Author Topic: Veszélyes szervízek!  (Read 15418 times)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Veszélyes szervízek!
« on: 2007 October 17, 16:23:57 pm »
Nos egy Focusos szomszéd figyelmeztetett rá, hogy Ford Cromax Ajtósi Sándor úton, kitünő munkát végeztek a sárkányán de 2 héten belűl el is akarták vinni az utcárol rablók. Négy ugyanilyen Focus ált 20 m-en belül, az egyik közvetlen mellette. Mégis az övét akarták elvinni. gyanus ekkor kérdezősködött és kiderült 2 kollégálya ugyanígy járt. Ugyan az a műhely ugyan az a rablási mód, idő.
Természetesen míg a bíróság nem mondja ki bőnösségét ártatlan, de valjuk be ez túl gyanus, szóval figyeljetek!

ui.: ha nem igaz elnézéstz kérek, ez egy közlemény ésnem az én véleményem!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Veszélyes szervízek!
« Reply #1 on: 2007 October 18, 18:28:04 pm »
ilyet már én is hallottam,más márkánál,más szervízben,hogy másolnak kulcsot,hozzákódolják a kocsi immobilizeréhez,ahogy kell,és elrejtik a kulcsot,pl a külső tükör mögött.
aztán leadják a drótot a címeddel,különböző sötét egyéneknek,és még jutalékot is kapnak! kemény! :(
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline tarcsy

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 310
  • Segített?: +10/-1
  • prof. dr.
Re: Veszélyes szervízek!
« Reply #2 on: 2007 October 18, 19:52:38 pm »
az igendurva... és az a gáz hogy nemsokmindent tudsz ellnük csinálni...  >:(  :-\

Robi

  • Guest
Re: Veszélyes szervízek!
« Reply #3 on: 2007 October 18, 19:56:44 pm »
Én meg épp kulcsot szeretnék másoltatni...  :-[

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Veszélyes szervízek!
« Reply #4 on: 2007 October 19, 11:20:43 am »
az igendurva... és az a gáz hogy nemsokmindent tudsz ellnük csinálni...  >:(  :-\
 

Ha a módszer azon alapul, hogy bekódolnak egy harmadik kulcsot az immóba, akkor ez ellen tudsz védekezni.  :D
Két kulccsal kitörölhetsz minden egyéb kulcsot a használati utasítást követve.

Én ezt mindíg meg szoktam csinálni, amikor a szervízben magára hagyom az autót. Vagyis eddíg egyszer, mert ott szoktam lenni mellette.   8)
Mk6 1.3 benzin

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Veszélyes szervízek!
« Reply #5 on: 2007 October 20, 19:51:56 pm »
De már akkor is van egy kulcsa,amivel könnyedén bejut az autódba...
vannak módszereik a folytatásra >:(

Nekem egy picit könnyebb a dolgom szervíz szempontból,
mert jóban vagyok a munkafelvételissel,aki szívén viseli kicsi kocsim sorsát.
Valamint van egy nagyon jó haverom a főnökségben is,akitől tartanak a szervizesek! ;)
De azért én mindig ott vagyok a kocsinál,biztos ami biztos!
Amúgy eddig nagyon jó a tapasztalatom a debreceni szalonról!
Mindenkinek csak ajánlani tudom,egyedül a használtautós krapek idióta!
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Veszélyes szervízek!
« Reply #6 on: 2007 October 21, 09:16:23 am »
én ezért is szerelem magam az autóm :D ha meg elakadok akkor ismerősöktől jöhet a segítség, esetleg szerviz de az is ismerős, és ott vagyok a kocsi mellett amíg csinálják. A kocsit nem hagyom ott sehol, időre megyek és úgy csinálják meg.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Veszélyes szervízek!
« Reply #7 on: 2007 October 26, 16:06:51 pm »
az igendurva... és az a gáz hogy nemsokmindent tudsz ellnük csinálni...  >:(  :-\
Még egy dolog eszembe jutott.

Nekem a lopáscasco helyett Autolock2000 van.  ;)
Az elvitel ellen még egy védelem.

Új autóra is működik, amikor még nem szereltettél váltózárat vagy plusz riasztót. Már az első éjszaka felrakhatod a szerzeményre.
Mk6 1.3 benzin

Offline Xerxes

  • Xerxes, A Tiszteletbeli
  • *****
  • Posts: 327
  • Segített?: +8/-1
Re: Veszélyes szervízek!
« Reply #8 on: 2007 December 31, 13:14:19 pm »
Bár ebben a szervízben nem jártam,de az éves szervízeknél mindig az autó mellet tartozkodtam. Nem mindenhol engedik,de ugye szervízből is van pár.   A kormányzárat kiegészítő védelemként hasznosnak látom.

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Veszélyes szervízek!
« Reply #9 on: 2008 April 12, 13:10:07 pm »
én ezért is szerelem magam az autóm :D ha meg elakadok akkor ismerősöktől jöhet a segítség, esetleg szerviz de az is ismerős, és ott vagyok a kocsi mellett amíg csinálják. A kocsit nem hagyom ott sehol, időre megyek és úgy csinálják meg.

Nekem is a ház előtt van a szervízem, bár kényelmesebb lenne bevinni aztán csinálják. - igazából ezen még nem sokat gazdagodtak volna :). Autószerelő a végzettségem de csak a sajátomat csinálom.

Volt már rá példa , hogy nem akartam vele vesződni - más autóval - , sajnos a negatív lista igen hosszú, ide be sem férne. Azért egy példa:

Valamikor 1998 környékén, Franciaország SAAB 9000 2.3 Turbó óriási turbólyukkal megkergült motorral, tele elektronikával, gondoltam ráteszik a műszert a SAAB nál, mely mellesleg Jaguar és Rolls szervíz is volt egyben. Na itt kezdődtek a félelmek :) , bementem mondván én csak egy műszeres vizsgálatot kérek, ne nyúljanak hozzá. Műszer rajta, természetesen semmi rendellenes. Mondják cseréljük ki a légmennyiség mérőt, - nem segített - akkor cseréljünk ECU t, az sem segített.

Végfejlemény: Nem akarták levenni - visszavenni - a két alkatrészt 13000 Frs számla. Üvöltözés= mindent visszaraktak 1000 Frs munkadíj mégis. Majd egy hétre rá találtam egyet bontóban, és a fickó mondta hogy próbáljam meg átrakni a motorvezérlő hőpatronját. Probléma megoldva számla 50Frs. Gondolhattam volna én is rá de ugye ilyenkor a legegyszerűbb nem jutott az eszembe. Ami érdekes, a szervíznek sem!!

Üdv
« Last Edit: 2008 April 12, 22:43:24 pm by scampi »

zaporosec

  • Guest
Re: Veszélyes szervízek!
« Reply #10 on: 2008 April 12, 21:04:14 pm »
na pl ezért is (mármint a lopás)jó az mk 3  ;Dezt azérn nem nagyon lopják..mert ugyi ha valamit el akarnak lopni....nekem az 1. automon volt egy bivaly váltó-kormányzár...na ezt a lopós haverom 8mp alatt adta a kezembe  :-\ hááát elszomorító volt. az ajtókinyitás miatt + ne aggodj mert vagy zárkihuzó vagy 1 darab porcelán és voálá :'( 

Offline Xerxes

  • Xerxes, A Tiszteletbeli
  • *****
  • Posts: 327
  • Segített?: +8/-1
Re: Veszélyes szervízek!
« Reply #11 on: 2008 April 13, 10:55:46 am »
Hát amit elakarnak,elisvisznek ez tény. De ha megnehezítjük a dolgukat különböző védelmekkel,két sarokkal odébb találnak másik verdát amit vihetnek. Két hete a céges P@ssatot lopták el egy dombos Óbudai utcából,úgy hogy kiszurtunk egy furán parkoló autót  ekkor kimentünk az erkélyre hesszelni őket,semmi mozgás. Még 2* ránéztünk 1-2 percenként,3* csak a féklámpát láttuk távolodni. Azonnal telefonon bejelentettük.2 Km-re lett meg az autó. Lehet volt cb-jük,vagy az 1000ft-os gyújtás tiltás mentette meg az autót és csak legurultak a dombról.Zárakat eltörték saját Ecut tettek bele. Kormány vagy váltózárral szerintem nem bajlódtak volna!

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Veszélyes szervízek!
« Reply #12 on: 2008 April 13, 11:19:07 am »
Igazából nincs az a védele mely megakadályozza a lopást a sok ketyerével csak a 'rendes embereket' rettented vissza, azaz a hobby és piti tolvajokat (ebből van sok)
Akik megrendelésre dolgoznak azok ellen nincs megfoldás, ha 20 m mélyen lebetonozod. napi 32 órás fegyveres őrizet mellett is elviszik. hiába a kerékleengedő szelep - tréller
hiába GPS jeladó - 5000HUF ért lehet már szerezni zavarót
Hiába a különböző mechanikai zárak - eltörik kivágják neki az autó kell nem a középkonzol stb.
hiába az elektronikai védelem - mán le se sz@rják az emberek a vinnyogó autót, sőt még oda sem néznek, mert ez a gondolatuk 'na a marha, nem tudja kikapcsolni mielőtt beszáll a saját autójába, vagy túl érzékeny a riasztó, stb'

ezek után...

megoldás ne legyen autód azt nem tudják elvinni :D
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Veszélyes szervízek!
« Reply #13 on: 2008 April 14, 06:55:35 am »
Én egyszer hallottam egy olyan sztorit ha a kormány alá teszel egy kevéske lógó vezetéket akkor az egyénben aki lopni szeretne elbizonytalanodik.Ugye a lopott autót mégegyszer ellopni ... :-X
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

zaporosec

  • Guest
Re: Veszélyes szervízek!
« Reply #14 on: 2008 April 15, 08:26:39 am »
szerintem az a megoldás (csak nem kényelmes)hogy ha leparkolsz kiveszed a megfelelő biztosítékot a kocsiból ::) az  had küzdjön a k**ög :-X bár lopós autóval ezt is el viszik :-\ hát a végső konklúzió... gazdagítsuk a biztósítokat :P vagy legyél olyan rettenetes conan-rambo-állat hogy ne merjenek a kocsidhoz nyúlni ;D