Author Topic: milyen felnit vegyek???  (Read 10509 times)

linzerke

  • Guest
milyen felnit vegyek???
« on: 2008 April 15, 13:10:58 pm »
Sziasztok!ha valaki tud segítsen,mert már szálanként tépem a hajam :-X  szóval van a fityeszemen négy 13"colos alufelni téli gumival.ezt akarom lecserélni 14"ra nyári gumival.az a gondom,hogy gőzöm nincs a többi adatról és már a második garnitúra SZ.....R felnit veszem meg.nem tudom mi az  az osztókör  ???meg ilyen hasonló érdekes kérdésekkel zaklatnak.ha tudnám hol kell megnézni?????de én már annyiszor cseréltem kereket az elmúlt 1 hónapban,hogy simán mehetnék a forma 1 be melózni :P.segítsetek,hogy milyet vegyek vagy hol tudok adatot nézni,mert persze a kocsihoz tartozó szervízkönyvnek nevezet nevetséges viccmagazinban még a mostaniról sincs adat.a gumim már megvan.nagyon köszönöm előre is a fáradozást.

silvercircle

  • Guest
Re: milyen felnit vegyek???
« Reply #1 on: 2008 April 15, 13:19:35 pm »
Szia!

A fiestára 4x108-as osztókörű (a négy lyuk 108 mm-es képzeletbeli körön helyezkedik el), 38-as (ez nem biztos, de úgy emlékszem) tehermentesítő furattal (ami a felni közepén van) ellátott felni megy rá. Ez alapján kell felnit választani. a tehermentesítő furat lehet nagyobb is a felnin, maximum kell hozzá gyűrű. Kisebb nem lehet. Aztán van még a felni ET száma, az már egy kicsit megfoghatatlanabb mérőszám, mert az a felni felfekvőfelületének a felni középvonalától mért távolsága asszem.
Ha valamit rosszul mondtam, javítsatok ki!
« Last Edit: 2008 April 15, 13:28:43 pm by silvercircle »

Offline Brigus

  • Klubtag
  • *****
  • Posts: 555
  • Segített?: +11/-3
Re: milyen felnit vegyek???
« Reply #2 on: 2008 April 15, 14:11:35 pm »
szia!

én épp a napokban vettem a fityomra felnit, és én se tudtam adatokat meg semmit, de  ezt már alapból tudnia kéne a kedves eladónak. Nálam ilyen gond nem is volt, egyből elővette a kis füzetét és már mutogatta is hogy milyen felnik közül lehet választani. (amugy egyetlen 1 féle volt a kb 15 féle közül ami a fityóra  passzolt :P) Te hol vásároltad a felniket,mert nem egy agytrösztök lehettek az eladók!  :-X :laugh:

üdv, Brigi

Ryan

  • Guest
Re: milyen felnit vegyek???
« Reply #3 on: 2008 April 15, 15:19:19 pm »
szia!

én épp a napokban vettem a fityomra felnit, és én se tudtam adatokat meg semmit, de  ezt már alapból tudnia kéne a kedves eladónak. Nálam ilyen gond nem is volt, egyből elővette a kis füzetét és már mutogatta is hogy milyen felnik közül lehet választani. (amugy egyetlen 1 féle volt a kb 15 féle közül ami a fityóra  passzolt :P) Te hol vásároltad a felniket,mert nem egy agytrösztök lehettek az eladók!  :-X :laugh:

üdv, Brigi

osztom a véleményed egy eladónak tudnia kéne ha nem is fejböl de egy kis füzetböl/prospektusból legalább!

tuning

  • Guest
Re: milyen felnit vegyek???
« Reply #4 on: 2008 April 15, 16:41:21 pm »
Hali!
   Én nálluk rendeltem a felnieimet Alessio F1 tipus a mérete    6x14 4x108 ET38 KF 63,4       UGYAN EZ A MÉRET JÓ A TIEDRE IS      igaz akkor 17000ft volt a darabja most drágább és 195/45 14r gumikat tattem rá  az oldal cime     http://www.alufelni.info/    jobb felső sarokban található az alufelni kereső kiválasztod hogy Ford   aztán hogy 14 átmérő meg hogy Fiesta 95-2002-ig és keresés  remélem segít.
   Hali!

silvercircle

  • Guest
Re: milyen felnit vegyek???
« Reply #5 on: 2008 April 15, 16:47:24 pm »
Akkor rosszul tudtam a tehermentesító furat méretét, az 63,4 és az ET38 a gyári felnin. Sorry.  :-[

Offline Rebel

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 74
  • Segített?: +2/-0
Re: milyen felnit vegyek???
« Reply #6 on: 2008 April 15, 19:26:04 pm »
Majdnem stimmelt az et szám.
4x108 et35ös a jó méret.

Semmikép ne vegyél et38nál nagyobb felnit mert akkor az tuti nem fog elférni a fifiin, max
nyomtávszélesitővel.

de érdemes minnél peresebb gumival felruházni a felnit, szebb optika.

de ez az én véleményem.

tuning

  • Guest
Re: milyen felnit vegyek???
« Reply #7 on: 2008 April 15, 19:49:01 pm »
Nekem nyomtáv szélesítő nélkül van fent és mikor ki van tekerve a kormány akkor még 4 centi van hogy beleérjen valahova igaz nekem xr2-em van  de gyárilag ezt a méretet adja ki és az ideális gumiabroncs az pedig 185/55r14

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: milyen felnit vegyek???
« Reply #8 on: 2008 April 15, 21:24:25 pm »
Az enyémen simán elfért a garnitúra 195/65 R15 ami nagynak számít, mondeóról van - /65 !!- semmiképp sem nevezném peres guminak :)) Viszont azért a nagyon alacsony gumival vigyázz, nem szereti a kátyút valamint a padkát! Üdv

Offline Rebel

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 74
  • Segített?: +2/-0
Re: milyen felnit vegyek???
« Reply #9 on: 2008 April 16, 11:38:21 am »
Az enyémen simán elfért a garnitúra 195/65 R15 ami nagynak számít, mondeóról van - /65 !!- semmiképp sem nevezném peres guminak :)) Viszont azért a nagyon alacsony gumival vigyázz, nem szereti a kátyút valamint a padkát! Üdv

De nem mindegy hogy milyen autoról ill fifiről beszélünk,mert neked már uj fiestád van ez meg mk3as téma ha jól emléxem. Arra probálj feltenni 195/65 r15öt. ha jó lessz megtapsollak. :-X

silvercircle

  • Guest
Re: milyen felnit vegyek???
« Reply #10 on: 2008 April 16, 12:10:40 pm »
4-es fiestáról van szó, de ott sem sokkal jobb a helyzet... Nekem a 4-es fiestán 175/70 R13-as gumik vannak gyári lemezfelnin és elöl majdnem eléri a sárvédő dobot ha alászedem a kormányt. Kb. 2-3 mm van a kettő között.  :) Valóban nincs valami nagy hely, az új fiestákhoz képest meg nevetségesen kicsi.

JoolsNOS

  • Guest
Re: milyen felnit vegyek???
« Reply #11 on: 2008 April 17, 10:02:10 am »
Meg ugye a szélesítés egy dolog hogy szebb, de lomhább lesz a gép és többet fog enni :(
Ugyhogy max én a 14est ajánlanám 185/55el. Amúgy asszem a peugeot felni is jó rá.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: milyen felnit vegyek???
« Reply #12 on: 2008 April 17, 15:18:35 pm »
Meg ugye a szélesítés egy dolog hogy szebb, de lomhább lesz a gép és többet fog enni :(
Ugyhogy max én a 14est ajánlanám 185/55el. Amúgy asszem a peugeot felni is jó rá.
két dolog, elenyésző a fogyasztásbeli különbség, és nem lesz sokkal lomhább se, a másik meg ne felejtsük el hogy mennyivel stabilabb lesz a szélesebb gumival az autó, és hogy nagyobb felületen tapad az úthoz. az izomszervót nehezebb lesz tekerni az viszont tény. :)
jah jó a peugeot felni is. csak vigyázni kell az agyátmérővel. (pug, citroen, régi audik felnijei mind 4x108)

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: milyen felnit vegyek???
« Reply #13 on: 2008 April 17, 22:23:13 pm »
Meg ugye a szélesítés egy dolog hogy szebb, de lomhább lesz a gép és többet fog enni :(
Ugyhogy max én a 14est ajánlanám 185/55el. Amúgy asszem a peugeot felni is jó rá.
két dolog, elenyésző a fogyasztásbeli különbség, és nem lesz sokkal lomhább se, a másik meg ne felejtsük el hogy mennyivel stabilabb lesz a szélesebb gumival az autó, és hogy nagyobb felületen tapad az úthoz. az izomszervót nehezebb lesz tekerni az viszont tény. :)
jah jó a peugeot felni is. csak vigyázni kell az agyátmérővel. (pug, citroen, régi audik felnijei mind 4x108)

Sokkal stabilabb az biztos! Ég és föld a külömbség mind stabilitás mind fékezés terén! A fogyasztás szerintem is elenyésző külömbséget jelent, ha ésszel váltasz felnit :) - nálam ez nem így történt, az új kerék, bő 5- 6 cm rel magasabb - ezért volt egy kis nyomatékvesztés de ellensúllyozva lett :) Ha a felni belső mérete - a csavarok közti lyuk - nagyobb mint az agy pereme, akkor tehermentesítő gyűrü kell, mert külömben szétrázza a futóművedet, valamint a csavarokon lesz minden súly!



üdv

linzerke

  • Guest
Re: milyen felnit vegyek???
« Reply #14 on: 2008 April 18, 10:37:15 am »
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget. :notworthy:az biztos,hogy 14" lesz mert az új gumik is akkorák.most már legalább tudom mit kell venni.csak még keresem a megfelelő felnit.köszike még1xer :-*