Author Topic: hirtelen leállás  (Read 9742 times)

edl

  • Guest
hirtelen leállás
« on: 2008 March 26, 11:01:52 am »
Sziasztok! Új tag vagyok, nemrég szereztem meg életem első autójaként egy 1,8-as 16v-s ford fiesta mk3-ast.
Az a gond, hogy a tőlünk messze lévő helyről ahonnan elhoztam gond nélkül hazahozott, jól húz, semmi bánata. elmentem a benzinkutra, megtankoltam, utána nem akart beindulni, csak kb 4*-re gázadással. Utána miután beindult hibátlanul ment a gép. Aztán észrevettem, hogyha relatív "sokáig" hagyom alapjáraton pöfögni, egyszercsak leáll és nem hajlandó újraindulni, csak egy 5 perc, vagy utoljára 3/4 óra várakozás után. Pont mire hazatoltuk, addigra beindult  :-\

Valakinek van bármi ötlete ezügyben? Úgy gondolom benzint azt kap, lehet, hogy a gyujtáskör menne el ilyen drasztikussan? Az a gond, nem tudom hol kéne kezdenem a hibakeresést.  ???

lewi

  • Guest
Re: hirtelen leállás
« Reply #1 on: 2008 March 26, 11:26:06 am »
hey üdv a Klubban!

a Nagykönyv szerint( bár az 1.1,1.4,és dízel) talán segít:

-motor nem indul-> üzemanyagszivattyú nem működik önindítózáskor,befecskendezőrendszer biztonsági kapcsolója kioldott,üzemanyagszivattyú reléje hibás,befecskendezőszelep leragadt
-meleg motor rosszul indul,egyenőtlenül jár-> levegőszívórendszer tömítése rossz
-a foró motor nem indul-> üzemanyagrendszerben túl magas a nyomás,a nyomásszabályzó és a atank között a visszafolyó vezeték eltömődött,megtörött,motorhőmérsékletérzékelő meghibásodott,üzemanyagrendszer tömítetlen,levegőszívórendszer tömítetlen

remélem tudtam segíteni de itt vannak akik jobban értenek hozzá  :P

norbert8210

  • Guest
Re: hirtelen leállás
« Reply #2 on: 2008 March 26, 16:49:11 pm »
Szia nem akarlak elkeseríteni de mivel most vetted az autót gyanakvásra ad okot!Szerintem, de hangsúlyozom szerintem ,az elöző tulajnál beállt a moci úgy hogy feljavította és gyorsan piacra dobta.Tapasztalatom volt egy barátomnak szintén ilyen mocival xr2i-je,ami egyszer besűlt és a feljavítás után 50km megtétele után állt a pirosnál és leállt,mikor lehűlt a moci újra indult ment tovább hiba nélkül,de ezt 1héten keresztül mindig megcsinálta mindig szinte ugyanott ,mig minden a helyére benem kopott.Utána évekig használta gond nélkül de a te esetedben azért megnézetném egy szakival mert lehet hogy gyorsan össze lett csak kokányolva hogy mennyen míg elnem adja.De lehet hogy rendesen meglett attól még csinálva (reméljük a legjobbakat)de az nem kerül semmibe ha utána jársz,biztos ami biztos alapon elvégre még hosszú ideig akarod élvezni!Kívánok hozzá sok boldog pillanatot. ha foglalkozol vele nagyon jó kis autó!

Szia Norbert8210

edl

  • Guest
Re: hirtelen leállás
« Reply #3 on: 2008 March 26, 21:11:10 pm »
Szia nem akarlak elkeseríteni de mivel most vetted az autót gyanakvásra ad okot!Szerintem, de hangsúlyozom szerintem ,az elöző tulajnál beállt a moci úgy hogy feljavította és gyorsan piacra dobta.Tapasztalatom volt egy barátomnak szintén ilyen mocival xr2i-je,ami egyszer besűlt és a feljavítás után 50km megtétele után állt a pirosnál és leállt,mikor lehűlt a moci újra indult ment tovább hiba nélkül,de ezt 1héten keresztül mindig megcsinálta mindig szinte ugyanott ,mig minden a helyére benem kopott.Utána évekig használta gond nélkül de a te esetedben azért megnézetném egy szakival mert lehet hogy gyorsan össze lett csak kokányolva hogy mennyen míg elnem adja.De lehet hogy rendesen meglett attól még csinálva (reméljük a legjobbakat)de az nem kerül semmibe ha utána jársz,biztos ami biztos alapon elvégre még hosszú ideig akarod élvezni!Kívánok hozzá sok boldog pillanatot. ha foglalkozol vele nagyon jó kis autó!

Szia Norbert8210

Elvittem szakihoz, azt mondta a motornak jó hangja van, de a furcsa, hogy az alapjárati érzékelőt lehuzta a központi vezérlőegységről, és a motor ugyanugy járt tovább :S
Utközben többször is megállt, de csak alapjáratról, fordulaton max kicsit lassult be egy egy pillanatra.

A szivatót hol tudom ellenőrizni?azon gondolkoztam, valamiért bekapcsol az autómata szivató. Jah meg a ventillátorom sem megy, valami össze van gányolva az elektronikán, de nem nagyon találok kapcsolási rajzot :S

edl

  • Guest
Re: hirtelen leállás
« Reply #4 on: 2008 March 26, 22:26:01 pm »
Jah igen, van egy hőfokmérő gomba, a blokk jobb oldalán, eléggé látható helyen. Erre rámegy az injektor érzékelője. Namost a kábel le van szedve, és mellé van téve, a gyári megoldás helyére, valami nagyon gagyi  hőfokmérő van betéve, és a kábel egy csokiba fut ahonnan szerteágaznak a kábelek..nem a legjobb...

Dipper

  • Guest
Re: hirtelen leállás
« Reply #5 on: 2008 March 27, 09:15:04 am »
A megoldás vagy a mérő a nem a legjobb?
Üdv itt!

edl

  • Guest
Re: hirtelen leállás
« Reply #6 on: 2008 March 27, 22:19:14 pm »
A megoldás vagy a mérő a nem a legjobb?
Üdv itt!

Ma rájöttem, hogy ezt az autót sajnos nem sokan ismerik eléggé.
Vettem hozzá, motorolajat, szűrőt, ékszíjat, érzékelőt, benne volt vagy 28ezerbe :(

Hazaérve kiderült, hogy nem jó hőmérőgomba, ráadásul a ventillátor semmi áramot nem kap, hiába melegítettem a gombát. Valami nagyon össze volt kókányolva ott.
Jobb hián még tovább foltozgattam, belül volt egy kapcsoló, aminek csak lógtak a végei a motortérbe, azon át rákötöttem direktbe a ventillátort az aksira.
Elég sz*r megoldás 100-as skodások ismerhetik, dehát jobb híján. Szerintem veszek egy hőfokmérő szenzort, megkeresem a biztosítékhoz menő kábeleket, és megoldom a dolgot. Csak kérdés, hol kapok ilyen szenzort....

A hirtelen leállást produkálja sajnos továbbra is, mnenet közben is leesik 0-ra a fordulat, motorfékez az autó, de most legalább így hűtéssel, nem kell pár másodpercnél tovább állni, indul ujra. Gázrugás nélkül viszont nem vagy csak nehezen indítható.  >:(

Ryan

  • Guest
Re: hirtelen leállás
« Reply #7 on: 2008 March 27, 22:56:27 pm »
olaj nyomás rendben??
nekem ha nincs olaj nyomás verdéba elektronika letilt és nem lehet elinditani  :-\

edl

  • Guest
Re: hirtelen leállás
« Reply #8 on: 2008 March 27, 23:10:47 pm »
olaj nyomás rendben??
nekem ha nincs olaj nyomás verdéba elektronika letilt és nem lehet elinditani  :-\
az olajat, olajszűrőt nem cseréltem, negyed körül van az olajszint, , de rátöltöttem egy kis 15w-40-et. a visszajelző lámpa nem gyulladt ki menet közben.

Thunder

  • Guest
Re: hirtelen leállás
« Reply #9 on: 2008 March 28, 08:04:37 am »
Szerintem a gázrúgás, főleg ilyenkor még hidegben elkerülhetetlen, igaz meleg motornál nem szabadna jelentkeznie. Nekem pl olyat csinál hidegen, hogy nagyobb gázadásra ledadog, illetve ilyenkor lámpánál elég macera elindulni, mert lassan reagál ... nyomom a gázt és csak 3-4 másodperc múlva kezd el felpörögni, és fordulat nélkül meg indulásnál fulladozik szegénykém... Nmetudom miért csinálja  :-\


edl

  • Guest
Re: hirtelen leállás
« Reply #10 on: 2008 April 06, 12:04:30 pm »
Teljessen megállt a gép próbálgattam mindent, az a hiba, hogy nem ad szikrát egyáltalán.

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: hirtelen leállás
« Reply #11 on: 2008 April 12, 00:12:33 am »
Még anno Pontiac os élményem: Motor hidegen műszer melegen bizonytalan, majd leáll és ezt egyre sűrübben. Picit hül megint megy. Nálam - abban az autóban - a gyújtásmodul volt a tettes. Ebben típushiba volt 1 év 1 modul :): fogyóeszköz :D

Nézd meg a feszültségeket, jeladót, csatikat, majd a gyújtásmodult és a trafót.

Üdv
« Last Edit: 2008 April 12, 00:15:02 am by scampi »

M13

  • Guest
Re: hirtelen leállás
« Reply #12 on: 2008 April 12, 21:53:07 pm »
ilyen gondom nekem is volt! Az enyém 1.1i ! Leragadt valami szelep az injektorban (nem röhögni nem értek hozzá :)  ) . Vettem a benzinbe tölthető, injektortisztító adalékot és azóta semmi gond.

csillag17

  • Guest
Nekem is leáll hirtelen, de csak 95-100 km/h óra körül!
« Reply #13 on: 2008 September 28, 14:23:25 pm »
Sziasztok!

A hibajelenség  a következő: ha elérem a 95 km/h-t, hiába nyomom, nem akar tovább gyorsulni, és elkezd rángatni. Nem erősen, de az utas számára is érzékelhetően. Ha visszaveszem a gázt, hirtelen, megugrik, és megint megy rendesen, de csak 90-95-ig. Ha nem veszem le a gázt, hanem gyorsítanék tovább, nem engedi, hiába nyomom tövig, nem gyorsul, illetve egy idő után kivillan az összes lámpa (akksi, olaj), és leáll a motor. Utána azonban gond nélkül újraindul.

A városban semmi bajom vele, 90-ig tökéletes minden. Kérlek, segítsetek, mi lehet a probléma.

Elvittem egy Ford szervizbe, 40 ezer Ft-ot fizettem, ebben benne volt az összes gyertya cseréje, meg a gyertyakábel is. Kicserélték az olajbeöntő szelepet is, meg a szívócsonkon lévő gumicsövet. Azt mondták, egy vákumcső (gondolom ez a szívócsonkos) ki volt szakadva, és ez okozhatta a leállást.Elvileg csináltak motordiagnosztikát, és nem találtak semmi más hibát.

Szerintetek mi lehet a gond? A lambdaszondát nemrég cseréltük, áprilisban voltam műszakin.

Kérlek, segítsetek, mert sajna már a szakszervizben sem tudok megbízni.

KÖSZÖNÖM AZ ÖTLETEKET ELŐRE IS!!

bmc97

  • Guest
Re: hirtelen leállás
« Reply #14 on: 2008 September 28, 21:52:52 pm »
Szia! Szerintem nemkap elég benzint a motor,és a benzinszegény keverék miatt áll le! Nézd meg a benzinszüröt a bal hátsó ajtónál a benzintank elött! Nézd meg a képeimet,lefényképeztem!