Szériák fórumai > MK6-MK7

"Érdekes hangok"

<< < (2/37) > >>

viktorwrz:
Ne máááá most egy MK6-osról van szó!!! Abban az 1.3-as motor már felülvezérelt nem ??? Vagy mégsem ???
Kezdek elbizonytalanodni....de sztem abba már nem a régi láncos motor került :-\

Ryan:

--- Quote from: viktorwrz on 2007 December 12, 19:18:20 pm ---Ne máááá most egy MK6-osról van szó!!! Abban az 1.3-as motor már felülvezérelt nem ??? Vagy mégsem ???
Kezdek elbizonytalanodni....de sztem abba már nem a régi láncos motor került :-\

--- End quote ---

én is ugy tudom hogy mk6 1.3 még ilyen  :-\ azé kell venni 1.25-öt  ::)

lacccus:
az enyém Mk7,1.3,8 szelep,és LÁNCOS!!!
ha leveszem az olajbeöntő sapit,látszik a lánc ;D
egyébként,mióta van sportdobom,egész lelkes a masina.
na nem nagyon,de azért érezhetően! ::)

fiesta2002:

--- Quote from: RyAn on 2007 December 12, 19:57:49 pm ---
--- Quote from: viktorwrz on 2007 December 12, 19:18:20 pm ---Ne máááá most egy MK6-osról van szó!!! Abban az 1.3-as motor már felülvezérelt nem ??? Vagy mégsem ???
Kezdek elbizonytalanodni....de sztem abba már nem a régi láncos motor került :-\

--- End quote ---

én is ugy tudom hogy mk6 1.3 még ilyen  :-\ azé kell venni 1.25-öt  ::)

--- End quote ---
Egy kicsit én is elbizonytalanodtam, de utánanéztem.  :)
Az MK6-ban Duratec fedőnevű motor van, ami a neve alapján a Fiesta és a Focus 2001-2002 utáni 1.4, 1.6-osainak rokona.
Vagyis nem a régi Endura.
Egy vezérműtengelyes, felülvezérelt, hidraulikus szelepállítású, de ennek ellenére láncos (ami jó  :)) .

Persze lehet venni 1.25-öt is, de az egy más jellegű pörgősebb 16 szelepes motor.
Azt gondolnám, hogy egy ilyen alacsony fordulatra tervezett motornak, mint az 1.3 nincs is szüksége 16 szelepre.
Kicsit lassú, de remélem, hogy cserébe tartós.  :)

viktorwrz:
Én láncos motor alatt a a régi OHV (oldaltvezérelt, lökőrudas) motorra gondoltam....

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version