Author Topic: CSomagtartó nem nyílik  (Read 24831 times)

Offline zoli7503

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 71
  • Segített?: +3/-0
Re:CSomagtartó nem nyílik
« Reply #30 on: 2013 March 04, 15:58:55 pm »
üdv
nálam is volt ilyen probléma ,hogy kulcsról nem nyílt de belülről meg igen, nálam a távirányító volt a ludas
eltört a forrasztás a micro kapcsolónál ami a csomagtartót nyitja. próbáld meg hátha nálad is.

sztrakk9

  • Guest
Re:CSomagtartó nem nyílik
« Reply #31 on: 2013 March 04, 17:54:49 pm »
Na ma kicsit piszkálgattam,és működött, csak nem mertem kifeszegetni a kulcsházból az elektronikát,mert nem akar kijönni,van valami trükk??

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:CSomagtartó nem nyílik
« Reply #32 on: 2015 January 04, 09:59:44 am »
Sziasztok! Nálam az a probléma, hogy a csomagtartó ajtó csak manuálisan, illetve a távkapcsoló gombjával nyílik, a műszerfalun lévő nyitógombbal csak néha sikerül kinyitni, az esetek nagy részében nem reagál rá az ajtó. Arra gondoltam, hogy kontaktos a nyomógomb, hogyan tudom ezt a gombot kiszedni? (MK7 Fiesta Fresh Plus)

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:CSomagtartó nem nyílik
« Reply #33 on: 2015 January 04, 11:38:03 am »
Sziasztok! Nálam az a probléma, hogy a csomagtartó ajtó csak manuálisan, illetve a távkapcsoló gombjával nyílik, a műszerfalun lévő nyitógombbal csak néha sikerül kinyitni, az esetek nagy részében nem reagál rá az ajtó. Arra gondoltam, hogy kontaktos a nyomógomb, hogyan tudom ezt a gombot kiszedni? (MK7 Fiesta Fresh Plus)
Mondeoknál a csomagtartó ajtókban lévő mikro kapcsoló szokott megdögleni, amit sima számítógép egér mikro kapcsolóval szoktak helyettesíteni. Lehet, hogy a Fiestád esetében is ez a gond.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Ödön1115

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +8/-0
Re:CSomagtartó nem nyílik
« Reply #34 on: 2015 January 04, 11:47:19 am »
Sziasztok! Nálam az a probléma, hogy a csomagtartó ajtó csak manuálisan, illetve a távkapcsoló gombjával nyílik, a műszerfalun lévő nyitógombbal csak néha sikerül kinyitni, az esetek nagy részében nem reagál rá az ajtó. Arra gondoltam, hogy kontaktos a nyomógomb, hogyan tudom ezt a gombot kiszedni? (MK7 Fiesta Fresh Plus)

Üdv.

Nekem mk6-ban az óracsoport feletti íves burkolatot kell magam felè meghúzni. Bàtran.
Ha azt levetted akkor hàtulról elörefelè kilököd a gombot. Stekker le, kontakt spraj befúj. Majd vissza.
Jò munkàt!
M.À.
'03 Fiesta Mk6 1.3  8V 
'95 Mondeo Mk1 1.6 16V 
'03 Focus Mk1 1.8 TDCi
( '88 Fiesta Mk2 1.6 D )

"Örülj neki fiam, neked már nem lesz kis Polskid...."

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:CSomagtartó nem nyílik
« Reply #35 on: 2015 January 12, 20:14:59 pm »
Hát én MK7-ben nem látok semmilyen leszedhető íves burkolatot az óracsoport felett, ami van, az inkább csak egy díszítő ív, egyben a teljes műszerfallal :(

Offline Ödön1115

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +8/-0
Re:CSomagtartó nem nyílik
« Reply #36 on: 2015 January 13, 08:47:21 am »
Hát én MK7-ben nem látok semmilyen leszedhető íves burkolatot az óracsoport felett, ami van, az inkább csak egy díszítő ív, egyben a teljes műszerfallal :(

Szia

Néztem az utcán, tényleg más az MK7 műszerfalnak az idoma.
Sajnálom . Bár szerintem biztos  feléd kell meghúzni, csak nem a tetején,
mert úgy néztem egyben van a kokpittal.
Az óracsoport feletti díszburkot próbáld meg feszíteni, az alsó részét. Annak le kell jönni.
De jobb ha keresel valakit aki szedett szét hasonlót.

Jó munkát!
« Last Edit: 2015 January 14, 19:08:35 pm by Ödön1115 »
'03 Fiesta Mk6 1.3  8V 
'95 Mondeo Mk1 1.6 16V 
'03 Focus Mk1 1.8 TDCi
( '88 Fiesta Mk2 1.6 D )

"Örülj neki fiam, neked már nem lesz kis Polskid...."

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:CSomagtartó nem nyílik
« Reply #37 on: 2015 September 20, 11:42:32 am »
Most sikerült eljutnom odáig, hogy (miután már sehogyan sem lehetett nyitni a csomagtér ajtaját) vettem egy motort ebay-en, amit be is építettem. Nem volt egyszerű szétszedni a szerkezet műanyag házát, de az itt is olvasható leírások segítettek, köszönet érte.
Az első meglepetés összeszerelést követően ért: a rendelt motor fordított polaritású :) Így a csati előtt elvágtam a két vezetéket, majd fordítva kötöttem őket össze (forrasztottam, szigeteltem).
Ezt követően már szépen nyitott, de a bowden nem volt képes visszahúzni a mechanikát, így a kinyitott ajtó nyitva is maradt.  >:(
Sok idő és kísérletezgetés (bowden feszesség állítás=eredménytelen, miután nincs állítási lehetőség, bowdenek olajzása=ártani nem árt, de nem vezetett eredményre) után megszületett a megoldás: a kicserélt motort tartó szerkezeten van egy kb. 6-8 cm hosszú rúgó, ennek az erejét kellett megnövelni.
Én ezt úgy oldottam meg, hogy a rúgó vége és az azt támasztó fehér műanyag rész közé tettem egy kb. 2,5 mm átmérőjű acél huzalt, így a rugó nem a műnayg résznek, hanem ennek a huzalnak támaszkodik neki, (ezt nyomja neki a fehér műanyag résznek) így egy kicsit nagyobb lett a tolóerő. Ezt követően már szépen működik az ajtónyitás mind belülről, mind kulcsról. ;D

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re:CSomagtartó nem nyílik
« Reply #38 on: 2015 September 20, 19:04:53 pm »
Remélem nekem nem lesz ilyen gondom! Bár értem amit írsz, semmi kedvem végigjárni ezt az utat.  ;)  :ford: