Author Topic: 1,6 Zetec Fiesta HELP!  (Read 13161 times)

bmc97

  • Guest
Re: 1,6 Zetec Fiesta HELP!
« Reply #30 on: 2009 June 22, 22:21:41 pm »
Az enyém fokozatmentes automata,nemvált sebességet,nem érezni semmit,csak a fordulatszámmérön látszik!

Offline Robee86

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 68
  • Segített?: +0/-0
Re: 1,6 Zetec Fiesta HELP!
« Reply #31 on: 2010 January 22, 00:44:17 am »
Képzeljétek, szinte az egyik napról a másikra a 10-es fogyasztásom felszökkent 11-12-re! :o Aszittem kitépem a hajam! Múltkor mentem egyik ismerősömhöz (elvileg 200km-t el kellett volna mennem a 20literrel), erre 170-nél elkezdett pöfékelni, berángatni és kifogyott a benga...Áááá mondom biztos elszámoltam vmit, de ma ugyanezt eljátszotta és 12-re jött így ki a fogyasztás...Hallottam, hogy elvileg a fogyasztást a termosztát is befolyásolja? Mondjuk a fűtésem elég gyenge, kell vagy 10-15 perc mire kezd kellemes idő lenni a kocsiban (nem meleg, csak kellemes :))
Mi a véleményetek erről?
Előre is köszi a válaszokat! ;)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: 1,6 Zetec Fiesta HELP!
« Reply #32 on: 2010 January 22, 00:58:03 am »
téli időben lassabban melegszik be a motor, ezáltal magasabb is lesz a fogyi, mivel tovább működik a szivató, erre szoktak a hűtő elé kartonlapot tenni a hideg időben (de ezt egy másik topicban már kitárgyaltuk->kereső). ha a termosztát úgy áll be, hogy nyitva van a hűtő felé akkor megintcsak nehezebben melegszik be a motor, tehát befolyásolja a fogyidat is. a fogyasztást amúgy nagyon sokminden befolyásolja, a motor hőmérsékletétől kezdve, a beszívott levegő hőmérséklete, a beszívott levegő mennyisége, stb.

Offline szabyk

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 329
  • Segített?: +18/-0
    • szabyk blog
Re: 1,6 Zetec Fiesta HELP!
« Reply #33 on: 2010 January 22, 05:41:17 am »
ez a konstrukció ilyen...nem nagy a fűtőradiátor és általában az is tele van szeméttel...

(mondjuk akkor én nem ugatok a 11L fogyira)