Poll

Osztályozd ezt a szervízt!

1 (legrosszabb)
3 (50%)
2
0 (0%)
3
2 (33.3%)
4
0 (0%)
5 (legjobb)
1 (16.7%)

Total Members Voted: 2

Author Topic: Auto-Fort Kft. - Budapest IX. ker. Könyves Kálmán krt. 3.  (Read 22371 times)

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Auto-Fort Kft. - Budapest IX. ker. Könyves Kálmán krt. 3.
« on: 2006 November 02, 17:07:57 pm »
Írd meg tapasztalataidat erről a szervízről.
« Last Edit: 2006 November 02, 17:13:11 pm by viktorwrz »
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Katka

  • Guest
Re: Auto-Fort Kft. - Budapest IX. ker. Könyves Kálmán krt. 3.
« Reply #1 on: 2006 November 04, 21:24:44 pm »
Sajnos ez a szervíz volt nálam a szakszervizek nagyívű elkerüléséhez vezető út végső állomása (aPetrányinál kezdtem a XXIker.-ben).
Emberileg nagyon kedvesek, barátságosak, de szakmailag nem állnak a helyzet magaslatán. Itt akarták kicserélni a Fiestan (amit mellesleg itt vettem állítólag 6 hónap garanciával)  a vásárlás után 3-4 nappal kormányszervómat a generátor nyikorgása miatt, a termosztátházat egy gumigyürű szivárgása miatt. Persze kiderűlt, hogy ezek az alkatrészek nam tartoznak a használtautóra vállat garanciába, fizetnem kell. Nagyon gyorsan elmenekültem, mivel az előző autóm, még garanciális, sajnos, ami egy 2-es Focus, külön kálváriát járt be náluk, pusztán csak azért, mert az alapjárati motor nem működött rendesen. Mire megállapították mi a rossz (holott mikor odakerűltem az autóval én akkor mondtam, hogy szörnyű hangok jönnek ki belőle)  majdnem elvesztettem a munkámat, nem tudtam dolgozni, az autó kétnaponta volt a szervízbe. Végül a Szentendrei úton nagynehezen megállapították, hogy tényleg az alapjárati motorban az elektromos pillangószelep rossz, ki kell cserélni, ekkor már második hónapja kinlódtam. "Megrendelték", nagy volt az öröm, végre minden megoldódik. Kiderűlt a harmadik napon, hogy nem lesz alkatrész csak másfél hónap múlva, össze vissza beszéltek, legvégül azt mondták nam ad a gyár mert gyári hibásak, újra kell gyártani. Teljes kétségbeesés a családba, ezzel az autóval oktattam, 15 ember függütt tőlem, és az autótól. Kölcsön pénzből vettem egy másik autót, a Fiestát, egy hét alatt mindent el kellett intézni, egyébként nem maradt volna tanulóm, egy vagyonba volt a dolog. Végre elkezdtem dolgozni, egyszer csak telefonáltak, kész a Focus, mehetek érte. Nem tudom, hogy csinálták, két és fél hét alatt mégis csak lett alkatrész, hogy honnan, vagy ki nem mondott igazat talán jobb is ha nem tudom. Én akkor megfogadtam, ha csak tehetem messze elkerülöm az összes márkaszervízt. Bár lehet, hogy csak nekem nincs velük szerencsém. Az biztos, hogy soha többet nem veszek garis autót.

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Auto-Fort Kft. - Budapest IX. ker. Könyves Kálmán krt. 3.
« Reply #2 on: 2006 November 04, 21:48:26 pm »
Én itt egyetlen tapasztalattal rendelkezem, de ez ellentétes a tiéddel. Nálam eljátszották a mit akarsz te itt, nem foglalkozunk veled csóróka csak nézelődni akarsz (ezért téptem el onnan az Ivanicshoz, másodsorban). A szervízről nincs infóm!
Katka azért ne add fel a garis kocsikat, nem kötelező gariztatni semmit ;)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

corydoras

  • Guest
Re: Auto-Fort Kft. - Budapest IX. ker. Könyves Kálmán krt. 3.
« Reply #3 on: 2007 November 12, 20:29:26 pm »
Sziasztok!

Új fórumozó vagyok. Tapasztalatom sem sok van még ezen kereskedéssel kapcsolatban leszámítva azt a 3 alkalmat amikor is az autó vásárlásával kapcsolatban ott jártam. A héten viszem ajánlott szervízbe (3000 km). Van-e valami tanácsotok, mire figyeljek, bár itt még most nem sok mindent fognak csinálni elméletileg. A tapasztalataimat azért majd megosztom.

Üdv, corydoras

corydoras

  • Guest
Re: Auto-Fort Kft. - Budapest IX. ker. Könyves Kálmán krt. 3.
« Reply #4 on: 2007 November 14, 18:34:18 pm »
Sziasztok!

Meg volt az ajánlott szervízem. Pozitívumot nem tudok mondani, mert szerintem minden rendben ment csak kissé sokáig tartott. 18.000 Ft-tal húztak le. Olajcsere, olajszűrőcsere és munkadíj volt.
Röviden ennyi.

Retibika

  • Guest
Re: Auto-Fort Kft. - Budapest IX. ker. Könyves Kálmán krt. 3.
« Reply #5 on: 2008 June 11, 15:10:00 pm »
Sziasztok!

Elérkezett a 3. éves kötelező szervízem. Gondoltam beugrok hozzájuk megkérdem, hogy milyen összegekre számíthatok. 58e a 3. kötelező? Ez most komoly? Valaki tud nekem egy naprakész 3. éves kötelező árat mondani? Gondoltam, ha már kötelező szervíz, akkor kérek egy klíma tisztítást is, mert még mindig rohadt büdös használat után, akármit is csinálok vele. Válaszuk: Ők a legjobb technológiát használják, csak 18e! Majdnem elsírtam magam.
Várom mindenki ötletét, hogy hol és mennyivel olcsóbban tudnám megúszni ezt az egész dolgot.
Előre is köszi mindenkinek.

Üdv: Rétibika

norbert8210

  • Guest
Re: Auto-Fort Kft. - Budapest IX. ker. Könyves Kálmán krt. 3.
« Reply #6 on: 2008 June 11, 17:02:32 pm »
Sziasztok erre a kereskedésre oda kell figyelni mert unokatesom céges fiestája egy kis koccanás után itt lett leadva javításra 1hét után visszakapta pótkerék és szőnyegek nélkül.Én a fóti cora melett lévő Szeleckyhez viszem,ahol bent lehetsz a kocsi melett és kérdezhetsz bármit a szerelőtől készségesen válaszól és korrektek ,segítőkészek,pontosak, gyorsak,olcsó viszonylag.nekem a legjobb ajánlatot szervízre ők adták.

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Auto-Fort Kft. - Budapest IX. ker. Könyves Kálmán krt. 3.
« Reply #7 on: 2008 June 17, 15:06:36 pm »
Sziasztok!

Meg volt az ajánlott szervízem. Pozitívumot nem tudok mondani, mert szerintem minden rendben ment csak kissé sokáig tartott. 18.000 Ft-tal húztak le. Olajcsere, olajszűrőcsere és munkadíj volt.
Röviden ennyi.

Ugyanez nekem solmyáron 11800ft...

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Auto-Fort Kft. - Budapest IX. ker. Könyves Kálmán krt. 3.
« Reply #8 on: 2008 June 17, 16:03:41 pm »
Ugyanez nekem solmyáron 11800ft...

Hány munkaórát számoltak?
Mk6 1.3 benzin

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Auto-Fort Kft. - Budapest IX. ker. Könyves Kálmán krt. 3.
« Reply #9 on: 2008 June 18, 07:42:18 am »
Ugyanez nekem solmyáron 11800ft...

Hány munkaórát számoltak?

Fogalmam sincs, máshol 15-öt mondtak, én örültem a 12nek is, mondjuk ez is elég sok egy ilyen piszlicsáré munkáért...

Offline RoliST

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 127
  • Segített?: +5/-2
Re: Auto-Fort Kft. - Budapest IX. ker. Könyves Kálmán krt. 3.
« Reply #10 on: 2008 June 18, 09:15:20 am »
Pápán az ajánlott szervíz ingyenes!! Csak a szűrőt kell fizetni meg az olajat. Bár azt én vittem. Ja, és nem csak az ott vásárolt autókra vonatkozik!!

Retibika

  • Guest
Re: Auto-Fort Kft. - Budapest IX. ker. Könyves Kálmán krt. 3.
« Reply #11 on: 2008 June 18, 13:00:03 pm »
Sziasztok,

Túl vagyok a szervízen. Nem volt olcsó, de az első szervíz volt 3 év alatt, ami az összes problémámat megoldotta a kötelezőn felül.
semmilyen cuccom nem tűnt el, Segítőkészek voltak, sőt kaptam ajándékba egy külső belső teljes takarítást a kocsira. 80e Ft után gondolom már járt.... :)

A 3. éves kötelező 53-57e Ft között van. Ezen felül kértem vegyszeres légkondi tisztítást, ami kb 17e Ft. Cseréltek még pótféklámpa izzót, ami nem tudom mibe került és volt olyan problémám, hogy jobb oldalról hátulról zörgő hangot hallottam nem egyenletes úton. (állítólag fékbowden lötyögött) Minedezt összeadva 80e-re jöttem ki.

Hangsúlyozom, az első szervíz amelyik megtalálta a zörgő hibámat 3 év alatt. :)

Az ártól eltekintve meg voltam elégedve a munkával.

Üdv: Rétibika

szgy47

  • Guest
Re: Auto-Fort Kft. - Budapest IX. ker. Könyves Kálmán krt. 3.
« Reply #12 on: 2008 June 18, 20:14:43 pm »
A céges Focusomat ás a Fiestámat is abszolut korrektül szervizelték, udvariasak voltak. Szívesen megyek hozzájuk.

Retibika

  • Guest
Re: Auto-Fort Kft. - Budapest IX. ker. Könyves Kálmán krt. 3.
« Reply #13 on: 2008 June 21, 20:56:47 pm »
Akkor leírom tételesen:

Motorolaj: 12376.-
Betét: 4060.-
Porsapka: 610.-
Szűrő-pollen: 5245.-
Szűrő-olaj: 1519.-
Desztillált víz: 166.-
Égő: 515.-
Féktisztító: 658.-
Rendszertisztító: 7495.-
Nyári ablakmosó: 230.-
Ezek voltak az alkatrészek: összesen: 32874.-

Most jön a munkadíj!!!

Fékrendszer ellenőrzés: 8424.-
Légszűrő csere: 1872.-
Féklámpa csere: 936.-
Pollenszűrő csere: 1872.-
20.000km - 40.000km szervíz: 12168.-
Karosszéria és fényezés ellenőrzése: 1872.-
Zörgés megszűntetés (ez egyedi problémám volt.): 7488.-
Klíma rendszer gombátlanítása (szintén kérésre): 12168.-

Ennek össz értéke: 46800.-

Végösszeg: 79674.-
Így jön össze egy 80e-s szervíz. Remélem most már tudod, hogyan jönnek ki ezek a számok. :)

Annyi igaz, hogy én semmit nem vittem nekik. és kb. 4 óra munkadíjat számoltak.

Na, legyetek jók!

Üdv: Rétibika

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Auto-Fort Kft. - Budapest IX. ker. Könyves Kálmán krt. 3.
« Reply #14 on: 2008 June 23, 11:52:34 am »
Kössz, hogy közétetted a számlát, mert valóban tanulságos.

Az olaj majdnem 2-szer annyi, mintha Te vetted volna.

"Légszűrő csere: 1872.- Karosszéria és fényezés ellenőrzése: 1872.-" ezek máshol, pl Solymáron simán benne vannak a szervíz óradíjban. És hozzáteszem teljesen logikusan. Mert miből áll a 12000 Ft-os szervíz ha még ez sincs benne.  :o
Hogyan tud a szerelő másfél órát eltölteni az autó mellett szervíz címén anélkül, hogy legalább unalmában ne csavarja ki a légszűrő két csavarját?  ::)

A zörgés elhárítással sem voltak valami gavallérosak. A szervíznél amúgy is fel kell emelni az autót és ellenőrizni az alját. Ezek után miért számoltak fel 7500 Ft-ot?

A "Fékrendszer ellenőrzés: 8424.-" egy teljes fékpados mérés, a Neked átnyújtott bizonylattal? Mert még úgy sem olcsó.

Asszem nem változtatok szervízt.  >:(



« Last Edit: 2008 June 23, 11:54:12 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin