Author Topic: Gumicső a lábtérben  (Read 4700 times)

btomi83

  • Guest
Gumicső a lábtérben
« on: 2008 May 30, 18:27:46 pm »
Sziasztok!

Ma egyszer csak észrevettem, hogy egy kb. 1 cm átmérőjű gumicső lóg ki a műszerfal alól jobb oldalon a kesztyűtartó alatt. Tudja valaki, hogy milyen cső lehet ez? Én a lábszellőztetőre tippelek.
Sajnos nem volt időm és nem is voltam úgy öltözve, hogy rendesen mögé tudjak nézni, hogy honnan került oda, kicsit tapogattam, és visszatettem oda, ahova szerintem illik, egy U alakú tartóprofilba.

Egy fekete, rugalmas gumicsőről van szó, egyszer majd megnézem, de szeretném, ha valaki megnyugtatna, hogy az tényleg a szellőztető csöve, és nem kell összedugni semmivel, vagyis nem szökik el így semmi a lábtérbe.

Az autó klímás, nem tudom, hogy ez befolyásolja-e az egészet.

A válaszokat előre is köszi!

« Last Edit: 2008 June 01, 15:35:19 pm by btomi83 »

bantoomi

  • Guest
Re: Gumicső a lábtérben
« Reply #1 on: 2008 May 31, 10:17:13 am »
Szia!

Így első hallásra nekem a klíma kondenzvíz elvezetőcsöve ugrik be. Az is kb ilyen vastag, és a kardánbox környékén megy ki az alvázon. Ha az lesz az tényleg, akkor nagy melegben tocsogni fog a jobb oldali szőnyeg a víztől hamarosan. Ha nem, akkor ez valami más lesz :) Járasd klímával kicsit a kocsit egyhelyben és akkor kiderül mit is fúj. Amúgy szerintem a levegőhöz jóval szélesebb cső tartozna.Így látatlanban többet nem tudok segíteni sajnos.

Üdv.

Bantoomi

btomi83

  • Guest
Re: Gumicső a lábtérben
« Reply #2 on: 2008 June 01, 15:32:52 pm »
Köszi a választ, de szerintem nem a kondenzvízelvezetés csöve, mert találtam neki egy lyukat, ahonnan kilazulhatott. Fél órás klímahasználat után megnéztem a csövet, és csak hideg volt, nem volt vizes, ezért szerintem a lábfúvóhoz menő cső, ami csak levegőt szállít. Igaz nem tudom, hogy az a fekete műanyag milyen funciót lát még el a lábszellőztetésen kívül, amibe ez a cső mehet be, és a mellékelt képeken is látható?

Így lógott a cső, mikor észrevettem (mögötte az a műanyag doboz látható, amibe visszadugtam):



Íme visszacsatlakoztatva:


« Last Edit: 2008 June 01, 21:15:06 pm by btomi83 »

silvercircle

  • Guest
Re: Gumicső a lábtérben
« Reply #3 on: 2008 June 01, 15:54:24 pm »
Nem lehet, hogy abban a dobozban van a pollenszűrő? Csak egy tipp, mert nincs klíma az enyémben, de ha jól látom a képen, az a doboz szét is szedhető és úgy tudom, hogy a pollenszűrő valahol arrafelé van a fordokban.

bantoomi

  • Guest
Re: Gumicső a lábtérben
« Reply #4 on: 2008 June 01, 17:12:49 pm »
A pollenszűrő az fent van a motortérben a jobb oldalon.
Nekem továbbra is úgy rémlik, hogy ilyen csövet rángattam, amikor kerestem a kocsi alján a kondenzvíz-elvezetőcső végét, de nem biztos, hogy igazam van, mert lehet ott másik cső is. Én nem vagyok nagy szaki :)

btomi83

  • Guest
Re: Gumicső a lábtérben
« Reply #5 on: 2008 June 01, 17:34:02 pm »
Légszűrőt már megtaláltam régebben, az ablaktörlőmotor mellett van a motortérben.

Ha kondenzvíz-elvezető cső lenne, akkor klímahasználat után az lenne a minimum, hogy legalább nedves legyen belülről, de teljesen száraz volt és nagyon hideg.

Néztem, hogy ennek a műanyag doboznak az aljából megy egy másik hasonló cső is, ami kivezet a kocsiból, szerintem te erre gondolhatsz bantoomi.

Most már csak az érdekelne egy hozzáértőtől, hogy mi lehet ez a "feketedoboz"?
« Last Edit: 2008 June 01, 20:38:31 pm by btomi83 »

RyAn

  • Guest
Re: Gumicső a lábtérben
« Reply #6 on: 2008 June 01, 17:35:47 pm »
Légszűrőt már megtaláltam régebben, az ablaktörlőmotor mellett van a motortérben.

Ha kondenzvíz-elvezető cső lenne, akkor klímahasználat után az lenne a minimum, hogy legalább nedves legyen belülről, de teljesen száraz volt és nagyon hideg.

Néztem, hogy ennek a műanyag doboznak az aljából megy egy másik hasonló cső is, ami kivezet a kocsiból, szerintem te bantoomi erre gondolhatsz.

Most már csak az érdekelne egy hozzáértőtől, hogy mi lehet ez a "feketedoboz"?

fütöradiátor doboza ??? más tippem nincs

FordTom

  • Guest
Re: Gumicső a lábtérben
« Reply #7 on: 2008 June 02, 12:11:04 pm »
jaja.. fűtő radiátor vagy ott van a klímának a párologtatója!  ;) de ez az én tippem

cotreaux

  • Guest
Re: Gumicső a lábtérben
« Reply #8 on: 2008 June 15, 20:59:56 pm »
A klíma elvezető csöve...ki kell vezetni, - szönyeg fel, filc fel, a gumi keretbe be - különben egész szép tócsa összejön az anyósülés lábazatánál :-)