Author Topic: Hőfok műszer kérdés  (Read 16299 times)

takee

  • Guest
Re:Hőfok műszer kérdés
« Reply #15 on: 2012 January 30, 19:27:06 pm »
A hecc kedvéért majd valaki toljon be egy képet, hogy milyen műszerről beszélünk. Láttam már olyat, ahol fentről megy a felirat meg olyat is ahol lentről indul. :D Nem mindegy. :)

Ez jó!

Ez fentről megy, az M betű a hideg oldalon van! ;D

Offline nagy06

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 31
  • Segített?: +0/-0
Re:Hőfok műszer kérdés
« Reply #16 on: 2014 November 03, 22:22:53 pm »
Sziasztok.

Fiesta 1999 november, 1300-as 60 le. A hibák a következőek:

Műszerfal motorhőmérséklet jelző nem működik, ritkán gondol egyet és megy, de csak ritkán. :(  hőgomba?
Hőgomba szerű tárgyat kettőt találtam, ha szemben állok a motorral, bal oldalán hátul, jó nehezen szerelhető helyen, majdnem egymás mellett kettő. Vajon itt a hiba?
Fűtés nincs az autóban, csak hideg, de az mindig :( stekkert lehúzom a csapról, majd mérem miközben barátnő tekergeti. hmm, néha dob valami impulzust, de határozottan nem találok feszültséget.
Esetleg ezeknek lehet köze ahhoz, hogy nem kapcsol be a hűtőventim, vagy csak én nem veszem észre hogy nem kapcsol be? Várom a segítségeteket.
Ui: még egy kérdés, a műszerfalon a kis autóforma mutatja ha ajtó nyitva van? illetve kéne mutatnia? Mutat az egyáltalán valamit, vagy csak a tervezők rajzolgattak ? :D
Előre is köszi mindenkinek.
Ford Fiesta MKIV 1,3 1999 november évjárat 60 Le
Mazda 121 2000 évjárat ( Fiesta MKIV )

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Hőfok műszer kérdés
« Reply #17 on: 2014 November 03, 23:36:38 pm »
Nem lenne baj, ha legaläbb az adatlapodròl meg lehetne tudni, hogy mikori ès milyen fiestäd van, mert esetleg aki nem ismer az is tudna segìteni! ???
Amùgy az mk4 eseknèl elektromos tipushiba, az mk 3 soknäl, pedig lehet termosztät problèma.
Rendszeresen probléma. Nem lehet segíteni, mert azt se lehet tudni, milyen autóról van szó.
Aláírásba kell beírni, és akkor egyértelmű mindig!
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline nagy06

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 31
  • Segített?: +0/-0
Re:Hőfok műszer kérdés
« Reply #18 on: 2014 November 04, 09:14:37 am »
Üdv .

Leírtam, hogy 1999-es fiesta, 1,3 -as jó öreg ford motorral, agyon elektronikázva :(, hengerenkénti befecskendezés, stb.
Ma nekiugrok egy bontott példánynak, aztán kioperálok belőle mindent, ami nálam rossz lehet,  de ahogy elnéztem azok a hőgombák nincsenek valami könnyen elérhető helyen.
Esetleg ha valakinek volt már ilyen panasza, vagy tud valami konkrét megoldást.
Kszi mindenkinek előre.  ;)
Ford Fiesta MKIV 1,3 1999 november évjárat 60 Le
Mazda 121 2000 évjárat ( Fiesta MKIV )

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Hőfok műszer kérdés
« Reply #19 on: 2014 November 04, 14:39:20 pm »
BÁR nekem a bubilámpás fiestám van, de én is küzdöttem hőmérséklet problémával az elmúlt időszakban.
Nekem random kapcsolt a hűtőm, és amikor 90 fokot mutatott a műszerfal visszajelzője, valójában 107 fokos volt a víz...  :-\ Kétszer cseréltünk a nyáron termosztátot, nem javította ki a hibát. Hőgomba csere volt a megoldás. Duratec motorba hőgombából csak gyárit illik beletenni.
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Hőfok műszer kérdés
« Reply #20 on: 2014 November 04, 15:59:36 pm »
valahogy ugy van ha jol emlékszem, hogy egyik adja a jelet a müszernek a másik meg a a ventillátornak.
minden csöved melegszik?
ezeken amugy már van obd csatlakozo lehet lenne értelme egy diagnosztikának.
lehet hogy nemcsak egy probléma van nálad.lehet termosztát, högomba, höfokjelzö, elektromos hiba, biztositék, fütés miatt fütéscsap vagy fütéspanel hiba.

Offline nagy06

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 31
  • Segített?: +0/-0
Re:Hőfok műszer kérdés
« Reply #21 on: 2014 November 04, 18:17:14 pm »
Sziasztok !

Ma megtörtént egy kis javítás, már minden van, mutatja a víz hőmérsékletét, bekapcsol a hütőventi, igaz, amikor eléri a piros mező legelejét. 2 db hőgomba cser volt, imádni való helyre tették, egyik a trafó mellett, másik a szívósor alatt egy vízcsőbe. Persze nem úsztam meg, szereztem egy bontott belső panelt, és egy csapot is, felváltva cserélgettem, de sajna a fűtés sehogyan sem jött meg. Minden csövem meleg, kivéve, ami bemegy a kabinba, bár érdekes, ami kijön, az meleg :).  a csapnál levő cső nem melegszik, bármelyik panelt bármerre tekerem.
Nos ilyen gonddal valaki találkozott már esetleg ?

Üdv
Ford Fiesta MKIV 1,3 1999 november évjárat 60 Le
Mazda 121 2000 évjárat ( Fiesta MKIV )

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Hőfok műszer kérdés
« Reply #22 on: 2014 November 04, 21:11:43 pm »
akkor ha jol értem a csaphoz menö és az abbol visszajövö csö meleg.a csap utáni meg mindkettö hideg.
akkor zárva marad a fütéscsap vagy a csap vagy a panel hibája miatt.
lehet rosszul emlékszem de meglehet probálni lehuzni a csaprol a csatlakozot melegnek kell jönnie a fütésnél.
10.-11. oldalon irják hogy lehet kiméregetni mi rossz.
sajnos bontottba a panel meg a fütéscsap még az is elöfordulhat hogy mindkettö hibás.


http://www.fordfiestaklub.hu/forum/index.php?topic=410.135

Offline nagy06

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 31
  • Segített?: +0/-0
Re:Hőfok műszer kérdés
« Reply #23 on: 2014 November 04, 21:55:53 pm »
Méregettem, felkészültem, lehúzott állapotban (csatlakozó) sem engedi át a meleg vizet, a panel mikor tekergetem, akkor mindig 13,5V mutat, illetve időnként egy pillanatra 4 V köré leugrik. Sajnos a csap áram nélkül sem engedi át a vizet, illetve lehet a radiátorom van teljesen eldugulva. Az lesz a holnapi projekt.
Kérdés, ha töltök ecetet a rendszerbe, nem szedi szét a hengerfej pakolásomat ? Persze csak tisztítás céljából. Esetleg valakinek hűtőrendszer tisztító házi praktikája ( mielőtt valaki leírná, 3 fajta tisztítót próbáltam már ki, pénz pocsékolás..... sztem) .

Üdv
Ford Fiesta MKIV 1,3 1999 november évjárat 60 Le
Mazda 121 2000 évjárat ( Fiesta MKIV )

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Hőfok műszer kérdés
« Reply #24 on: 2014 November 04, 22:56:19 pm »
Méregettem, felkészültem, lehúzott állapotban (csatlakozó) sem engedi át a meleg vizet, a panel mikor tekergetem, akkor mindig 13,5V mutat, illetve időnként egy pillanatra 4 V köré leugrik. Sajnos a csap áram nélkül sem engedi át a vizet, illetve lehet a radiátorom van teljesen eldugulva. Az lesz a holnapi projekt.
Kérdés, ha töltök ecetet a rendszerbe, nem szedi szét a hengerfej pakolásomat ? Persze csak tisztítás céljából. Esetleg valakinek hűtőrendszer tisztító házi praktikája ( mielőtt valaki leírná, 3 fajta tisztítót próbáltam már ki, pénz pocsékolás..... sztem) .

Üdv
Vízpumpád jó?
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Hőfok műszer kérdés
« Reply #25 on: 2014 November 05, 01:33:35 am »
ha áram nélkül sem engedi át a vizet a csap akkor ott a csap zárva van és ugy is maradt nem nyit soha vagyis rossz.
elvileg áramra kell zárnia tehát áram nélkül nyitva kell lennie mindig.
mert ugye azt irtad a fütéscsapra bemenö és abbol visszajövö csö meleg tehát odáig eljut a melegviz de nem jut át rajta.
azért ugrál gondolom a feszültség mert ugye impulzusosan nyit hogy a meleget szabályozza.


nekem még nem volt radiátor dugulás de annyira nem lehet rögtön már az elején eldugulva hogy ne kezdjen el melegedni a fütéscsaprol az utastérbe bemenö csö.
amit linkeltem abban leirták hogy kell kimérni a fütéscsapot és ha közvetlen áramot adsz neki akkor kattannia kell.
probáld ki ezt is.

Offline nagy06

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 31
  • Segített?: +0/-0
Re:Hőfok műszer kérdés
« Reply #26 on: 2014 November 05, 09:35:41 am »
Üdv Mindenkinek !

A vízpumpára még nem gondoltam, hogyan lehet megnézni hogy jó-e ? A víz nem forr, szerintem jól kering, de azért megnézném. Oldalt a szíj hajtja gondolom, legalábbis autodata ezt írja, bár a vízgombát se tudta hol van :)
El lehet dugulva, az autó 6 évet állt, szörnyen sok dolgot cseréltem  már benne, nem tesz jót egy ekkora pihenő.
Ford Fiesta MKIV 1,3 1999 november évjárat 60 Le
Mazda 121 2000 évjárat ( Fiesta MKIV )

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Hőfok műszer kérdés
« Reply #27 on: 2014 November 05, 14:43:39 pm »
Üdv Mindenkinek !

A vízpumpára még nem gondoltam, hogyan lehet megnézni hogy jó-e ? A víz nem forr, szerintem jól kering, de azért megnézném. Oldalt a szíj hajtja gondolom, legalábbis autodata ezt írja, bár a vízgombát se tudta hol van :)
El lehet dugulva, az autó 6 évet állt, szörnyen sok dolgot cseréltem  már benne, nem tesz jót egy ekkora pihenő.
Ha van fűtésed, akkor elvileg jó! Ha nincs akkor gyanús, hogy rossz.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Hőfok műszer kérdés
« Reply #28 on: 2014 November 05, 15:20:37 pm »
a fütéscsapig menö csöve meleg tehát nem a vizpumpa lesz ott a gond a fütéshez.
a fütéscsapon nem jut át neki a melegviz.

Offline nagy06

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 31
  • Segített?: +0/-0
Re:Hőfok műszer kérdés
« Reply #29 on: 2014 November 05, 18:10:38 pm »
Üdvözletem mindenkinek !

Összetett lesz ez a dolog. Ma megkapta az ecetes tisztítást. Azt az iszap mennyiséget még a balaton is megirigyelte volna ami szegényben volt, viszont van fűtés, bár állandóan :( . Szerintem egy ilyen takaritás sok autóra ráférne, nem költséges, de ha az ember lelkiismeretesen csinálja macerás. Belső panelt szereztem, amivel szintén hasonló a jelenség, feszültség értékei ugyan azok, mint a réginek, így valószínűnek tartom, hogy rosszat sikerült szereznem.  Volna egy másik, azt nem mertem elhozni, mert van a panelon egy belső levegő keringtető gomb, és nem tudom, hogy az passzolna-e az enyémmel. Ez lenne a kérdés, ha valaki futott már bele ilyenbe.
Üdv
Ford Fiesta MKIV 1,3 1999 november évjárat 60 Le
Mazda 121 2000 évjárat ( Fiesta MKIV )