Author Topic: mk3 fék figyelmeztető lámpa  (Read 8877 times)

jocc

  • Guest
mk3 fék figyelmeztető lámpa
« on: 2008 May 09, 19:38:02 pm »
Hali!

Amikor kiengedem a kéziféket, akkor kialszik a két (!) (P) lámpa, de menet közben (főleg rosszabb minőségű úton) be-bevilann mindkét lámpa. Nem folyamatosan világít, csak pislákolnak egyszerre. Teljesen kiszámíthatatlanul. Ez miért van? Fékfolyadék-szintem OK, szerintem a kézifék sem fog be. Vagy már csereérett a kézifékkötelem? Lehet, hogy csak kontakthiba? Hogyan tudnám orvosolni? Ja: nem ABS-es.

bende

  • Guest
Re: mk3 fék figyelmeztető lámpa
« Reply #1 on: 2008 May 09, 20:31:18 pm »
hali, nekem is volt ilyen.. a féktartály 'kupakja' -úgy emléxem abban van a szintmérő is- na az nem volt rendesen felcsavarva a helyére, és az ugrálhatott rossz úton, de én akkor inkább lejtőn tapasztaltam a jelenséget.. valószínűleg valami kontakt hiba lehet nálad..

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: mk3 fék figyelmeztető lámpa
« Reply #2 on: 2008 May 09, 20:33:31 pm »
Valószínüleg a kapcsoló lett kontaktos, de azért jobb lenne átnézni a fékrendszert is.
A lámpát 2 dolog kapcsolhatja tudtommal: a kézifékkapcsoló és a fékolajszintérzékelő. Bár ABS-esnél elképzelhető ebben változtatás.
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

FordTom

  • Guest
Re: mk3 fék figyelmeztető lámpa
« Reply #3 on: 2008 May 11, 19:08:36 pm »
igaz nem lámpa problémám van de fék probléma... a bal első tárcsám mozog mint az állatt.. oldal irányba meg a csavarokat tudom mozgatni egy kis darabon úgy hogy a tárcsa egyhelyben van... szoval értitek... hogy lehet levenni eggyátalán a féktárcsákat és a fék dobokat? meg persze mi lehet a probléma ezzel a tárcsa lötyögéssel? csak ha kicsit fékezek akkor érezhető hogy laza egy picit laza lenne... kopog mint az zállat.. a válaszotokat előre is köszönöm! :notworthy:

sztrakk9

  • Guest
Re: mk3 fék figyelmeztető lámpa
« Reply #4 on: 2008 May 11, 20:41:17 pm »
Nem tudom, h lehet laza ha jól emlékszem a tárcsát maga a kerék csavarok szorítják oda a kerékkel együtt,
elvileg nem lenne szabad lötyögnie!!!

btomi83

  • Guest
Re: mk3 fék figyelmeztető lámpa
« Reply #5 on: 2008 May 11, 21:00:13 pm »
Nem tudom, h lehet laza ha jól emlékszem a tárcsát maga a kerék csavarok szorítják oda a kerékkel együtt,
elvileg nem lenne szabad lötyögnie!!!

Én ezt találtam róla:
A féktárcsa öntöttvasból készül és egy rugós rögzítővel, valamint a kerék tőcsavarokkal van a kerékagyhoz erősítve.


FordTom

  • Guest
Re: mk3 fék figyelmeztető lámpa
« Reply #6 on: 2008 May 11, 21:51:55 pm »
és ha cserélni akarja az ember? egyszerűen leveszi a féknyerget aztán lehúzza? picit érdekes megoldás  :o

RyAn

  • Guest
Re: mk3 fék figyelmeztető lámpa
« Reply #7 on: 2008 May 11, 22:02:31 pm »
és ha cserélni akarja az ember? egyszerűen leveszi a féknyerget aztán lehúzza? picit érdekes megoldás  :o

pedig ugy kell

a töcsavarok rögzitik meg a féknyereg valamien szinten!
teljességgel kizért h az lötyög max "eldeformálodott" nekem a jobb oldali rázz kicsit ha fékezek magasabb sebességnél!

FordTom

  • Guest
Re: mk3 fék figyelmeztető lámpa
« Reply #8 on: 2008 May 11, 22:06:43 pm »
detto nekem is csak bal oldalt... majd megnézem rendesen az enyémet a tárcsát felszabályoztatom vagy nem tom aztán majd ha nálam jó lett a tőrténet akkor nálad is az lesz a baj :)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: mk3 fék figyelmeztető lámpa
« Reply #9 on: 2008 May 11, 22:33:24 pm »
bizony a kerékcsavarok és a kerék fogja oda a kerékagyhoz a tárcsát. maga a tárcsa biztosítja a közvetlen kapcsolatot a kerékagy és a kerék között. a funkciója ennek a megoldásnak ez, és így emiatt fölösleges is lenne egyéb más rögzítés

sztrakk9

  • Guest
Re: mk3 fék figyelmeztető lámpa
« Reply #10 on: 2008 May 12, 15:45:39 pm »
Ha szabályoztatsz akkor már érdemes betéteket is cserélni. kb 6 rupó a 2 pár.

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: mk3 fék figyelmeztető lámpa
« Reply #11 on: 2009 April 17, 14:02:13 pm »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topiktemetőbe kerül.

Moderátor: DVZs
D.V.Zs.