Author Topic: Mekkora hangszórók vannak a fiestába  (Read 14157 times)

akos1015

  • Guest
Mekkora hangszórók vannak a fiestába
« on: 2008 February 04, 21:39:42 pm »
Sziasztok
Tudna nekem valaki segiteni?Az érdekelne hogy mekkora a gyári hangszóró a Fiestában.A régi autómból kiszereltem a hifi cuccot,és 16 os mac audio protektoraim vannak,és jó lenne ha belebirnám szerelni.6000cd lesz a kocsiban gyárilag,de sokat nem várok tőle,pláne hogy a régiben igen szépen szólt a cucc.Előre is köszi.

Az Mk7esbe kellene.Kérdeztem egy szakit is,de még ilyet nemcsinált.A szalonba azt mondták hogy 8-10ezer ft.ért van náluk is gyári.Az utángyártotra többet mondtak.Ma jött meg a kocsi és a jövőhéten hozom el,úgyhogy a zenét még nemtudtam meghalgatni.A jelenlegi autómba elég jó hifi volt,egy részét átépitem,már ami belefér.
« Last Edit: 2008 February 05, 19:50:18 pm by akos1015 »

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Mekkora hangszórók vannak a fiestába
« Reply #1 on: 2008 February 04, 21:57:49 pm »
Sziasztok
Tudna nekem valaki segiteni?Az érdekelne hogy mekkora a gyári hangszóró a Fiestában.A régi autómból kiszereltem a hifi cuccot,és 16 os mac audio protektoraim vannak,és jó lenne ha belebirnám szerelni.6000cd lesz a kocsiban gyárilag,de sokat nem várok tőle,pláne hogy a régiben igen szépen szólt a cucc.Előre is köszi.
fontos lenne tudni hogy melyik szériáról beszélünk.

Ryan

  • Guest
Re: Mekkora hangszórók vannak a fiestába
« Reply #2 on: 2008 February 04, 22:02:02 pm »
mk7

Offline donmilcsi

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 307
  • Segített?: +9/-3
  • GHIA
Re: Mekkora hangszórók vannak a fiestába
« Reply #3 on: 2008 February 04, 22:09:19 pm »
Azt nem tudom hogy mekkorák vannak benne, elég tűrhetően szólnak...de egy hifirajongónak biztos nem fog tecceni.
De azt tudom hogy a 16centisek beférnek előlre hátulra egyaránt,(fórumon olvastam) az meg szerintem bőven elég.
« Last Edit: 2008 February 04, 22:11:23 pm by donmilcsi »
Vissza kettő, padló ;)

G4bor

  • Guest
Re: Mekkora hangszórók vannak a fiestába
« Reply #4 on: 2008 February 05, 02:35:56 am »
Azt nem tudom hogy mekkorák vannak benne, elég tűrhetően szólnak...de egy hifirajongónak biztos nem fog tecceni.
De azt tudom hogy a 16centisek beférnek előlre hátulra egyaránt,(fórumon olvastam) az meg szerintem bőven elég.


A gyári hangszóró méret MK6-ban 5x7' szélessávú ovál.
Átalakítóval beszerelhető a 16.5 cm hangszóró.
Ha jól tudom  nem változott az újabb Fiestákba sem.
A 3 ajtósnak a hátsó hangszóró mérete is ua.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Mekkora hangszórók vannak a fiestába
« Reply #5 on: 2008 February 05, 10:18:33 am »
a méret stimmel,csak az mk6-ban úgy tudom picit máshogyan van a hangszóró beépítés,mint az mk7-ben.
mk6-ot könnyebb átalakítani.mk7-be hivatalosan,csak 13centis hangszórót lehet tenni átalakítókerettel.
bele megy a 16,5-ös is,csak az már nem olyan egyszerű. >:(
Minden ami autĂł hifi!:)

seeedi

  • Guest
Re: Mekkora hangszórók vannak a fiestába
« Reply #6 on: 2008 March 01, 13:16:44 pm »
A gyári középovál hangszóró 5*7', az 12,5*17,5cm kb. Ebbe bele se fér egy 16os hangszóró, hacsak kinem vágod valamivel a 12,5 centis részt szerintem!

ariel

  • Guest
Re: Mekkora hangszórók vannak a fiestába
« Reply #7 on: 2008 March 01, 21:49:01 pm »
Szia! A fiestádba be lehet rakni 16,16.5-ös hangszórót,csak anyit kell tenned,hogy a gyári hangszóró illesztő stiftjeit levágod majd veszel átalakító gyűrűket.Ha tőbbet akarsz tudni hívj bátran!

seeedi

  • Guest
Re: Mekkora hangszórók vannak a fiestába
« Reply #8 on: 2008 March 04, 19:10:12 pm »
Kösz a segítséget ariel! Egy kérdésem még lenne. Az átalakítókeret egy ovál alakú beépítő gyűrű, közepén egy 16-os kivágásal? Vagy valami speckóbb keret kell hozzá?

seeedi

  • Guest
Re: Mekkora hangszórók vannak a fiestába
« Reply #9 on: 2008 March 30, 16:04:06 pm »
Sziasztok!
Tudja valaki hogy a gyári hangszóróra menő kábelen a szürke és a fehér vezeték közül melyik a pozitív? Hangszórót akarok cserélni az első ajtókba, csak nemtudom hogy akkor most melyik vezetéket hova kössem? A fejegységet meg nem akarom kiszedni, hogy megnézzem mert elég körülményes lenne.

Offline Gyurgyo

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 85
  • Segített?: +0/-0
Re: Mekkora hangszórók vannak a fiestába
« Reply #10 on: 2008 March 31, 18:28:43 pm »
A hangszórón jelezve van, de általában a szélesebb saru  pozitív. Másrészt meg ha a basszus szól akkor a membránnak befelé kell elmozdulnia. Más hangszóróknál így van. Ez csak általában írtam.

Gyurgyo

seeedi

  • Guest
Re: Mekkora hangszórók vannak a fiestába
« Reply #11 on: 2008 March 31, 19:51:36 pm »
A gyári hangszóróra egy közös csatlakozóval van rákötve a két vezeték, jelölve nincs sehogy. A hangszórónak általában kifele kell mozdulni mikor szól, ha jól van bekötve. :-\

Offline Gyurgyo

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 85
  • Segített?: +0/-0
Re: Mekkora hangszórók vannak a fiestába
« Reply #12 on: 2008 April 02, 11:34:15 am »
Akkor nincs tippem. Az tuti, ha jól van csatlakoztatva akkor dinamikusabban szól ha fordítva akkor erőtlenűl.Vitatkozni nem akarok de befelé kell mozdulni a membránnak.Néhány évet lehúztam a zeneiparban :) Attól "üt" a basszus hogy befelé elmozdul a membrán és megtolja a mögötte lévő levegőt.Kifelé azért erőtlenebb mert azt a rengeteg levegőt nem tudja megmozgatni és nem lesz dinamikája.Ezért is fontos, hogy hány literes dobozba vagy helyre kerülnek a hangszórók. Akár egy literrel nagyobb hely a dinamika eltünéséhez vezethet. Vedd ki a hangszórót és már nincs is dinamikus basszus. Túl nagy a légmennyiség és nem képes megmozgatni.Gondoltam leírom talán segít :)

silvercircle

  • Guest
Re: Mekkora hangszórók vannak a fiestába
« Reply #13 on: 2008 April 02, 12:24:17 pm »
Való igaz. Be kell kötni és meg kell hallgatni! A hangszórónak teljesen mindegy, hogy te a pozitív sarut a pozitív kivezetésre kötöd vagy a negatívra, tönkremenni nem fog csak csúnyábban szól. Még ha csak árnyalatnyi lesz is a különbség. Amikor én a 13-as JBL szettet kötöttem be elöl, akkor bizony nagyon kellett fülelni, mert alig volt észrevehető a különbség. De volt különbség. Sőt előfordul, hogy direkt kell megfordítani, hogy jobban szóljon. Ergó fülelni kell és úgy kell bekötni.  ;) Legalábbis én sosem nézem, hogy most melyik a pozitív vagy a negatív. :)
« Last Edit: 2008 April 02, 12:32:06 pm by silvercircle »

silvercircle

  • Guest
Re: Mekkora hangszórók vannak a fiestába
« Reply #14 on: 2008 April 02, 12:39:09 pm »
Jut eszembe, ha mindenképp tudni szeretnéd, hogy hogy is van a dolog, akkor ha van egy multimétered, ami mV-okat is tud mérni, azt kösd rá a kábelekre, mikor szól a rádió és az tutira megmutatja, hogy melyik melyik. :)