Author Topic: Kuplung problémák  (Read 114823 times)

Offline Littleb

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +11/-2
Re: Kuplung problémák
« Reply #105 on: 2009 December 02, 22:18:24 pm »
Kéttömegű lendkereket lehet szabályoztatni? Mert hkori Fiestájában az van a tárcsából ítélve. Erre tényleg kíváncsi lennék, bár állítólag az hamarabb szokott elhullani mint maga a kuplung szett..  >:(

Csoda, hogy itt kibírta..

Offline hkori

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 26
  • Segített?: +1/-0
Re: Kuplung problémák
« Reply #106 on: 2009 December 04, 10:22:07 am »
Az autót használtan vettem. A kuplungpedál alatt, a szőnyegen lévő 3cm-es lyukból (magassarkú cipő - nő?!) arra következtetek, hogy az előző tulajdonos nem a váltókart, hanem a kuplungot használta (jobban!).

A témában nem vagyok hozzáértő, de a lendkerék nem a nyomólap és a tárcsa között van! -szerintem!?
A tárcsa másik fele pedig egyáltalán nem kopott.
A nyomaték és surlódás csak a nyomólap és a tárcsa között lép fel!? -vagy nem?

Nem szabályoztatta le és kopás sem látszott rajta - mondta volna.

grimmcsalad

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #107 on: 2009 December 04, 10:43:46 am »
Ezt kár volt leírni. Nem gond ha nem tudod, de akkor miért nem olvasgatsz kicsit utánna.
Nem bántásiból, hanem magad miatt. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=6BaECAbapRg&feature=player_embedded#
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/86/Embrague2.png
« Last Edit: 2009 December 04, 10:56:43 am by grimmcsalad »

Offline hkori

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 26
  • Segített?: +1/-0
Re: Kuplung problémák
« Reply #108 on: 2009 December 04, 13:16:10 pm »
Nem veszem magamra ;)
Köszi a linkeket, találtam még párat :notworthy:

pl: http://www.youtube.com/watch?v=MBmLJCeGu7o
kettős tömegű: http://www.youtube.com/watch?v=YnaXB8q3uzQ

pluhi

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #109 on: 2009 December 05, 12:47:06 pm »
Üdv!
120k-nál nekem is előjött ez a bizonyos koppanás a pedál kinyomásánál. Lecsekkoltam mi lehet ez, egyértelmű volt, hogy belülről jön. A pedált és a munkahengert összekötő műanyag kinyomó stift pedál oldali vége egy sima kis tengelyre van ráhúzva, azon csúszik.
Az alábbi képen a jobb oldalon látható az a rész, amiről beszélek.



A pedálon lévő kis tengelyen, amire rá van húzva, nincsen semmi, ami megakadályozná, hogy oldalra mozogjon a cucc. Kinyomásnál oldalra pattan (mivel ki van már kissé kopva), ez adja a koppanó hangot. Momentán megoldottam egy műanyag gyorskötővel (magához a pedálhoz kötve), csak épp annyira meghúzva, hogy ne tudjon oldalra csúszni nagyon. Kis játéka azért van.

Mindenesetre kiderült, hogy izzad a munkahenger, szal szimmering baja is lesz valszeg. Majd csinálok képet a dologról, ha érdekel valakit.
« Last Edit: 2009 December 05, 12:51:18 pm by pluhi »

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Kuplung problémák
« Reply #110 on: 2009 December 07, 11:39:56 am »
Engem érdekel.  :)
Mk6 1.3 benzin

pluhi

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #111 on: 2009 December 07, 14:19:36 pm »


Kinyomáskor a dugattyú karja a nyillal jelzett irányba kitör és a bekarikázott részen odacsapódik a műanyaghoz. Látszik is, hogy már kikezdte kicsit. Éppen nem esik le a tengelyről. A gyorskötő ezt megakadályozza, azóta nincs kopannás kinyomáskor.
Tud valaki valamit arról, hogy ez a munkahenger javitható-e, vagy csere? Ahogy néztem 10k körül van egy új.

grimmcsalad

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #112 on: 2009 December 07, 17:06:04 pm »
Ha egy ilyen rögzítőgyűrűt felnyomnál a tengelyre(vagy akár kettőt is), nem lehet hogy még bírná egy darabig? SKF-ben vagy csavarboltban forintos dolog lehet.

[a csatolmány törölve]

pluhi

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #113 on: 2009 December 07, 18:43:09 pm »
Jelen állapotában is bármeddig birja, a gyorskötöző nincs útba semminek, jól funkcionál.

tpandur

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #114 on: 2009 December 14, 18:24:12 pm »
Üdv. Mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Ma hazafelé egy kis hóesés és csúszós út miatt elforogtak a kerekek nem sokszor, tényleg csak néhány alkalommal. Lényeg az, amire hazaértem a következő 1-es kapcsolásakor és a kuplung felengedésekor az autó elkezd rezegni (mintha morogna és berezonál az egész). Az autó 2004-es 1.4 benzines, manuál 5 sebességes.
Ha valaki találkozott már találkozott e jelenséggel, esetleg tudja a javítás menetét és a szükséges alkatrészeket kérem írjon!

Előre is köszi!

grimmcsalad

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #115 on: 2009 December 14, 19:03:32 pm »
Nem valószínű hogy sok köze van az elpörgésnek a rángatózáshoz. Hacsak nem egész úton a lábad a kuplungon tartottad és óvatosan nyomtad azt. Amikor ilyen harapdálva kapcsol a tengelykapcsoló akkor ahogy azt már fentebb leírták: kuplungszett csere. Lehet kopott beégett tárcsa és nyomólap, vagy pár törött lamella a kiemelőből.

Hány km van a kociban?

tpandur

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #116 on: 2009 December 14, 19:16:42 pm »
A gépet használtan vettem, jelenleg 57000 km-nél járok (ha minden igaz). Eddig semmi probléma nem volt a váltóval, még recsegés sem! A kuplungon természetesen nem volt végig rajta a lábam! A sebességet rendesen veszi, minden zokszó nélkül. Amikor engedem fel a kuplungot és kicsi gáz, hogy megmozduljon a szekér (azaz terhelésre), akkor kezd "morogni" és rezegni minden. Azt hogy meddig csinálja nem próbáltam (hányadik sebességig), megálltam, hogy beforduljak a garázsfelhajtóra és az elinduláskor csinálta, egy kicsit próbálgattam és hátramenetben is csinálta ezután csak a garázsba álltam be vele, most többre nem volt időm.


Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Kuplung problémák
« Reply #117 on: 2009 December 14, 19:51:45 pm »
100% h kuplung hiba!!!! ;) Ha cserélsz csak is szetbe ajánlom!!Ha utángyártottat rax bele akkor valeo-t!Kb 30ezer kedvezményel!

tpandur

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #118 on: 2009 December 14, 20:32:38 pm »
Egy kis infó pluszba a jelenségről:
nem bírtam ki lementem a garázsba és a következőt tapasztaltam:
beindítom és van egy fura hang. Benyomom a kuplungot és mintha valami elgörbült fém tárcsa csiszolódna valamihez. Amikor sebességbe raktam akkor mintha masszírozós ülésben ültem volna el kezdett morogni és finoman rázni. Ezt a jelenséget legjobban az 1-es fokozatnál lehetett érezni, de hátramenetnél és a többi fokozatnál is hallható volt. Az autóval nem mentem semerre csak álló helyzetben próbáltam ki.

Ha valaki tud segítsen!  ???

Természetesen az eddigi reagálásokat is nagyon szépen köszönöm!

tpandur

  • Guest
Re: Kuplung problémák
« Reply #119 on: 2009 December 14, 20:38:35 pm »
A kuplung szett mit takar? Mik vannak benne?