Author Topic: hátsó ablak fűtése?  (Read 4711 times)

linzerke

  • Guest
hátsó ablak fűtése?
« on: 2008 April 21, 15:19:33 pm »
A sok hülye női kérdés  ;)  szóval a hétvégén volt időm gondolkozni meg a kicsi kocsival törődni.a sok apróság mellett,eszembe jutott egy téli probléma.nem működik sztem rendesen a hátsó szélvédőm fűtése.olyan mintha fázis késése lenne.vagyis nagyon lassan melegszik be.de lehet hogy egyáltalán nem működik bár akkor nyakon szúrom magam ;D ezt hogy lehet megnézni,esetleg orvosolni.a biztosíték tábla ok  azt megnéztem.ha megszakadt a szál meg lehet csinálni?

silvercircle

  • Guest
Re: hátsó ablak fűtése?
« Reply #1 on: 2008 April 21, 15:51:35 pm »
Ha csak egy szál van megszakadva, attól a többinek még mennie kéne. Az ablak két szélén vannak a saruk, én először arra tennék egy multimétert és megnézném, hogy eljut-e egyáltalán a fűtőszálig az áram. Lehet, hogy csak a kapcsoló kontaktos vagy a saruknál rossz az érintkezés. Ha szakadás van, akkor elvileg azt is meg lehet csinálni, vannak szakik, akik ilyesmivel foglalkoznak. A régi fiestámban nekem is meg volt szakadva egy szál, de nem törődtem vele, a többi fűtött rendesen.
« Last Edit: 2008 April 21, 15:55:39 pm by silvercircle »

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: hátsó ablak fűtése?
« Reply #2 on: 2008 April 21, 22:41:02 pm »
A sok hülye női kérdés  ;)  szóval a hétvégén volt időm gondolkozni meg a kicsi kocsival törődni.a sok apróság mellett,eszembe jutott egy téli probléma.nem működik sztem rendesen a hátsó szélvédőm fűtése.olyan mintha fázis késése lenne.vagyis nagyon lassan melegszik be.de lehet hogy egyáltalán nem működik bár akkor nyakon szúrom magam ;D ezt hogy lehet megnézni,esetleg orvosolni.a biztosíték tábla ok  azt megnéztem.ha megszakadt a szál meg lehet csinálni?

Amúgy a szakadást is meg lehet csinálni, elektronikai boltokban lehet kapni "folyékony fémet" mint egy körömlakk - azzal ugye nem lesz gond :) - szépen leragasztod a "nyomvonalat" szigszalaggal és mehet az ecsetelés :))

bye

bantoomi

  • Guest
Re: hátsó ablak fűtése?
« Reply #3 on: 2008 April 21, 22:46:10 pm »
én már próbáltam több helyen ilyen ezüstlakkot beszerezni, de nem jártam sikerrel. Szóval, ha esetleg valaki tudja, hogy hol lelehető fel akkor ne habozzon megosztani a lelkes fórumozókkal!:))

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: hátsó ablak fűtése?
« Reply #4 on: 2008 April 21, 22:49:35 pm »
én már próbáltam több helyen ilyen ezüstlakkot beszerezni, de nem jártam sikerrel. Szóval, ha esetleg valaki tudja, hogy hol lelehető fel akkor ne habozzon megosztani a lelkes fórumozókkal!:))

Lomex.hu az üzletet hívd a honlapon biztos nincs

http://www.soselectronic.hu/www/app/index.php szintén telefonon

vagy conrad.hu

bye