Poll

Értékeld ezt a szervízt!

1 (legrosszabb)
4 (44.4%)
2
0 (0%)
3
1 (11.1%)
4
4 (44.4%)
5 (legrosszabb)
0 (0%)

Total Members Voted: 5

Author Topic: Cromax Ford Szerviz  (Read 22383 times)

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Cromax Ford Szerviz
« on: 2008 February 24, 14:34:41 pm »
A kérdésem a következő:

A Cromax Ford Szervizzel kapcsolatban van már valakinek tapasztalata?

Az árai megnyerőek, de a többi is?

Offline Xerxes

  • Xerxes, A Tiszteletbeli
  • *****
  • Posts: 327
  • Segített?: +8/-1
Re: Cromax Ford Szerviz
« Reply #1 on: 2008 February 24, 14:46:06 pm »
Bátyó Focusát oda vitte kötelezőre,mindennel meg volt elégedve.

jocc

  • Guest
Re: Cromax Ford Szerviz
« Reply #2 on: 2008 February 24, 16:28:21 pm »
Vegyes... már ami engem illet. De én ugye csak mk3-at szereltettem náluk párszor, nem garis autót.
Az Asztalosban voltam párszor, egész korrektek és gyorsak is voltak. Pl. kerékagycsapágyat cseréltek, aztán 3 hónap múlva ugyanaz elkezdett zúgni, szétment - de gariba megcsinálták (nem fizettem érte semmit). Az alkatrészárak sem túl rosszak, de mikor cserélnek valamit, oda kell figyelni az új alkatrészre, mert gyakran a legdrágábbat ajánlják/választják. Aztán a bontottat el kell kérni (biztos-ami-biztos).
Vagy: 1-2 alkatrészről telefonon érdeklődtem, és bizony megeshet, hogy olyan pofa veszi fel a kagylót, aki csak a billentyűzetet meg a monitort ismeri, az autót meg nem. Ezért meglehet, hogy csak a hasára üt és úgy tájékoztat.
Ami jó, hogy néha vannak akciók: a maradék, régebbi de nem bontott (általában belső) alkatrészeket pár száz Ft-ért adják stb.
A szervízről többet nem tudok.

Amadeusboy

  • Guest
Re: Cromax Ford Szerviz
« Reply #3 on: 2008 March 05, 12:04:25 pm »
Én nemrég az Asztalos Sándorba vittem az mk6-t olajcserére. Itthon ne mvolt megoldható,mert előző tulaj volt olyan kedves és szétbarmolta a leerseztő csavart. Cromax illedelmesen megkérdezte,hogy kicserélheti-e... Igent mondtam...olajat onnan vettem és mindezért 12000-t hagytam ott,de gyors volt és ahogy számolom nem volt drága se. Egy jobb minőségi 5W-s olaj se olcsóbb sokkal és akkor még itthon szenvedhettem volna a csavarral is...

dandan

  • Guest
Re: Cromax Ford Szerviz
« Reply #4 on: 2008 December 25, 02:44:06 am »
Én nemrég az Asztalos Sándorba vittem az mk6-t olajcserére. Itthon ne mvolt megoldható,mert előző tulaj volt olyan kedves és szétbarmolta a leerseztő csavart. Cromax illedelmesen megkérdezte,hogy kicserélheti-e... Igent mondtam...olajat onnan vettem és mindezért 12000-t hagytam ott,de gyors volt és ahogy számolom nem volt drága se. Egy jobb minőségi 5W-s olaj se olcsóbb sokkal és akkor még itthon szenvedhettem volna a csavarral is...

Cromax sztori, MkIII-as Mondeo: Múlt csütörtök délután 2-re kaptam időpontot a munkafelvételtől telefonon, ahol azt is mondták, hogy az olajcsere kb. 15 000-ből kijön, mivel ha náluk veszem az olajat, meg a szűrőt, akkor nem számolnak fel munkadíjat. Mikor beértem a hölgy kérdezte, hogy gyári, vagy Armafit márkájú utángyártott gázolajszűrőt kérek. Kérdeztem, hogy mi a különbség, kiderült, hogy a gyári 9758, az Armafit 3490 Ft. Utángyártottat kértem.
Két és fél óra után közölték, hogy kész, 33 ezer forint lesz. Az államat felkapartam a földről, hiszen 15 000-ből elvileg kijött az olajcsere, kb. 3500 körül kellett lennie a gázolajszűrőnek, amit szintén ott vettem, tehát gondoltam arra sem számolnak szervízidőt, úgyhogy mindennel együtt maximum egy 20-asból ki kellett jönnie a szervíznek. Kérdem, hogy ez hogy jött ki, a srác sorolja: gázolajszűrő 9758... Hopp, mondom az nem annyi, az csak 3500, mert utángyártottat kértem! "OK, akkor kiszedjük, és belerakjuk a másikat." MI VAN?Huh? falbav - Na, itt elszállt az agyam. Ott várattak két és fél órán keresztül, úgy, hogy minden épelméjű helyen ez kész lett volna 1-1,5 óra alatt, és kiszedik a szűrőt úgy, hogy azt már eladni úgysem tudják, mert tele van töltve gázolajjal. Kész.Szóval ott ülök még egy bő fél órát, mikor szólnak, hogy kész. Fizetek, immáron 27 ezer forintot, megyek ki, indítózom, a kocsi nem indul. Megyek vissza, hogy ez van. Egy szerelő srác jön ki, ő is próbálja, semmi. "Nagyon fekszik az a mutató!" - mondja, és kijelenti, hogy azért nem indul a kocsi, mert nincs benne gázolaj. (nem volt kifogyva) Kijön a szervízvezető srác is, és mosolyogva kijelenti, hogy "Hallom kifogyott az üzemanyag".Hívok taxit, elvitetem magam egy MOL kútig, veszek kannát, veszek bele üzemanyagot, visszavitetem magam. Dízel bele, kocsi nem indul továbbra sem. Bemegyek, a szervizes kijelenti, hogy 5-kor elment minden szerelő (kb. fél órával előtte ő mondta, hogy 6-ig ott vannak), ő meg nem ért hozzá, úgyhogy csak péntek reggel tudnak hozzákezdeni. Fenyegetőzés, OK, egyik elvállalja, betoljuk a kocsit, a szerelő mókol rajta kicsit, és kijelenti, hogy azért nem indul be, mert "kevés benne a nyál!" Volt benne kb 3 liter, hoztam 6-os, 8-9 literrel nem indul el egy kocsi...?
A szv srác elmegy még 10 liter gázolajért, ezalatt a szerelő lelép, mondván neki 7-re az Üllői úton kell lenni. gun Szv visszaér, a 10-ből beleöntenek a kocsiba kb. 5 litert, az egyetlen még bent lévő szerelő nekiáll, még gyilkolják kicsit a kocsit, de hál' Istennek beindul. Ekkor kijelenti a szv, hogy az utángyártott szűrő volt a hibás, és visszatették a gyárit, és így beindult. Mindenesetre azért a 10 liter gázolajat, amit hozott, azt fizessem már ki, azaz 3000-rel lógok. :-) Hulla fáradt vagyok, kifizetem, és eljövök.
Csak otthon vettem észre, hogy kiszámláztak még egy átvizsgálást 2450 Ft értékben (nem kértem) egyéb szerelési anyagokat kb. 1400 Ft értékben (vajon egy ilyen szervíznél mik lehetnek ezek az anyagok? Rongy? Vagy mi?) , és kicserélték a levegőszűrőt is (ezt ugyebár tisztáztam az elején, hogy nem kérem) 3145 Ft szűrő, és 450 Ft szerelés értékben.
No comment.

Offline Xerxes

  • Xerxes, A Tiszteletbeli
  • *****
  • Posts: 327
  • Segített?: +8/-1
Re: Cromax Ford Szerviz
« Reply #5 on: 2008 December 25, 13:09:45 pm »
Sajnálom hogy ilyen megtörténhet!   
Én csak olyan szervízbe megyek ahol ott lehet az ember végig az autó mellett. Rendelésnél csak a kötelező dolgokat rendelem meg,majd a szakinak mindig előrre jattolok. Így általában tüzetesebben átnézik a kocsit és max 45-percig tart az egész.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Cromax Ford Szerviz
« Reply #6 on: 2008 December 25, 14:27:56 pm »
melyik cromax szerviznél volt ez? sajnálom hogy ilyen megtörténhetett, nekem bp VIII. ker Asztalos Sándor u-i cromaxnál iylen tapasztalataim még sosem voltak, ott rendesek nagyon ;)

Villam49

  • Guest
Re: Cromax Ford Szerviz
« Reply #7 on: 2008 December 25, 14:56:56 pm »
Ezt én sem hiszem el a cromaxról...szerintem eltévedtél és másik szervízbe vitted :D

Én 2 fiestát vittem oda és ajánlottam egy mondeonak is az asztalos. Gondunk nem volt egyiknél sem...a fehérvári úton lévő alkatrészboltjukba pedig rendszeresen járok kiegészítőkért stb...
« Last Edit: 2008 December 26, 10:01:54 am by Villam49 »

Offline Xerxes

  • Xerxes, A Tiszteletbeli
  • *****
  • Posts: 327
  • Segített?: +8/-1
Re: Cromax Ford Szerviz
« Reply #8 on: 2008 December 25, 21:18:23 pm »
Tény,hogy bátyám Fokusát Asztalosba hordja és nem volt gondja...

Offline TPoT

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 228
  • Segített?: +12/-1
Re: Cromax Ford Szerviz
« Reply #9 on: 2009 April 09, 07:47:04 am »
Az Asztalos Sándor utcait bátran ajánlom mindenkinek!

Lehet egy-egy szerencsétlen eset-de Én a harmadik Fordommal járok oda és meg vagyok elégedve a munkájukkal!   ;)

zmorfozis

  • Guest
Re:Cromax Ford Szerviz
« Reply #10 on: 2011 June 28, 11:36:14 am »
Én ugyan még nem voltam egyik szervizükben sem, de a soroksári úti cromax boltban vásároltam 4 gyertyát. Az eladó megnézte a forgalmit, majd adott 4, nem belevaló, túl hosszú gyertyát, ami tönkretette  a motorom. A nagyobb hibát én követtem el, túlságosan megbíztam a szakértelmében, és összehasonlítás nélkül betekertem, és ezért inkább magamra haragszom, és nem rájuk. Vissza se mentem reklamálni, de azért vásárolni sem fogok náluk többet....  :-[

Offline TPoT

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 228
  • Segített?: +12/-1
Re:Cromax Ford Szerviz
« Reply #11 on: 2011 June 29, 18:22:46 pm »
Nincs hasznom az üzletükből-de általános tény, hogy kár elsőre ítélni...valóban szerencsétlen eset-de előFORDul az ilyen.
Máshol is volt példa hasonlóra.....

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Cromax Ford Szerviz
« Reply #12 on: 2011 June 29, 19:54:16 pm »
én régebben az mk3-as fiestámmal több éve voltam az Asztalos Sándor utcai szervizben.
kipuffogot csináltattam.
tökéletes munkát csináltak olcsobban mint egy maszek szervizben.
az elöre mondott árnál még olcsobb is lett.
és cromax szervizbe járok néha alkatrészért a mostani automhoz is.még eddig lekopogom mindig jo alkatrészt kaptam.
persze amit csak lehet mielött beszereltetem összahasonlittatom hogy ugyanolyan legyen mint ami az autoban volt  :)

Offline gyaxa

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Cromax Ford Szerviz
« Reply #13 on: 2013 November 07, 22:48:44 pm »
Sziasztok!
Esedékes egy nagyszerviz az autómon (2001-es MK5 1.3i), nincs bejáratott szerelőm úgyhogy a Cromaxot néztem ki magamnak.
A klubkártyájukkal kedvezményt kapnék a munkadíjból és az anyagok árából is. Ez mindenkinek jár, vagy csak annak, aki teljesíti a "magasabb kedvezményi kategória" feltételét? Ilyen a Ford Fiesta Klub Magyarország tagság is.
Szóval:
Ha itt a fórumon regisztrálva vagyok, akkor jogosult leszek a Cromaxos kedvezményekre?
Van valakinek ilyen kártyája, hogyan működik a dolog?
Thx

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Cromax Ford Szerviz
« Reply #14 on: 2013 November 08, 08:04:45 am »
ha van fiesta klubos kártyád,akkor be regisztrálod a cromaxba,és a cromaxos kártyáddal flottás kedvezményre leszel jogosult.
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005