Author Topic: Hangszóróbeépítés  (Read 20701 times)

Offline stifi82

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 43
  • Segített?: +0/-0
Re: Hangszóróbeépítés
« Reply #15 on: 2009 May 11, 10:58:16 am »
hát én kereket akarok 13cm vagy 16 cm de itt a kolléga irja hogy 16ost tesz bele
elinditoma kocsit meg a blaupunkt fejegységet most vetem bele fütyülő hangot ad ahogy nyomom a gázt ugy felpörög mi lehet ez olyan mint mikor a turbó fütyül

Max007

  • Guest
Re: Hangszóróbeépítés
« Reply #16 on: 2009 May 12, 08:12:34 am »
Tegyél hátra egy 500Wattos mélyládát, az majd elnyomja a hangot :)

Offline stifi82

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 43
  • Segített?: +0/-0
Re: Hangszóróbeépítés
« Reply #17 on: 2009 May 12, 11:02:41 am »
már van benne 1 meg a kalaptartoban nagy ovál
4 csatis erösítő ami hajtja az elsőket meg a ládát csak valszeg az elsök kicist gye3nguszok wattra és az elfüstölés határn vannak

Max007

  • Guest
Re: Hangszóróbeépítés
« Reply #18 on: 2009 May 12, 15:10:49 pm »
Az előfordulhat, túl nagy kimeneti teljesítmény van az akksira terhelve. Esetleg nézz körül a NORAUTO-ban, van sok hangfaluk, erősítőjük, hátha van kisebb fogyasztású, jobb minőségű.

Offline harait

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +1/-1
Re: Hangszóróbeépítés
« Reply #19 on: 2009 November 06, 11:17:08 am »
Hali, azt az infot kaptam h előre be lehet rakni mk6-ba 16os hangszórót, namost rendeltem keretet, megjött rajta is volt h Fiesta 1/2 2002.01-
tehát előre hátulra jónak kéne lennie, de sajnos nem jó, egyáltalán nem passzol a gyári helyre, csak tájékoztatásul írom h nehogy más is beleessen ebbe a hibába
Ja akinek esetleg 16-os van bent, az lenne szives képet tolni h hogyan oldotta meg...... köszi

grimmcsalad

  • Guest
Re: Hangszóróbeépítés
« Reply #20 on: 2009 November 06, 15:36:26 pm »
Anyámékkal is fiestát vetettem még 2006-ban ;D
4 hangszórós rádió-előkészítéssel magnó és hangszórók nélkül.
19000-ért egy karcmentes gyári CD ment bele.
Első ajtóknál a kárpitleszedéssel megszenvedtem. A hangszóró beépítő keretre sajnáltam a valag pénzt ezért kb 2 óra munkával 2milis alu lemezből megcsináltam mind a 4-et.
Globizos greengo ment bele 4db. Tudom hogy nem a legtutibb de befért kényelmesen és szól is rendesen(már amennyire a lagzilajcsinak szólnia kell aztat tudja).
Hátsó ajtóban meglepetésre nem találtam az előre kábelezést. Utánajárás, és kiderult hogy csak a középső oszlopig kábeleznek. És téleg ott is volt. Onnan kellett továbbhúzni. Azóta működik.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Hangszóróbeépítés
« Reply #21 on: 2009 November 16, 19:46:51 pm »

Ja akinek esetleg 16-os van bent, az lenne szives képet tolni h hogyan oldotta meg...... köszi

Nemrég cseréltem hangszórót,és eszembe jutott a kérésed :P


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

5mm vastag MDF(nem a párt! :-X ) lapból vágtam ki,dekopírfűrésszel.Nekem volt egy sablonom,ami alapján átrajzoltam a gyári hangszóró körvonalát az MDF lapra,(de ha van gyári hangszóró,azt is körbe lehet rajzolni)majd erre a rajzra rátettem a 16 cm es hangszórót,és ezt is körberajzoltam(ez utóbbi nagyobb mint a gyári hangszóróméret)...majd ezt a 2 rajzot összehoztam,és a felső képen látható keret lett belőle a kivágás után :P
Megj. : fontos,hogy a lap ne legyen vastagabb 5 mm-nél,mert különben beleér a kárpitba a hangszóró membránja nagy hangerőnél!
Előnyösebb fa,vagy préselt fa alapanyagot használni,fémek helyett ::) :P
« Last Edit: 2009 November 16, 19:57:47 pm by lacccus »
Minden ami autĂł hifi!:)

grimmcsalad

  • Guest
Re: Hangszóróbeépítés
« Reply #22 on: 2009 November 17, 08:09:56 am »
Igazad lehet mert a lemez berezeghet. De csak az volt! Gyors és occó!

JoolsNOS

  • Guest
Re: Hangszóróbeépítés
« Reply #23 on: 2009 November 17, 10:04:48 am »
Én a fiók alsó lapjából vágtam fabetétet  ;D De a kárpitba így is beleért az MK2nél. Azt is kivágtam :-X

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Hangszóróbeépítés
« Reply #24 on: 2009 November 17, 10:38:52 am »
Én 30-as Ytongból vágtam ki a keretet,sokkal jobb az akusztikája,az esztétikáról nem is szólva!!  :laugh: Csak nagyon ki áll nyomja a melkasom ki is sebzet!  ;D  :laugh: Vagy még van egy igen szívós képlékeny spéci anyag(NASA fejlesztés) só-liszt gyurma,tuti cucc bármilyen formát(térgörbét)kiszedhetsz belőle álmaid valósulhat meg kigyúrod,be a sütőbe hadd kössön és kész is!!  :P  :laugh:  ;D
Viccet félretéve én teljes panelt építettema a hangszóróhoz(MK3) ha valakit érdekel kifejtem!  ;) üdv

Offline harait

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +1/-1
Re: Hangszóróbeépítés
« Reply #25 on: 2009 November 17, 12:14:36 pm »
Laccus
köszi a képeket meg infot

grimmcsalad

  • Guest
Re: Hangszóróbeépítés
« Reply #26 on: 2009 November 17, 21:38:02 pm »
MK2, MK3 meg ytong, meg csiliz:) Ezekbe bármit bele lehet építeni! ha meg nem sikerült akkor bocsi, pár forintért veszel egy másik kárpitot, esetleg másik ajtót(nekem kellett sajnos)

De a garis MK7 azé az más dolog neeem?
Meg a garis volt az MK6 is más dolog volt!
Ott azért nem árt a jó tanács (persze nem lebecsülendő a csiríz sem).

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Hangszóróbeépítés
« Reply #27 on: 2009 November 18, 08:22:55 am »
Persze..tudom..,csak vicceltem! ;)

grimmcsalad

  • Guest
Re: Hangszóróbeépítés
« Reply #28 on: 2009 November 19, 19:57:38 pm »
Csak vicceltél mi?
A 30 ytongot meg beszerezte egy csomó fiestás. És most mit kezdjenek vele ;D

Offline Devla

  • Fiesta rajongó
  • **
  • Posts: 255
  • Segített?: +8/-0
Re: Hangszóróbeépítés
« Reply #29 on: 2009 November 19, 21:05:25 pm »
nekem mk4-be a sony  Xplöd pont befért. habár vmi ultravékony de befért :D kiemelö nélkül. utolag is kösz ryan-nek ;)