Author Topic: klima és vizhőfok probléma....  (Read 7638 times)

KeFear

  • Guest
klima és vizhőfok probléma....
« on: 2008 July 13, 16:49:55 pm »
Sziasztok!


lenne egy problémám... a kocsi egy 1.4 TDCI. Mikor bekapcsolom a klimát, akkor nem fagyok le, de egy darabig kellemes hüvös jön, aztán meleg... ekkor még nem gondoltam semmit, de ma mikor jöttem haza az M7-esről, 100-as tempóval és bekapcs klima, mert meleg volt, akkor egyre jobban ment fel a vizhőfok majd maxra, és kigyulladt a viz lámpája, a klima meleget fujt... ekkor tempo vissza, klima kikapcs, ablak le... és kb 1 perc múlva már rendes volt a vizhőfoka és a lámpa is elaludt...
a klima iszonyúan visszafogja a kocsit, de ez a melegedés eléggé megijesztett...
van valakinek 5lete mi lehetett ez? a kocsi 2005 márciusi, szóval 3 éves.
Köszi
Üdv KeFear

Gaben

  • Guest
Re: klima és vizhőfok probléma....
« Reply #1 on: 2008 July 13, 21:06:04 pm »
Nézd meg van-e elég hűtővíz az autóban!
Hátha alacsony a szintje és emiatt van a probléma.

KeFear

  • Guest
Re: klima és vizhőfok probléma....
« Reply #2 on: 2008 July 13, 21:08:30 pm »
Hi! ezen már túlvagyok, mikor megérkeztem ahová mentem, akkor utána megnéztem rögtön, nem nyitottam ki, mert ugy tudom sikeres ember nem lehet aki ilyet tesz... :)
De minden ok, a min felett és valamivel a max alatt, de nem sokkal...
ez kilőve...
Köszi
Üdv KeFear

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: klima és vizhőfok probléma....
« Reply #3 on: 2008 July 13, 23:35:40 pm »
Hi! ezen már túlvagyok, mikor megérkeztem ahová mentem, akkor utána megnéztem rögtön, nem nyitottam ki, mert ugy tudom sikeres ember nem lehet aki ilyet tesz... :)
De minden ok, a min felett és valamivel a max alatt, de nem sokkal...
ez kilőve...
Köszi
Üdv KeFear

Hali!

Ha a klima megy akkor a ventilátor is megy vele. Lehet, hogy a tied nem? Ha fog a kompresszor az jó :) mert  akkor tuti kering a gáz benne. Nézd meg , hogy amikor még nem túl meleg a kocsi, kapcsold be szakaszosan kb 30mp ki be kell kapcsolgasson a kompresszor. - kiszállsz és hallgatod a jellegzetes kattogását a behúzómágnesnek.

Ha ez ok akkor a gáznyomás érzékelőd OK ha nem akkor elvileg az elmondottakból ítélve folyamatosan megy a kompresszor, az egekbe szökik a nyomás = hatásfok nulla!!

Tehát ha ok akkor folytasd a ventilátor ellenőrzésével!

Ha ez is ok - ha nem ok, ettől forrhat a víz rendesen!! - akkor a két csőből ami az utastérbe viszi a gázt, az egyiknek hidegnek kell lennie. Ha nem, akkor - dugulás, valahol.

Ha hideg - nagyon!- akkor sok baja már nem lehet és innen már a belső fűtésdobozban kellene a hibát keresni.Hideg meleg keveredése stb stb


bye



KeFear

  • Guest
Re: klima és vizhőfok probléma....
« Reply #4 on: 2008 July 14, 11:32:51 am »
Hi!

kipróbáltam, hogy motor be, utána klima be. sima motornál nem forgott a hűtő ventilátor, mikor belőttem a klimát azonnal elindult.
aztán kikapcsoltam a klimát venti leállt. megint be és megint elindult, kattanás megvolt, tehát a relé behuzott.
egyik ismerős azt mondta hogy lehet kevés a gáz és letiltotta a ventilátort és a klimát mert nem volt meg a nyomás, és ezért megállt a hűtés is és emiatt melegedett a motor... nem tudom, holnap reggel viszem klimáshoz a kocsit. A cromax is azt mondta hogy szerintük is klima probléma lesz, mert a kocsi megy, és nem melegszik egésszen addig amig a klima nincs bekapcsolva.
ennyi, várom az 5leteket és köszönöm az eddigieket!
Üdv
KeFear

KeFear

  • Guest
Re: klima és vizhőfok probléma....
« Reply #5 on: 2008 July 15, 13:18:48 pm »
Hi!

ma megnézte a klimás... a hűtőm koszos volt nagyon... :(
a gáz a kb 40%-kal kevesebb volt benne...
de most megy rendesen és nem is érezni a kocsin hogy megy a klima... régebben megszakadtam... igaz féléve van csak nálam a kicsike...
Üdv
Kefear

Gaben

  • Guest
Re: klima és vizhőfok probléma....
« Reply #6 on: 2008 July 15, 18:11:37 pm »
Akkor egy gondal kevesebb  ;D

Sentinel

  • Guest
Re: klima és vizhőfok probléma....
« Reply #7 on: 2008 July 27, 13:47:22 pm »
Hi!

ma megnézte a klimás... a hűtőm koszos volt nagyon... :(
a gáz a kb 40%-kal kevesebb volt benne...
de most megy rendesen és nem is érezni a kocsin hogy megy a klima... régebben megszakadtam... igaz féléve van csak nálam a kicsike...
Üdv
Kefear
Hol találom a klima hütőjét ? Ugy hallottam,hogy a rendes hütö előtt van. Sajnos nekem is elég tré a klimám. Bekapcsol meg minden de sajnos nem adja azt a hideget mint újkorában (3 éves). Esetleg valami szürő amit ki tudnék pucolni ?

KeFear

  • Guest
Re: klima és vizhőfok probléma....
« Reply #8 on: 2008 July 27, 21:23:31 pm »
Valóban a normál hűtő elött van...
ird meg a számod felhivlak...
a laszlo.teglasy kukac gmail.com
üdv
Kefear

Sentinel

  • Guest
Re: klima és vizhőfok probléma....
« Reply #9 on: 2008 July 28, 11:58:47 am »
Köszi szépen mégegyszer KeFear !  :notworthy:

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: klima és vizhőfok probléma....
« Reply #10 on: 2008 August 06, 22:04:42 pm »
Na igen, ezért érdemes néha magasnyomásuval benézni a hűtőrácson :) bár auj újjabb szériákra már nem jellemző az ilyen mértékü dugulás.

Sentinel: ez egy zárt rendszer, otthon nagyon nem tudsz pucolni semmit - elmenne a gáz no meg pucolni ezeket a szűrőket nem lehet, ha gond van, csere. - viszont kívülről igen! Egy kívülről tiszta hűtő tehermentesíti rendesen a rendszert - jobban hűt :)-

KeFear: viszont a kevés gáz nem hinném hogy fogott volna az autódon kevesebb gázt szerintem könnyebb keringetni és alacsonyabb lesz a nyomás, esetleg a klíma nem kapcsol be stb stb de ha hiányzott mindenképpen jó hogy pótolták. Ha a nagykönyvet nézzük akkor klímába pótolni nem szabad, - én is pótoltam már - mégpedig azért mert a gáz mennyiségét semmilyen más módszerrel nem lehet mérni mint mérleggel :)) IGEN :) azaz ha rápótolsz akkor nem biztos sőt mitöbb biztos hogy nem a megfelelő mennyiség lesz benne és erre igen érzékeny a rendszer, jelentős a haásfokcsökkenés ha több ha kevesebb a gáz. A töltés szabályszerüen a következőképpen történik vákumrahúzás egy vákumszívattyúval előtte természetesen szűrő egyéb csere ha kell, és a feltöltésnél grammra pontosan, a megfelelő minőségü olaj hozzáadásával kell  a rensszerbe vissza.

Ez nem jelenti azt hogy hozzáadással a klíma károsodna vagy ilyesmi - azt is lehet ésszel csináni, mert ez egyszerübb. - :)

üdv

üdv