Author Topic: Fiesta fűtés probléma  (Read 183988 times)

Offline Cincóbincó

  • A mester
  • *****
  • Posts: 984
  • Segített?: +39/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #135 on: 2009 May 04, 12:35:06 pm »
Sziasztok! MK4-ben hidegre állítva, kikapcsolt fokozatban is forró levegő jön be, és elég forró a műszerfalam is. Mitől lehet?
a biliárdbajnok

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #136 on: 2009 May 04, 12:44:54 pm »
Valószínűleg mindössze a kis tologatós "bizbasz" összeköttetése a terelővel romlott el... Kezdj el jógázni, hogy be tudd magad hajtogatni a műszerfal alá rendesen, és akkor sztem te is meg tudod csinálni. ;)
D.V.Zs.

Offline Cincóbincó

  • A mester
  • *****
  • Posts: 984
  • Segített?: +39/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #137 on: 2009 May 04, 12:52:32 pm »
 :) Köszi! Szerinted lehet, de szerintem szőke csaj vagyok életem első kocsijával, nem hinném hogy így menne. Azt sem tudom hol keresgéljem a tologatós kis "biszbaszt". Elárulod hol keressem, és mit is pontosan?
a biliárdbajnok

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #138 on: 2009 May 04, 13:55:10 pm »
Hát pontos szerelési útmutatót nem tudok adni, mi akkor RyAn-nel fűtőradiátort szereltünk amikor arra "jártam"... Ahhoz meg amúgyis le volt bontva alul a váltóbox, meg a radiátorház. Amúgy a terelő az elől/lent van, középen, de a mechanikáját nem ismerem - én csak megnyugtatni akartalak hogy nincs nagy gondod sztem. :)
Majd RyAn leírja sztem hamarosan ide hogyan lehet megjavítani, hozzáférni - vagy elad neked egy egész műszerfalat, vigyázz! ;) :D
D.V.Zs.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #139 on: 2009 May 04, 15:05:23 pm »
Az mk4 ben elektromos a hideg-meleg kapcsolo! Tudom mert már javitottam. Lehet hogy tönkre ment az a kis mágnes kapcsolo az ablaktörlö motor mellett. De ha lecsuszik a saru akkor is meleg fúj ha hidegre van állitva akkor is

Offline Cincóbincó

  • A mester
  • *****
  • Posts: 984
  • Segített?: +39/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #140 on: 2009 May 04, 15:34:08 pm »
Akkor megnyugodtam. Semmi pénzért nem bontogatok le semmit, és majd vigyázok arra is, hogy ne vegyek komplett műszerfalat. :) :)
Azért RyAntól várom a leírást, hátha találok majd vki pasit, aki megoldja helyettem. Ha nem, marad a szervíz. :(
És köszi!
a biliárdbajnok

RyAn

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #141 on: 2009 May 04, 15:57:32 pm »
megelözött a hirem  :D
legutolsó hely a márkaszerviz ahova vinném.
mk4 tudtammal is már full elektronikus kapcsolású olyat még nem láttam  :-[
ha mk3 lenne abban szivesen segitenék de be kell érned bull84 hozzászolásával de jönnek majd még a nálam is nagyobb szakik akik meg mondják a mi a helyzet...

Offline Cincóbincó

  • A mester
  • *****
  • Posts: 984
  • Segített?: +39/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #142 on: 2009 May 04, 16:12:47 pm »
Köszi srácok! Este megnézetem a sarut, szót fogadva bull84-nek. Holnap majd jelentkezek. Addig is örök hála! :notworthy:
a biliárdbajnok

bmc97

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #143 on: 2009 May 04, 21:35:53 pm »
Szia! Az ablaktörlömotor melett van a Zetec-mototos fiestában az elektromos fütéscsap,megy mind a két oldalára két két gumicsö és egy elektromos csatlakozó két vezetékkel. Vágd le a fekete-zöld vezetékröl a szigetelést egy pici darabon és köss rá egy vezetéket aminek a másik végét kösd rá az akkumulátornak a negativ pólusára, - jel az akkumulátoron!!! Most probáld ki a fúj-e még meleg levegöt! Ha most hideg levegöt fuj,akkor rossz a fütéspanel elektromos panelja,ha még meleg levegöt fuj akkor az elektromos fütéscsap! Ird meg és segitet,segitünk hogyan tovább a javitással!

Offline Cincóbincó

  • A mester
  • *****
  • Posts: 984
  • Segített?: +39/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #144 on: 2009 May 05, 07:15:03 am »
Köszi! Este megpróbáljuk, vagy holnap, és jelentkezni fogok.
a biliárdbajnok

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #145 on: 2009 May 05, 07:24:41 am »
Szia ma lehuzom én is a csatlakozot és megnézem mit művel! Amúgy nekem az volt a gondom hogy a tömittés megdagadt benne és szorult a tengely! Tömitést kivágtam belőle és valami tömitő anyagból új tömitést csináltam, kb 5 forintból. De a komplett fűtéscsap sem egy nagy tétel ne kell félni! De az is lehet hogy ami a hamutartó felett van a 3 tekerő(hőmérséklet,venti motor stb) annak a konzolnak a hátuljából csúszott ki a csatlakozó. De ha tolna-megyében jársz szólj :laugh:

Offline Cincóbincó

  • A mester
  • *****
  • Posts: 984
  • Segített?: +39/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #146 on: 2009 May 05, 09:24:12 am »
Remélem igazad lesz, és csak valami potom összegbe kerül az egész.
Ha arra járok, szólok.  :D
a biliárdbajnok

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #147 on: 2009 May 05, 10:25:07 am »
Csak a te kedvedért kipróbáltam! Lehuztam a sarut az ablaktörlőmotor mellett lévő kis mágnesszelepről(megismered 2 cső megy be az utastérbe) És lekapcsolt fűtésnél meleget nyomott! Úgy tudod kipróbálni hogy jó-e hogy adsz neki 12v-ot az akksiról ha kattan akkor jó! Csak szólj ebben otthon vagyok ha valamit nem tudok max szétszedem az enyém :laugh:
A belső fűtéskapcsolót is le tudod ellenőrizni: amit lehuztál a mágneskapcsolóról azon voltmérővel gyújtáson feszültségnek kell lennie! Mennyi pontosan nem tudom de ha szeretnéd megmérem :-*
« Last Edit: 2009 May 05, 12:53:31 pm by bull84 »

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #148 on: 2009 May 05, 10:45:30 am »
ha más nem gyere ki a fehérvári talira és ott ránézünk neked ;)

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #149 on: 2009 May 05, 12:32:36 pm »
szedd le az összes sarut,oszt télen visszarakod!! :P