Author Topic: kormányrázás, és a többi kórság  (Read 9890 times)

andris007

  • Guest
kormányrázás, és a többi kórság
« on: 2008 February 18, 15:08:12 pm »
Sziasztok fitykósok,

ma voltam szervizben a géppel, :walk: programfrissítéssel megoldották a váltáskor érezhető rántást, azonban a kerékrázásra (130-tól fölfelé) azt mondta a szervizvezető, hogy EZ ILYEN :-\ Esetleg focus felnivel lehetne javítani rajta, garanciában semmiképp...

És még valami; Nektek nem csöpög a motorvédő műanyag borításra az ablakmosó folyadék? Szerintük ez sem orvosolható, amit igen nehezen hiszek el...

 Előre is köszönöm,
                                                                         Andris

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: kormányrázás, és a többi kórság
« Reply #1 on: 2008 February 18, 16:23:30 pm »
Sziasztok fitykósok,

ma voltam szervizben a géppel, :walk: programfrissítéssel megoldották a váltáskor érezhető rántást, azonban a kerékrázásra (130-tól fölfelé) azt mondta a szervizvezető, hogy EZ ILYEN :-\ Esetleg focus felnivel lehetne javítani rajta, garanciában semmiképp...

És még valami; Nektek nem csöpög a motorvédő műanyag borításra az ablakmosó folyadék? Szerintük ez sem orvosolható, amit igen nehezen hiszek el...

 Előre is köszönöm,
                                                                         Andris
hol voltál szervizbe vele? én megfojtanám az ilyen szerelőt.... 130-tól fölfele se szabadna ráznia a kormánynak!!!! nincs normálisan kicentírozva a kerék valsz. ha oda csöpög akkor vhol szét van csúszva a cső a géptető belsején érdemes megnézni. büdös nekik a munka... én nem vinném oda többet.

Dugo

  • Guest
Re: kormányrázás, és a többi kórság
« Reply #2 on: 2008 February 18, 17:16:57 pm »
Helló!
Nekem is volt ilyen gondom az alufelnibe mert miután kiderült egy kicsit tojásalakú lett a felni és azért rázott a kormány most van egy autószerelő isemrősöm az megcsinálta nekem azóta rendesen működik semmi baja le is kopogom!De az biztos hogy nem szabad ráznia 130 fölött az ilyen szerelő zsebbe dolgozik ne is menj oda többet ha teheted!

Dugo

  • Guest
Re: kormányrázás, és a többi kórság
« Reply #3 on: 2008 February 18, 17:19:13 pm »
Ja és még valami a garancia az 3 év vagy 100 ezer km-r.Olyan nincs hogy gariba nem lehett megcsinálni valamit ez hülyeség!Amíg garanciális kötelesek megcsinálni!!!

pisze0829

  • Guest
Re: kormányrázás, és a többi kórság
« Reply #4 on: 2008 February 18, 17:25:41 pm »
a focus felni tényleg segít.

Ryan

  • Guest
Re: kormányrázás, és a többi kórság
« Reply #5 on: 2008 February 18, 17:29:00 pm »
miért jobb a Focus felni  ???

pisze0829

  • Guest
Re: kormányrázás, és a többi kórság
« Reply #6 on: 2008 February 18, 17:35:21 pm »
nagyonsok fiesta felni ütötten jöt a németektöl, a focus stabilabb. nekem is azvan fent,nekem bevállt.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: kormányrázás, és a többi kórság
« Reply #7 on: 2008 February 18, 17:39:28 pm »
Ja és még valami a garancia az 3 év vagy 100 ezer km-r.Olyan nincs hogy gariba nem lehett megcsinálni valamit ez hülyeség!Amíg garanciális kötelesek megcsinálni!!!
ha a hibát nem tudja kijavítani akkor bizony cserélje ki! nem azért adott ki az ember fia ennyi pénzt egy új autóért.

pisze0829

  • Guest
Re: kormányrázás, és a többi kórság
« Reply #8 on: 2008 February 18, 17:46:20 pm »
ez igy igaz.

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: kormányrázás, és a többi kórság
« Reply #9 on: 2008 February 18, 17:55:19 pm »
Ha te csinálod meg akkor akár egy öreg autót is vehettél volna!Mert az oké hogy az én vasamat babusgatni csinálgatni kell de hogy egy új autót ami garis én csináljak otthon hát azt már nem hagynám igenis csinálják meg!
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

andris007

  • Guest
Re: kormányrázás, és a többi kórság
« Reply #10 on: 2008 February 18, 18:02:30 pm »
Az volt  a kérdése, hogy miért nem vittem előbb szervízbe. Mondtam, mert eddig nem mentem 130 fölött, így nem is vettem észre.(városi használat 90%) Gumisnál 2x voltam. A gumik jók. Centír volt, 2x. A gumissal próbáltuk ki, mondta, sz*r a felni. Kezd tele lenni a tököm ezekkel...  A szélvédőmosó szivárgásra azt mondta, ez ilyen(!!!). Ne törődjek vele. Hát törődök. Nem akartam vívni a pasival, mer' teljesen reménytelen eset... Viszem egy másik szervízbe, aztán ha ott is ilyen bugzilajmerek, ugrik a levél a ford hungáriának. Arcátlanság. A tippeket köszönöm, azértsem csinálom meg én!! Berheljenek csak vele...

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: kormányrázás, és a többi kórság
« Reply #11 on: 2008 February 18, 18:11:32 pm »
Ugye nem ilyen esetek miatt vagyis a garis dolgok miatt van kikötve mikor és mit kell megcsináltatni ha meg elviszed máshova akkor ugrott a gari!
Nekem nem fordom de volt már új autóm 15000 szervíz 38000ft amit a haverom 8000ft megcsinált volna de nem mertem mert nem akartam a garinak búcsut inteni de akkor már megbántam a dolgot mármint hogy nem a haverommal csináltattam meg mikor a kalaptartó tartójának a zsinorjáért igen szép lóvét kértek mert elszakadt az eredeti szerintem az a 30000ft fedezhette volna vagy naiv vagyok?
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Re: kormányrázás, és a többi kórság
« Reply #12 on: 2008 February 18, 19:02:23 pm »
Sziasztok fitykósok,

ma voltam szervizben a géppel, :walk: programfrissítéssel megoldották a váltáskor érezhető rántást, azonban a kerékrázásra (130-tól fölfelé) azt mondta a szervizvezető, hogy EZ ILYEN :-\ Esetleg focus felnivel lehetne javítani rajta, garanciában semmiképp...

És még valami; Nektek nem csöpög a motorvédő műanyag borításra az ablakmosó folyadék? Szerintük ez sem orvosolható, amit igen nehezen hiszek el...

 Előre is köszönöm,
                                                                         Andris

Ez szép, mármint a hozzá-állás a szerelők részéről. Ha meg van ütve a felni, azt simán ki tudják mérni - lehet, hogy érdemes lenne bontós felnit nézni esetleg, vagy egy teljes értékű pótkerékkel megnézni, hogy ugyanazt produkálja-e? Lehet a gumi is, ha szálszakadásos ( nem tudom hány kilométert futottak - de gondolom, hogy új a vas, így ez nem valószínű ).

A csöpögés valószínűleg tömítés, vagy valami szétcsúszhatott...

Szerintem is keress valami korrektebb szervízt... ;)
:wav:

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: kormányrázás, és a többi kórság
« Reply #13 on: 2008 February 20, 14:27:17 pm »
Nos be kell menni a szervízbe és megmondod, nézzen már be a motortérbe, te pedig a motorháztetőt addig csapkodod az arcára míg oly lapos lesz, hogy az ajtót be lehessen zárni, komolyan: a csöpögés: nézd meg a tartály fölött egy kis slag néz fölfele (hátsó spricnihez ment, nekem csak az csúszott szét.
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

andris007

  • Guest
Re: kormányrázás, és a többi kórság
« Reply #14 on: 2008 February 20, 15:19:18 pm »
Köszi Kuti, de nekem a motorháztetőn lévő 2 db spricniből-mellől folyik. szép kék színű ott minden. Ráfolyik a motorra, szépen kékre festi. Kb tenyérnyi részen. Holnap átviszem szembe, van ott is egy ford, bár nem oda hordom, de megcsináltatom velük.