Author Topic: kormány és fék  (Read 17574 times)

pereszte

  • Guest
Re: kormány és fék
« Reply #15 on: 2007 May 27, 18:25:56 pm »
megvan a hiba :D:D

Éljen a fiesta alufelni :D

Szóval, kellett egy központosító, mivel a kerékagy kisebb volt, mint a felniben az agy helye...
A tehermentesítő gyűrűt egy ügyes esztergályos srác (köszönet neki) megcsinálta, azóta megy a verda mint a villám...
Egy hiba van csak, hogy a természetes sebességszabályzás (rázás) megszűnt, uh. barátnőm már jobban mer menni :)

De a hűtött tárcsa még folyamatban...

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: kormány és fék
« Reply #16 on: 2007 May 28, 02:32:10 am »
Nekem is mióta lecseréltem a lemezfelniket alura, megszűnt a rázás. Szerintem egyszerűen xar gumikat vettem anno a lemezfelnire (Barum Brillantis). Ennek volt köszönhető a kormányfélrehúzás, rázás. Sajna (?) emiatt kicseréltem szinte mindent az elejében - szilentek, kormányösszekötők, fékbetétek, -tárcsák - ami nem kevés lóvéba volt :-\.
Az alupacskerokkal és jó minőségű gumikkal (Bridgestone Potenza) nyílegyenesen, rázás nélkül fut az autó.
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

jocc

  • Guest
Re: kormány és fék
« Reply #17 on: 2007 June 11, 22:40:17 pm »
Na, ez a baj nálam is most kopogtatott...
Futómübeállítás meg v.mi gömbfej csere után rosszabb lett az egész, mint azelött. 90 felett rázott a kormány mint állat, ha fékeztem-ha nem. (Mondjuk az már más tészta, hogy sz*r a futómüvem úgy-ahogy-van, meg a fékeket is fel kéne újítatni, de legalább elötte simán futott, nem rázott)
Erre visszavittem, hogy hát nézzék már meg, mert v.mit elszúrhattak - ha meg nem, maximum centíroztatok egyet (gondoltam én).
Végül kiderült, hogy szálszakadásos a gumim. Frankó, pont ez hiányzott, most mehetek gumikat venni. :-\  -De lehet, hogy nézek hozzá alufelnit is...
« Last Edit: 2007 June 11, 22:42:35 pm by jocc »