Author Topic: ABS hiba  (Read 5921 times)

gabeek

  • Guest
ABS hiba
« on: 2009 March 05, 08:49:42 am »
2006-os 1.4 TDCi fiestám van . A minap beülök és indítok , indulnék el de a gázpedálra nem reagál , később kigyullad az ABS lámpa majd pár perc mulva a motor check lámpa. A km óra nem mér . Na a computer azt mondja hogy nem kommunikál a can bus az abs-el , meg még 3 másik kód amit a srác nem ismert.
Van valakinek ilyen tapasztalata ? Történt már vkivel ilyen ?
Előre is köszi a hozzászólásokat ! Esetleg ha vkinek van egy megbízható olcsó szervize azt is írjátok le lécci , köszi !
« Last Edit: 2009 March 24, 11:53:32 am by viktorwrz »

rgida

  • Guest
Re: ABS hiba ! Help pls !
« Reply #1 on: 2009 March 06, 10:32:19 am »
Ajánlom figyelmedbe a "2008-as évjáratú Fiesták értékelése topikot" ,ott leírtam az én esetemet.Nálam csak kontakt hiba volt.Azóta nem jött elő.

gabeek

  • Guest
Re: ABS hiba ! Help pls !
« Reply #2 on: 2009 March 08, 13:11:24 pm »
neked se müködött a gázpedál ?

rgida

  • Guest
Re: ABS hiba ! Help pls !
« Reply #3 on: 2009 March 08, 13:22:12 pm »
Hogy értve?
Ha arra gondolsz,én el tudtam indulni.

gabeek

  • Guest
Re: ABS hiba ! Help pls !
« Reply #4 on: 2009 March 08, 14:33:20 pm »
ha rálépek a gázpedálra nem reagál , tehát mintha gázpedál érintése nélkül közlekednél .én csak igy tudok menni vele.

rgida

  • Guest
Re: ABS hiba ! Help pls !
« Reply #5 on: 2009 March 08, 18:18:45 pm »
Nem,nekem ilyen nem volt.csak az ABS nem működött és  a km óra nem mutatta a sebességet.

gabeek

  • Guest
Re: ABS hiba ! Help pls !
« Reply #6 on: 2009 March 10, 19:05:08 pm »
és véletlenül nem mondták el a trükköt , mit kell megmozgatni , milyen kábelt ?

rgida

  • Guest
Re: ABS hiba ! Help pls !
« Reply #7 on: 2009 March 12, 07:17:28 am »
Azt hiszem (talán) valamelyik biztosítékot vették ki,és azt fújták be sprayvel.

gabeek

  • Guest
Re: ABS hiba ! Help pls !
« Reply #8 on: 2009 March 23, 19:56:58 pm »
A ford szevíz megállapította , hogy ABS modul ment tönkre. Csere 120000.- ha nem tudják évényesíteni a garit . :'(

Ugy hogy odafigyelni a fékezésekkel   :o

vargagabi

  • Guest
Re: ABS hiba
« Reply #9 on: 2009 April 24, 22:02:09 pm »
Hi!

Látatlanba: Fiestán soha,de soha nem cseréltem még ABS modult!A Can hiba csak következmény.

A gázpedál erzéketlenségét nem értem,de lehet biztosíték.A legvalószínűbb,hogy a motor nem tud sebességjelet venni,mert valamelyik első jeladó jele nem értelmezhető.Kerékcsapágyat nem cseréltek mostanában?Abba van integrálva a póluskerék.

Szerintem ne vegyél modult!!!!

Offline Bobak

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +3/-0
Re: ABS hiba
« Reply #10 on: 2009 May 18, 20:11:22 pm »
Hali!

Szerintem sem az ABS modul a ludas! Viszont szüksége van a motorból is a sebesség adatokra, és mivel a km órád nem mért valószínübb, hogy ott lehet valami. Az ABS jel a műszerfalon minden esetben kivillan, ha a rendszer valamiért nem használható, figyelmeztetésül, hogy ne számíts a fékezésnél.
Ha a kerékcsapágynál lévő enkóder(póluskerék) vagy maga a kerékszenzor a hibás akkor szimplán csak letiltódik az ABS de ez álló helyzetben nem fordulhat elő(kivétel zárlat vagy szakadás ami szinte minden esetben fizikai sérülést is jelent), és a km órának is mennie kell, minden további nélkül.

Javaslom deríttesd ki a másik három kódot... és persze az összes csatlakozókábelt meg kell vizsgálni...
"A vilĂĄgon 10 fĂŠle ember lĂŠtezik. Aki ismeri a binĂĄris szĂĄmokat, ĂŠs aki nem. "