Author Topic: mélynyomó  (Read 4292 times)

m.zs.

  • Guest
mélynyomó
« on: 2008 July 13, 22:22:40 pm »
sziasztok!

hátulra szeretnék betenni egy mélyládát, azonban a fejegységemnek sajnos nincsen külön erősítő kimenete. egyelőre csak az első ajtókban van 1-1 hangszóró. nézegettem aktív mélyládákat, amiknek a paneljén külön megvan a helye a két hátsó hangszóró bementének, amiket egyesít, illetve az erősítő rca vezetékének. a kérdésem az lenne, hogy ha erre az aktív mélyládára csak a két hátsó hangszóróvezetéket kötöm rá a fejegységtől, az erősítő  rca bemeneteket pedig szabadon hagyom, akkor még normálisan fog működni minden?

például ilyesmire gondoltam: http://www.somogyi.hu/jsp/folap.jsp?oldal=cikk&pozicio=01.01.02.01&cikk=4816

továbbá körülbelül mekkora az a mélynyomó hangszóró nagyság, amit még erősítő nélkül rá lehet kötni egy 4×45W-os fejegységre?

köszi szépen!


Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: mélynyomó
« Reply #1 on: 2008 July 13, 22:55:27 pm »
simán normálisan fog működni rca nélkül is!
egyszerre amúgy sem szabadna mindkettőt rákötni (mármint hogy az rca-t egyidőben a magas szintű bemenettel)
a vezetékelésnél vigyázz a megfelelő vastagságú kábelekre(tápkábelekre főleg!)
Ide nem jók a villanyszerelős kábelek,speckós kell,és legyen min.6mm átmérőjű a tápkábel,amit az akksitól hozol,
valamint az akksitól nem messzebb,mint 20 cm-re kell tenned egy biztosítékot is!!ha mondjuk az aktív mélynyomód erősítőjében 20 A-es bizti van,akkor az akksi után,a tápkábelbe iktass be egy érékkel nagyobbat(25A)
a negatív tápkábel ugyanolyan vastagságú legyen,mint a pozitív,és ugyanolyan anyagból is kell,hogy legyen!ezt már nem muszály az akksiig elvinned,hanem egy biztos rögzítési pontot találj neki(mondjuk bizt.öv csavarja)a csomagtartóban.
Ahová meg a hangszórókat kötöd majd(magas szintű bemenet),ott valószínű,az 1 pár hangszóró kábel helyén  kívül lesz még egy,amire valszínű a "gnd"felirat lesz ráírva,na ezt is kösd a negatív tápkábel rögzítélsi pontjába!
asszem mindent leírtam,ami felmerülhet,és ami fontos.
Üdv Lacccus
...ja,és simán a fejegységre,én nem kötnék mélynyomót!Nem tesz neki jót,az egyenlőtlen terhelés!
Minden ami autĂł hifi!:)

m.zs.

  • Guest
Re: mélynyomó
« Reply #2 on: 2008 July 14, 20:03:15 pm »
hú, köszönöm szépen a választ és a hasznos tanácsokat! azt hiszem azokra a kérdéseimre is választ adtál, amik majd a szereléskor merültek volna fel bennem :)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: mélynyomó
« Reply #3 on: 2008 July 15, 13:32:46 pm »
hú, köszönöm szépen a választ és a hasznos tanácsokat! azt hiszem azokra a kérdéseimre is választ adtál, amik majd a szereléskor merültek volna fel bennem :)
;D Ez volt a cél ;D :blob1:
Minden ami autĂł hifi!:)