + lengéscsillapító...?
Én most fogtam nagy kocsifelújításba és jólenne... ha még meg van a cucc akkor szívesen megnézném!
Nekem MK4 es '96 os Fiestám van!
A lengéscsillapítók szerintem aránylag jók... de az újnál nincs jobb...
Jövőhéten megyek futóművet állítani meg szilenteket csetréltetni... megkérdezem őket!

Az alufelnieimet elvittem felújítatni! Gyári felnik... de nem festetni akarom, hanem homokfúvatni, majd polírozni....  ;) úgy már dögösebb lesz... a középső műanyagot meg lekrómoztatom!
Azért a régi felni marad mert ez olcsóbb megoldás, meg így remélem nem fog baleérni semmibe!
Mert hát azért ezeken a magyar utakon semmit sem lehet tudni!
Egyébként milyen márkáju a cuccos?
« Last Edit: 2007 March 25, 10:26:39 am by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

ZombiZsuzsi

  • Guest
Re: Ültetés !!!
« Reply #23 on: 2007 April 02, 07:31:49 am »
Szia Zsuzsi!

Meg van még a szett?

Szia!

Még meg van, de lehet, hogy nem jó a tiédhez.
Hátul nézz a kocsi alá !
Ha villás az alsó rögzítési pont akkor nem jó !
Igazából ez a szett MK IV-hez való 98 - utániakhoz.
+ A Pumákhoz és a KA-hoz.
« Last Edit: 2007 April 02, 11:04:43 am by viktorwrz »

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Ültetés !!!
« Reply #24 on: 2007 April 03, 05:17:30 am »
szerintem jó lett volna, de voltam hétvégén gumit venni és ha már ott voltam megnézettem a futóművet.... :(
Báár az MK4 eseknél álítólag (szerelő szerint) ha nem akarnak beégni, akkor a hónapot is nézni kell.. mert már az is jelenthet változást...
Hát sajna 66.000 lett....
szilentcsere, toronycsapágyak,beállítások , meg folyott az első lengéscsillapítóból az olaj ezért az is kellett cserélni.... úgyhogy sajna a pénz amit rá szántam elúszott....
Csak az a gáz, hogy kb fél éve vettem a kocsit. és akkor volt egy szigorított műszaki vizsgája..... a srácok mondták, hogy azért ennyi idő alatt nem amortizálódik le....
Meg utólag kiderült sérült volt a verda... szóval ennyit a rendes eladókról....
De amúgy a verda nagyon tuti!  ;D
« Last Edit: 2007 April 03, 05:21:04 am by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

MFalcon

  • Guest
Re: Ültetés !!!
« Reply #25 on: 2007 April 11, 13:06:04 pm »
Szesz doso22!
A 97-es Fiestámon is most lesz elsö futómüvizsgálat, mert kicsit bizonyalan, meg a jobb elsö lengéscsillapító "taknyos".
Miket raktak a tiédbe, hogy 66eFt lett?
Toronycsapágyhibát miböl veszem észre, mit lehet látni?

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Ültetés !!!
« Reply #26 on: 2007 April 12, 06:48:11 am »
Szia!
Háát nekem csak annyiban jelentkezett a dolog ("csak") hogy ha valami úthiba volt akkor elvitte valamerre a kereket.... mindig 2 kézzel kellett kapaszkodni a kormányba...
De én a rossz útra fogtam mindig, meg hogy ilyen vacak vályúkat taposnak az útra... meg ha véletlen valamilyen kis úthibát eltaláltam akkor majdnem elharaptam a nyelvem  :(
Csak hát itt jön megint a bizalom kérdés... meg fél éve volt szigorított műszakim.... és hát mondták, hogy egy jó darabig nem kell majd költeni a kocsira, mert jó állapotban van... csak max gumit azt vegyek rá...kereskedő meg mondta, hogy hát ez kis autó kérem ez ilyen pattogós...
Most hogy kész már egy kézzel is.... ;D szinte álom.... pedig most még nagyobb meg szélesebb kerekeket is tettünk fel!
Amúgy meg úgy állapítottuk meg, hogy gáz van hogy felemeltük a kocsit... és kotyogott a kerék....fel-le... ez volt a szilent...meg a toronycsapágy...  a lengéscsillapító meg látványos volt, mert látszott az olaj az oldalán!
amúgy szerintem tételekre lebontva nem olyan drága!
16.000 a lengéscsillapító/db (mert speckós gólyaláb kell)
a szilentek 1-2.000
toronycsapágy se sokkal drágább...
csak nekem gyorsan kellett a cucc és futárra hozatták du-ra... az is pár ezer... meghát a munkadíj...futómű beállítással, meg mindennel együtt...
lehet nem volt a legolcsóbb, de bennük megbíztam és nagyon rendesek voltak számlát is kaptam....
De minden ellenére nagyon meg vagyok elégedve a kicsikével! Nem cserélném le!
Egyszer úgyis eljött volna az ideje! inkább most essünk túl rajta hogy volt valamennyi pénzem.
« Last Edit: 2007 April 12, 06:49:54 am by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

MFalcon

  • Guest
Re: Ültetés !!!
« Reply #27 on: 2007 April 12, 19:12:01 pm »
Nos, ez az autó megemelve nem volt, de ismerősök közt keresek egy emelős autószerelőt, megnézzük. Ez akkor kotyog-zörög, amikor annyira rossz utakon megyünk, pölö a Jászságban! No az igazi tesztút... Hétfőn hazafelé az autópályán 110nél elkezdte ugyanezzel a hanggal, némi rázással. Volt para, de szerencsére Budaörsnél jártunk, ott nem gáz, ha visszaveszem 100-ra. :-) Aztán ahogy belelendültünk simán vitte a 120feletti sebességet is, de inkább nem kockáztattam, elég izzadtan szálltam ki Győrben. :)
Úgyhogy elég sürgős lesz a javítás, de most meg pénzmag nincs rá... Jövő hónapig bírja ki, addig kímélem, aztán akkor majd kap szilenteket, lengéscsillapítót (Fordos 14990 a cromax.hu-n), meg fékpofákat. Ja, meg nyári gumit! :)
Milyen speckós gólyalábat vettél?

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Ültetés !!!
« Reply #28 on: 2007 April 13, 06:19:02 am »
Nem speckós, csak specifikus... ezt lehet elírtam.. másra gondoltam  :) a lényeg, hogy sok autótípusban az ilyen kialakítású lengéscsillapító patronos rendszerű és azért csak a belsejét kell cserélni... ami nagyban olcsóbb, mint az egész cseréje!
Igen a cromaxnál kb annyi.... hát most nem onnan szereztük be, hanem ők hozatták le futárral. Gondolom az is dob az áron, vagy kerestek rajta egy kicsit.. annyi baj legyen... de legalább megbíztam bennük...
Pl előző szerelő, nem akasztotta a helyére a hátsó hídon a kézifék bowdenjét.... ejnye-ejnye.... csak most vastagabb gumit vettem és elkezdett súrolni.... még jó, hogy gyorsan elhárítottam a problémát!  ;)
Az a bizonytalanság nagyon kellemetlen lehet.... szerencsére nekem azért ennyire nem volt bizonytalan az autó... csak gondoltam biztos ami biztos megnézetem!
Háát akkor amikor kiderültek a dolgok inkább úgy voltam vele, hogy aki nem akar beteg lenni az ne menjen orvoshoz....  :D , de azért most már jobb, hogy minden rendben van!
Szerintem nem szabad várni vele, nagyobb baj is lehet.... mert ha egy ladának kiesik a kereke 50 es tempónál azért az is kellemetlen.. de 120-nál valami probléma...
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

MFalcon

  • Guest
Re: Ültetés !!!
« Reply #29 on: 2007 April 19, 13:43:35 pm »
Már nagyon várom a fizetést-prémiumosztást, mert nagyon ki kéne cserélni a lengéscsillapítót... Tegnap Pesten jártam, 105-115 km/h között érezni hogy a jobb elsö cserérett... De hogy utálom én a pesti forgalmat... :D

A gumis kérdést meg felteszem a másikba...