Author Topic: Hiba?  (Read 9474 times)

Annamari79

  • Guest
Hiba?
« on: 2008 August 13, 06:14:38 am »
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy reggel induláskor, mikor megnyomtam a féket, a kilóméteróra felett kigyulladt egy lámpa.
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2003-asom van.
Nem égett folyamatosan csak akkor, amikor fékeztem, illetve ha balra indexeltem.
Mielőtt beértem volna a munkahelyemre, abbahagyta.
Megnéztem a lámpákat, most jó mindegyik.
Hozzá kell tennem, hogy 1 hete hátsó bal lámpába cseréltek izzót, csere közben biztosíték probléma is keletkezett és a kesztyűtartó alatti vezérlésnél(? :) ) cseréltek biztosítékot.
Azóta működött minden, de most ezt nagyon nem értem, hogy mi lehet a probléma.
Előre is köszi a segítséget.  :notworthy:

Annamari

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Hiba?
« Reply #1 on: 2008 August 13, 11:49:51 am »
Ugy látom, hogy ott két piktogrammos kijelző van, az első és hátsó ködlámpákra.
Ezek közül a kijelzők közül világított valamelyik?
Mk6 1.3 benzin

Annamari79

  • Guest
Re: Hiba?
« Reply #2 on: 2008 August 13, 12:23:14 pm »

Igen, sárgán világított egy lámpa jelzés, de hogy az melyiket jelenti?  ??? :-\


Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Hiba?
« Reply #3 on: 2008 August 13, 12:53:48 pm »
Úgy saccolom, hogy a hátsónak megfelelő világíthatott, aminek a stilizált fénye vízszintes.

Önmagában az, hogy egy lámpa kiégésekor biztosítékot kell cserélni, lehet normális.
Amikor megszakad az izzószál, elgőzölög a fém és ez a fémgőz nagyobb áramot vezet át, mint a normál üzem, vagyis kiég a biztosíték.

A teljes történet arra utal, hogy valami rövidzár lehet a hátsó lámpatestben vagy a hátramenő vezetékezésben, vagy a hátsó lámpák földelése bizonytalan. Ilyen földelési hiba esetén szoktak a be nem kapcsolt lámpák is világítani.

Amit megtehetsz:
Egyesével ellenőrzöd a hátsó lámpákat, hogy jól működnek-e.
Leveszed a hátsó lámpatestet és megnézed, hogy szemre jók-e a kontaktusok, vagy elviszed egy autóvillamossági műhelybe ugyanezért.

De ha a lámpák müködnek nem hiszem, hogy muszáj foglalkozni vele. Elegendő időnként ellenőrizni. Ha komolyabbá válik a baj, legfeljebb kiég a biztosíték.  :(











Mk6 1.3 benzin

Annamari79

  • Guest
Re: Hiba?
« Reply #4 on: 2008 August 13, 13:02:27 pm »
Köszi!  :)

Azért elviszem, az a biztos.

De, ha tenyleg az a problema amit irtal, akkor discozik a gepezet pl. mikor fekezek es balra indexelek.  :-\

A.


Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Hiba?
« Reply #5 on: 2008 August 13, 14:20:54 pm »
Én testelési problémára gyanakszom!
Valószínű,az izzócserénél lecsúszhatott egy testkábel a lámpádban.
mielőtt szerelőhöz viszed,nézd meg/nézesd meg valakivel,mert valószínű,egyszerű megoldani.
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Hiba?
« Reply #6 on: 2008 August 13, 19:14:24 pm »
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy reggel induláskor, mikor megnyomtam a féket, a kilóméteróra felett kigyulladt egy lámpa.
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2003-asom van.
Nem égett folyamatosan csak akkor, amikor fékeztem, illetve ha balra indexeltem.
Miel?tt beértem volna a munkahelyemre, abbahagyta.
Megnéztem a lámpákat, most jó mindegyik.
Hozzá kell tennem, hogy 1 hete hátsó bal lámpába cseréltek izzót, csere közben biztosíték probléma is keletkezett és a keszty?tartó alatti vezérlésnél(? :) ) cseréltek biztosítékot.
Azóta m?ködött minden, de most ezt nagyon nem értem, hogy mi lehet a probléma.
El?re is köszi a segítséget.  :notworthy:

Annamari
Nekem anno a féklámpa biztosítékjának bizonytalan érintkezésekor jelentkezett ugyanez a probléma, és olyankor NEM MŰKÖDÖTT A FÉKLÁMPÁM SE!!!
Szerintem nézd át az összes biztosítékot (mindenképpen vedd ki mindegyiket és rakd vissza újból!!!), szerintem ez megoldja a problémádat.
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Annamari79

  • Guest
Re: Hiba?
« Reply #7 on: 2008 August 14, 09:57:41 am »

Megoldódott.  :notworthy:
Tegnap mikor mentem haza, hát hülyének nézhettek. Balra index, a szokásos tempó helyett 10x olyan gyorsan villogott, közben már a hátsó ködlámpa is ugyanebben az ütemben villogott  ;D

Vittem a szerelőhöz, nézte az aksit, hogy jó e a töltés stb. Mondtam neki nagy okosan, hogy testkábelt kell nézni hátul, vegye le a lámpaburát  :D
És kész lett, persze mondta, hogy következőként ő is ezt nézte volna  :icon_thumright:

Köszönöm a tanácsokat!





Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Hiba?
« Reply #8 on: 2008 August 14, 11:18:23 am »
úúúúúúúúúúú!De szeretem,mikor igazam vannnn!!! ;D :notworthy: :blob1: :blob10: :hello2: :headbang: :happy6: :smileinbox: :tongue1: :thumbsup: :wav: :toothy9:
Minden ami autĂł hifi!:)

Gabez

  • Guest
Re: Hiba?
« Reply #9 on: 2008 August 14, 11:46:01 am »
úúúúúúúúúúú!De szeretem,mikor igazam vannnn!!! ;D :notworthy: :blob1: :blob10: :hello2: :headbang: :happy6: :smileinbox: :tongue1: :thumbsup: :wav: :toothy9:

ego RULEZ!  ::)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Hiba?
« Reply #10 on: 2008 August 14, 11:48:33 am »
Vittem a szerelőhöz, nézte az aksit, hogy jó e a töltés stb. Mondtam neki nagy okosan, hogy testkábelt kell nézni hátul, vegye le a lámpaburát  :D
Ügyes vagy.   :) :) :)
Mk6 1.3 benzin

AniBaba

  • Guest
Re: Hiba?
« Reply #11 on: 2008 August 14, 12:51:12 pm »
Nekem is előfordult, hogy indexeltem, a hátsó nem villogott, azonban a féklámpa/helyzetjelző izzószálai felváltva világítottak. Mivel 5/21 ezért tök jó villogásnak látszódott - csak pirosan ugye... :)

Jött a csavarhúzó, lekapartam az oxidációt az érintkező lemezekről, beleraktam új izzót, megkínáltam fél liter kontaktspray-vel, és láss csodát, működik :)

Gabez

  • Guest
Re: Hiba?
« Reply #12 on: 2008 August 14, 12:53:36 pm »
tok jo latni, hogy Fiestas lanyaink milyen talpraesettek a temaban :-* :notworthy: