Author Topic: Akkumulátor csere  (Read 29216 times)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Akkumulátor csere
« Reply #30 on: 2016 December 16, 23:44:11 pm »
...De ami zavaró, hogy amíg ki nem alszik a műszerfal (15 perc) addig még +150mA folyik...

Ez normális. A különféle egységek (PCM, GEM, műszerfal) kommunikálnak egymással, mielőtt nyugovóra térnek.

A fordfocus.hu-n megírták többen is, hogy ez az ő autójukban is így van.
« Last Edit: 2016 December 16, 23:45:43 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline xenon85

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 13
  • Segített?: +0/-0
Re:Akkumulátor csere
« Reply #31 on: 2016 December 16, 23:46:02 pm »
Köszi szépen!:)

Offline tunyi1989

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 24
  • Segített?: +0/-0
Re:Akkumulátor csere
« Reply #32 on: 2017 January 11, 19:09:20 pm »
Sziasztok !

Több kérdéssel fordulnék hozzátok.
1\
1.25 benzinesbe szeretnék 60Ah aksit tenni,nem bohóckodom tovább a 45Ahokkal, elvileg a dízelekben is ez lehet gyárilag ?
Ahhoz hogy ne kelljen lemezből tákolnom hozzá tartót kéne bele egy olyan tartó amibe bele fér a 60as aksi.
2\
Valamelyik dízel aksitálcája passzolhat a benzinesbe ? ( Rögzítő furatok ) A motorvezérlőnek ha esetleg nincs meg a kis rekesze az nem érdekes.
3\
A másik kérdés hogy ha ezek stimmelnek hol tudnék venni BONTOTT normális áron dízelbe való aksitartót ?
4\
Valakinek esetleg nincs kéznél egy ilyen ? :D A 3 rögzítő furat távolságok érdekelnének, illetve egy sima kép amikor be van szerelve az aksi,de dízel  motortér fotót szerintem találok 10percen belül :)

Küldök pár képet hogy nagyjából tudjátok miről van szó.
Előre is köszi a segítséget !

« Last Edit: 2017 January 11, 19:31:33 pm by tunyi1989 »

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Akkumulátor csere
« Reply #33 on: 2017 January 11, 19:33:57 pm »
Miért nem jó az a legnagyobb, ami méretbe belefér? Hifizel?
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline tunyi1989

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 24
  • Segített?: +0/-0
Re:Akkumulátor csere
« Reply #34 on: 2017 January 11, 20:25:54 pm »
45Ah is válogatni kell a magasság miatt, hifinek nem nevezem de van benne erősítő meg láda + a legrosszabb hogy rövid távokat megyek így télen.

És még egy indok, hogy 60as aksiból most pl 2 van a garázsban amit fel használhatok még mert a dízel B Zafirát már nem igazán akarja mínusz 10ben indítani izzítás után,de nekem még a kis Fiesta motort elindítja szerintem 2 évig gond nélkül. Meg kapta a desztillált vizet,lemerít feltölt és kb 1.5 hónapja ezt használom.Meg azért akad egy két "méretpontos is lehetne "aksi amit el hozok főleg így télen melóhelyről .
Meg amúgy is mi a pélóért nem tudtak bele rakni egy normális aksitartót.... más autókban válogatunk hogy na ez vagy az van csak raktáron akkor azt rendeljük még az elfér... itt meg mi fér el ? Semmi :D


http://www.nagyauto.hu/alkatresz-ford-akkumulator-60ah-t929.html


Korábbi válaszodban szerepelt ez a gyári 60Ah-s aksi ,ez lenne akkor a gyári méretük ? Hosszúság: 278 mm Szélesség: 175 mm Magasság: 175 mm
« Last Edit: 2017 January 11, 20:53:10 pm by tunyi1989 »

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Akkumulátor csere
« Reply #35 on: 2017 January 11, 22:04:43 pm »
Tamás írta, hogy 60 Ah kell a dízel Fiestába. Én nem tudom a méretet (nekünk is benzines van), azért javasoltam a kérdezőnek, hogy mérje le, hogy belefér-e.
Nekünk 1.3-as, rövideket jár vele a Feleségem, de indul.
Neked sem új már, gondolom az aksid, s a hifi is viszi az energiát. Magyarul többet veszel ki belőle, mint amit visszatölt a generátorod rövid úton. Ezen a nagyobb aksi sem fog segíteni (szerintem), csak ritkábban kell max rátöltened otthon. Meg mostanában nagy a hideg.
Nem is csodálkozom, hogy Zafira nem indul jól ebben a hidegben az el használt 60-assal. Nekem Mondeoban (dízel) kínlódik a 4,5 éves 85Ah/800A Varta az indítással.
Értelek, hogy csábító az ingyen akku, de a generátor is a kisebbhez van méretezve, és azt sem tudja visszatölteni. Tényleg töltésed megfelelő?
Ha igen, akkor a zenét kellene átalakítani!
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline tunyi1989

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 24
  • Segített?: +0/-0
Re:Akkumulátor csere
« Reply #36 on: 2017 January 11, 23:17:22 pm »
És a Tamásnak bele fért ?  Nekem ez a második aksim már miután a gyári aksi kifolyatta magából a savat és lemarta a váltó

borítását :D
Töltés az tökéletesen tartja terheléssel is meg anélkül is a 14.38.V-ot Abban igazad van hogy a nagyobb aksi is egyszer

lemerül de amikor megyek vele egy hosszabb utat azért az több töltést tud magában tárolni mint egy kis 45ös,generátor meg

simán visszatölti ezt az aksit mert ha jól emlékszem 90A tud amiből ha leszámoljuk az átlagos fogyasztókat akkor is marad

neki még pár amper.
Mivel még úgymond fiatal autó meg újonnan került a családba és semmi ekecselés nem volt rajta ezért tutira merem mondani

hogy a tákolásból eredő kontakthibák kizárva. (autószerelő vagyok meg villamosságszerelő is egyben ) szóval nem szeretném ha valaki bunkóságnak vagy kioktatásnak tekintené amit írok csak kiváncsi lennék hogy a dízel aksi tartó és a benzines kaszni rögzítőpontok passzolnak-e.
« Last Edit: 2017 January 11, 23:26:39 pm by tunyi1989 »

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Akkumulátor csere
« Reply #37 on: 2017 January 12, 00:57:26 am »
Tamásnak belefért mert neki dízel van (ott írja).

Igazad van hosszabb úton több energiát tudsz eltárolni, de rövid utakról volt szó, azért írtam azt amit.

Engem nem bántasz meg, értekezünk, keressük a megoldást a problémádra.

Ha nem kapsz itt választ, akkor én bemennék egy kereskedésbe ahol van tdci, elmondanám mit szeretnék, és méricskélnék / méretet vennék.

S ha kompatibilis akkor beszerezném a hozzávalókat, bontóból.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline tunyi1989

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 24
  • Segített?: +0/-0
Re:Akkumulátor csere
« Reply #38 on: 2017 January 12, 17:33:09 pm »
Az a terv igen hogy bontottat keresek aztán megy beépítésre.
Ma szerencsére volt bent egy Fusion nálunk a műhelyben ritka 1.6benzin amiben szintén 60Ah aksi van gyári tartóval.
Most pedig megy a levelezgetés a bontókkal kinél kapni ilyet és mennyi pénzért.

Offline tunyi1989

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 24
  • Segített?: +0/-0
Re:Akkumulátor csere
« Reply #39 on: 2017 January 31, 17:51:54 pm »
Tamásnak belefért mert neki dízel van (ott írja).

Igazad van hosszabb úton több energiát tudsz eltárolni, de rövid utakról volt szó, azért írtam azt amit.

Engem nem bántasz meg, értekezünk, keressük a megoldást a problémádra.

Ha nem kapsz itt választ, akkor én bemennék egy kereskedésbe ahol van tdci, elmondanám mit szeretnék, és méricskélnék / méretet vennék.

S ha kompatibilis akkor beszerezném a hozzávalókat, bontóból.



Mint ahogy írtad is,úgy jártam el, kerestem neten egy bontottat. 1.4 dízelé pont jó is volt nekem, ebbe nem hogy 60as aksi fér el de még szerintem a 70es is , kemény 6500Ftból megúsztam postával együtt, egyedül a motorvezérlőt kell majd felrögzíteni az oldalára két csavarral s tiszta gyári, minden más stimmel :)

Íme kép a 60as aksi milyen tágasan elfér benne

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Akkumulátor csere
« Reply #40 on: 2017 January 31, 21:33:54 pm »
 :icon_thumright:

Ügyes vagy, remélem beválik.
Azért javaslok egy Aldis, vagy Lidlis okos/csepp töltőt időnkénti fenntartó töltésre, a rövid távok miatt. Kb 5000 Ft.
Aksit ki se kell venned, csak rárakod a töltőt.
« Last Edit: 2017 January 31, 21:36:33 pm by Styleair »
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline xenon85

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 13
  • Segített?: +0/-0
Re:Akkumulátor csere
« Reply #41 on: 2019 January 26, 12:15:10 pm »


Mint ahogy írtad is,úgy jártam el, kerestem neten egy bontottat. 1.4 dízelé pont jó is volt nekem, ebbe nem hogy 60as aksi fér el de még szerintem a 70es is , kemény 6500Ftból megúsztam postával együtt, egyedül a motorvezérlőt kell majd felrögzíteni az oldalára két csavarral s tiszta gyári, minden más stimmel :)

Íme kép a 60as aksi milyen tágasan elfér benne

Ezt most már én is eljátszottam! :) Rendeltem a http://webshop.ford-all.com bontóból egy Fiesta/Fusion dízel akkumulátor kosarat, és ma beszereltem. A kosár alsó rögzítő pontjai egyeznek a benzinesével, a kis biztosíték tábla is passzol, csak be kell csúsztatni a helyére, és hely is van a kosárnak bőven. Egyedül az ECU-nak nincs rögzítésre kialakított helye, ez kell megoldani.

Az akkumulátor kosárba betehető akkumulátor szélességének mérete 207mm-ről 278mm-re nőtt.
« Last Edit: 2019 January 26, 12:23:13 pm by xenon85 »