Author Topic: Szivárgó fékfolyadék és kuplunk probléma... :s  (Read 11617 times)

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Szivárgó fékfolyadék és kuplunk probléma... :s
« on: 2008 June 09, 11:52:53 am »
Sziasztok!

A két-három héttel ezelőtt egy elég fura problémával találtam szembe magam!
A kuplung pedál benyomás után benyomva maradt és csak nagyon lassan jött "fel". Egy két újra benyomás után már jobban viselkedett... de nagyon kétségbeejtő volt így hírtelen...  :-X főleg hogy késésben voltam...
Majd amikor jó volt (azt hittem) rükvercbe kapcsoltam, de ahogy picit megmozdítottam a pedálon a lábam már "száguldottunk" is hátrafelé. És csak miután leállítottam a motort két kézzel tudtam kivenni a sebességből...
Azóta 1x most hétvégén fordult elő, de azóta semmi probléma... de ez valahogy megint nem esett jól.
És amikor kiálltam láttam hogy egy kis olaj folt van a kocsi alatt. Megnéztem egyedül csak a fékolaj tartályából hiányzott... többi OK volt.
Én most arra tudok gondolni, hogy lehet hogy a kuplungnál van valamilyen rásegítés, ami a fékolajjal mehet... ami kezd behányni... Vagy nincs ilyen és két külön probléma lehet?
Kíváncsi lennék másnak volt -e ilyen tapasztalata.
Köszi
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Szivárgó fékfolyadék és kuplunk probléma... :s
« Reply #1 on: 2008 June 09, 11:57:20 am »
Sziasztok!

A két-három héttel ezelőtt egy elég fura problémával találtam szembe magam!
A kuplung pedál benyomás után benyomva maradt és csak nagyon lassan jött "fel". Egy két újra benyomás után már jobban viselkedett... de nagyon kétségbeejtő volt így hírtelen...  :-X főleg hogy késésben voltam...
Majd amikor jó volt (azt hittem) rükvercbe kapcsoltam, de ahogy picit megmozdítottam a pedálon a lábam már "száguldottunk" is hátrafelé. És csak miután leállítottam a motort két kézzel tudtam kivenni a sebességből...
Azóta 1x most hétvégén fordult elő, de azóta semmi probléma... de ez valahogy megint nem esett jól.
És amikor kiálltam láttam hogy egy kis olaj folt van a kocsi alatt. Megnéztem egyedül csak a fékolaj tartályából hiányzott... többi OK volt.
Én most arra tudok gondolni, hogy lehet hogy a kuplungnál van valamilyen rásegítés, ami a fékolajjal mehet... ami kezd behányni... Vagy nincs ilyen és két külön probléma lehet?
Kíváncsi lennék másnak volt -e ilyen tapasztalata.
Köszi

MK IV fiestánál milyen a kuplung bowdenes, vagy hidraulikus? mert ilyent a LADA-m produkált amikor a kuplung munkahenger megadta magát.

silvercircle

  • Guest
Re: Szivárgó fékfolyadék és kuplunk probléma... :s
« Reply #2 on: 2008 June 09, 12:04:43 pm »
Hidraulikus kuplungja van és a fékfolyadék tartályból táplálkozik a kuplung hidraulika is. Szerintem is a  kuplung munkahenger gyengélkedik.
« Last Edit: 2008 June 09, 12:21:38 pm by silvercircle »

avp1

  • Guest
Re: Szivárgó fékfolyadék és kuplunk probléma... :s
« Reply #3 on: 2008 June 09, 12:46:09 pm »
Szia doso! Nekem is csöpög a fékolajam, valszeg a kuplunggal van összefüggésben, gondolom nálad is.. Épp most írtam az alapjárat,olajfogyás topicban..

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Szivárgó fékfolyadék és kuplunk probléma... :s
« Reply #4 on: 2008 June 09, 13:12:51 pm »
Köszönöm a felvilágosítást! Akkor jó volt az előérzetem! Lehet hogy ott valami vezeték ereszt, vagy tényleg a munkahenger, majd megnézi szerelő hétvégén.. a jó hír, hogy javítókészlet haverom szerint lesz hozzá :d
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Szivárgó fékfolyadék és kuplunk probléma... :s
« Reply #5 on: 2008 June 11, 18:47:06 pm »
Köszönöm a felvilágosítást! Akkor jó volt az előérzetem! Lehet hogy ott valami vezeték ereszt, vagy tényleg a munkahenger, majd megnézi szerelő hétvégén.. a jó hír, hogy javítókészlet haverom szerint lesz hozzá :d

Ha gyűrüs a munkahenger akkor ha rajta tartod a lábadat szép szerényen akkor leengedi magát és magától nem jön vissza viszont ha hírtelen rálépsz akkor ok nak tűnik. Amúgy lehet hogy csak levegős és egy légtelenítéssel egybekötött olajfrissítés segít.

Üdv

silvercircle

  • Guest
Re: Szivárgó fékfolyadék és kuplunk probléma... :s
« Reply #6 on: 2008 June 11, 21:45:11 pm »
De ha folyik az olaj, akkor valószínűleg nem csak levegős. Márpedig az folyik, vagyis pontosabban szivárog.