Author Topic: Lötyögő váltó  (Read 23694 times)

JoolsNOS

  • Guest
Lötyögő váltó
« on: 2006 September 26, 10:08:58 am »
Sziasztok!
88as 1.6 dízel fiestámnak  a váltója nem áll meg a 3. fokozat  előtt. Tehát ha simán előretolom, kitudja hova megy. Persze azért megtalálom a sebességeket, csak az a kérdésem, hogy valami rugóval nem lehet-e orvosolni a problémát. Tehát  a lényeg, hogy a váltót tartsa középen, ne lötyögjön össze vissza.
más: ha leheggesztem a lámpát szemöldökösre, azért a rendőrök, illetve műszakin nem fognak szólni?
köszi

Kiskakas

  • Guest
Help
« Reply #1 on: 2006 October 16, 12:44:01 pm »
Sziasztok!
81-es fiestám van, és az lenne a kérdésem, hogy lehet-e beleépíteni 5 sebességes váltót. Kérdeztem pár helyen, de aztmondták, hogy ebbe a típusba pont nem, csak az eggyel fiatalabba lehet megoldani...azért - mondják-, mert ez valami angol megoldás.....
Ez így van???? Esélytelen?
Mert szegény nagyon pörög, és ha megoldható lenne, akkor beletennék egy 5.-et. Motorcsrén is gondolkozom, de arra is aztmondták, hogy nem lehet...
Nemszeretnék megválni tőle, de valami megoldás kéne.
Segítségeteket előre is köszi!

konformista

  • Guest
Re: Help
« Reply #2 on: 2006 October 16, 13:05:24 pm »
Sziasztok!
81-es fiestám van, és az lenne a kérdésem, hogy lehet-e beleépíteni 5 sebességes váltót. Kérdeztem pár helyen, de aztmondták, hogy ebbe a típusba pont nem, csak az eggyel fiatalabba lehet megoldani...azért - mondják-, mert ez valami angol megoldás.....
Ez így van???? Esélytelen?
Mert szegény nagyon pörög, és ha megoldható lenne, akkor beletennék egy 5.-et. Motorcsrén is gondolkozom, de arra is aztmondták, hogy nem lehet...
Nemszeretnék megválni tőle, de valami megoldás kéne.
Segítségeteket előre is köszi!

Hát nem tudom...neked mk1-esed van, az eggyel fiatalabb az mk2-es. Ez a két modell, a  szinte teljesen ugyanaz. Sok helyen egy generációba sorolják, mondván, hogy az mk2-es csak "ráncfelvarott"...Sztem minden megoldható csak idő, pénz, és jó szakember kell hozzá. Esetleg más szerelőnél is érdeklődj. Én sajnos annyira nem értek hozzá müszakilag, hogy kijelentsem neked azt egyértelműen, hogy lehet. De sztem megoldható.

Kiskakas

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #3 on: 2006 October 16, 13:24:56 pm »
Aha, értem...köszi!
Ha jól tudom, az MK2,azonkívül, hogy ráncfelvarrott, azonkívül már 5 sebeséggel szerelték ugye?

konformista

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #4 on: 2006 October 16, 16:47:02 pm »
Igen, a kevesebb fogyasztás miatt.
Az én mk2-esem egyébként 4 fokozatú.

XoxO

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #5 on: 2006 December 12, 16:56:39 pm »
Sziasztok

nekem mk2 esemvan 1.6 D de 5 fokozatu. nekem az a baj hogy nekem minden fokozatba nagyon jar a valto uresbe is nagyonmozok sebesegbe is nagyonmozog :S ja meg aligveszi be az 1 est a lukvercet kidobja neha :S
 mit kene rajta cserelni hogy lehesen pofozni ?:)

NagyAttila

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #6 on: 2007 January 17, 19:31:15 pm »
Sziasztok

nekem mk2 esemvan 1.6 D de 5 fokozatu. nekem az a baj hogy nekem minden fokozatba nagyon jar a valto uresbe is nagyonmozok sebesegbe is nagyonmozog :S ja meg aligveszi be az 1 est a lukvercet kidobja neha :S
 mit kene rajta cserelni hogy lehesen pofozni ?:)
Dettó ugyan ez a problémám, sokszor nyomkodni kell a kuplungot pirosnál és  szép szavakat mondani a váltónak hogy rájöjjön az isteni sugallat hogy az 1-est bevegye, bár akkor is elég kajak kell felnyomni :D sebaj legalább megizmosodok ;) R-t nem dobja ki nekem, de néha örülnék ha nem lenne ott a jobb oldali ülés :D :D :D

XoxO

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #7 on: 2007 January 18, 14:54:33 pm »


:)) jah multkor en nemtudtam berakni zoldnel 1 esbe es varnikellet meg 1 zoldet kozbe mogotem dudaltak .. NEMVOLTAM IDEGES :angry5: :angry5:

kugler85

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #8 on: 2007 February 07, 09:22:39 am »
Sziasztok!
Nekem egy 82-es, 1.0-s Fiestám van.Olyan gondom van, hogy szerintem marhára ki van valami kopva a váltónál, esetleg a váltó karnál.A fokozatokat szépen veszi, de nagyon lötyög az egész kar, keresgetni kell a fokozatokat!! :( Ha valaki tudja, hogy mit kellene benne cserélni, hogy szépen menjen, az pls segitsen!
Köszi szépen!

Sziszko

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #9 on: 2007 February 07, 12:08:23 pm »
Váltokulisszát kompletten!!!


 :-X

kugler85

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #10 on: 2007 February 07, 20:25:42 pm »
Köszi a választ!
Azt nem tudod véletlenül, hogy kb mennyibe kerülhet 1 ilyen? Amugy nehéz kicserélni? Én ilyet még nem csináltam, csak hengerfejtömitést cseréltem :D köszke

Apika

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #11 on: 2007 February 07, 21:01:15 pm »
 ;)
 
Azt nem tudod véletlenül, hogy kb mennyibe kerülhet 1 ilyen? Amugy nehéz kicserélni? Én ilyet még nem csináltam, csak hengerfejtömitést cseréltem  köszke

Az új kulissza kompletten a Cromaxnál 32000 környéke, de bontottat kapsz 10 körül. pl. bontókban.

goford

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #12 on: 2007 February 07, 21:26:22 pm »
Sziasztok!

A kulissza nem mindig hibás!!!

A 4-es váltókar lötyögése egy kb. 15-18 cm-es húzórugó hiánya.

Az 5-ös váltóé pedig a kulissza mindkét oldalában lévő pici nyomórugó és ehez tartozó távtartó-csúszka beragadása, megszorulása okozza.

Pontosabb információt, segítséget adok ha igénylitek.

Kérdezzetek!

Üdv.: Zoli

kugler85

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #13 on: 2007 February 08, 08:56:04 am »
Hali!
Tehát elvileg csak kell bele tennem 1 rugót, és kicsit meg pucolgatni és annyi?? :D Én láttam valami válto készletet a Bárdi Autónál: http://shop.bardiauto.hu/Forms/F_NWHTMLBaseComponent_67843

ezek jok az enyémbe?? 4-es váltom van!!!! érdekelne, hogy hogyan tudnám kicsit feljavitani a váltot, mert elég vacak szegénykém :(

Köszi!  Tomi

JoolsNOS

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #14 on: 2007 February 09, 11:54:43 am »
Sziasztok!
Ez a rugó nem megy szét hamar ha újat rakok bele? Mert én valami ilyesmit hallottam, hogy a gyári elvan egy darabig, aztán ha szétmegy és kicsréled, akkor az marha kevés ideig bírja!