Author Topic: Generátorszíj  (Read 2531 times)

Offline tomboj

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +1/-0
Generátorszíj
« on: 2010 August 28, 16:08:13 pm »
Sziasztok!

1.3-as 8V fiestám van. Ha jól tudom 90ezer km-körül szoktak generátor szíjat cserélni.
Cserénél elég csak egy új szíjat feltenni, vagy cserélni kell a feszítőgörgőket, csapágyakat is?
Másik kérdésem az lenne, hogy házilag megoldható a csere, vagy bonyolultabb és inkább egy szerelőre bízzam?

Offline RedFish

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 43
  • Segített?: +2/-0
Re: Generátorszíj
« Reply #1 on: 2010 August 28, 18:47:43 pm »
Ezt bízd inkább szerelőre. Amúgy nem generátorszíj hanem vezérműszíj. És igen kell cserélni a feszítő, és vezetőgörgőt is meg a vízpumpát. Mert ezek részei a vezérlésnek. Ha valamit nem cseréltetsz ki akkor nem adnak rá garanciát. És ha a szíj elszakad akkor 2-300ezer alaphangon amibe kerül a javítás de inkább több. Ha kell alkatrész akkor írj e-mail címet a kkalkatresz@gmail.com ra és küldök egy árajánlatot. Írd le a kocsi évjáratát, ccm, kw/le, alváz illetve motorszámot és persze, hogy mi kell.
Üdv.: RedFish

Offline tomboj

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +1/-0
Re: Generátorszíj
« Reply #2 on: 2010 August 28, 19:20:13 pm »
A külső szíjra gondoltam, nem pedig ami a motoron belül van, mert az a vezérműszíj ha jól tudom, de  az 1.3-as 8 szelepes (2005) motorba  vezérműlánc van amúgy is. A szíjat beszereztem már korábban, már csak a cserére vár, de azért köszi.

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re: Generátorszíj
« Reply #3 on: 2010 August 28, 19:49:20 pm »
Szia pontosan igazad van láncos!Nincs km kötés ha repedezet csere de ha már megvan nem baj ha kicseréled.Ha van egy kis műszaki afinításod nem gond otthon is cserélheted azé egy kis emekő nem árt van egy műanyag burkolat amit két csavar tart azt leszeded és mielöt leszeded a szíjat azt javaslom rajzold le a görgöket és hogy van rajta a szíj ez hasznos lehet azt hiszem egy 15ös villáskulcs a feszítő azt elenkezőleg elnyomod lejön a szíj vissza ugyan így.Feszítőt nem szükséges cserélni ha nem halod hogy bug amugy meg rohadt drága és azt már cserélni se egyszerű.Remélem tudtam segíteni sok síkert hali Ati.