Author Topic: Első rugóút csökkentése  (Read 10100 times)

pyt

  • Guest
Első rugóút csökkentése
« on: 2007 December 06, 18:46:17 pm »
sziasztok, 1 kérdés. Nem tud valaki olyan embert aki a fityesznek +tapadást és stabilitást tud adni a rugók ujratekerése álltal? vagy valami ilyesmit?

zoli

  • Guest
Re: Első rugóút csökkentése
« Reply #1 on: 2007 December 06, 19:00:22 pm »
sziasztok, 1 kérdés. Nem tud valaki olyan embert aki a fityesznek +tapadást és stabilitást tud adni a rugók ujratekerése álltal? vagy valami ilyesmit?

>>>Több lehetőség is van, elég pénztárca függő. Veszel új futómü garnitúrát. A mostanit megcsináltatod több jó szakember is van. Amúgy mire akarod? Utca, pálya, rali?

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Első rugóút csökkentése
« Reply #2 on: 2007 December 06, 21:08:31 pm »
ha a meglévő rugót akarod használni,akkor menj el egy rugókovácshoz,és vágass le egy vagy esetleg2 menetet.
ez még jó a gyári telóval együtt,ha többet vágatsz,akkor már a teló is cserés.
azért írtam hogy rugókovácshoz vidd mert ő meg tudja csinálni a levágás után a menetbekezdést,mert csak simán levágva nem jó
Minden ami autĂł hifi!:)

zoli

  • Guest
Re: Első rugóút csökkentése
« Reply #3 on: 2007 December 06, 21:18:33 pm »
ha a meglévő rugót akarod használni,akkor menj el egy rugókovácshoz,és vágass le egy vagy esetleg2 menetet.
ez még jó a gyári telóval együtt,ha többet vágatsz,akkor már a teló is cserés.
azért írtam hogy rugókovácshoz vidd mert ő meg tudja csinálni a levágás után a menetbekezdést,mert csak simán levágva nem jó

>>>A rugó karakterisztikájának változását azért nem hátrányos szem elött tartani, mivel tud meglepetéseket okozni.

Boci

  • Guest
Re: Első rugóút csökkentése
« Reply #4 on: 2007 December 08, 16:40:42 pm »
Nincs valakinek XR2I gyári rugógarnitúrája? Nekem RS1800-ba kellene, mert agyig le van ültetve és így használhatatlan. Gátlókat már vettem a neten de gyári méretű rugót sehol sem találok. :'(

tuning

  • Guest
Re: Első rugóút csökkentése
« Reply #5 on: 2007 December 08, 17:02:46 pm »
Probáld meg Szabyk-nál ha jol tudom neki van ha el nem adta még.

Offline szabyk

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 329
  • Segített?: +18/-0
    • szabyk blog
Re: Első rugóút csökkentése
« Reply #6 on: 2007 December 08, 19:55:48 pm »
Nincs valakinek XR2I gyári rugógarnitúrája? Nekem RS1800-ba kellene, mert agyig le van ültetve és így használhatatlan. Gátlókat már vettem a neten de gyári méretű rugót sehol sem találok. :'(

nekem van,de csak kompletten adom gátlóval együtt....

Boci

  • Guest
Re: Első rugóút csökkentése
« Reply #7 on: 2007 December 08, 22:52:13 pm »
Tehát nincs...

Offline szabyk

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 329
  • Segített?: +18/-0
    • szabyk blog
Re: Első rugóút csökkentése
« Reply #8 on: 2007 December 09, 07:16:20 am »
Tehát nincs...

van,de gátlókkal együtt.

Boci

  • Guest
Re: Első rugóút csökkentése
« Reply #9 on: 2007 December 09, 18:52:21 pm »
Vicces lenne, ha ezen elrugóznánk egy darabig...Nem tudod véletlenül,h az 1,6-os XR2i és az 1,8-as XR2i gyári légszűrőháza megegyezik-e?

Offline szabyk

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 329
  • Segített?: +18/-0
    • szabyk blog
Re: Első rugóút csökkentése
« Reply #10 on: 2007 December 09, 19:49:56 pm »
Vicces lenne, ha ezen elrugóznánk egy darabig...Nem tudod véletlenül,h az 1,6-os XR2i és az 1,8-as XR2i gyári légszűrőháza megegyezik-e?

nem igazán,főleg hogy nem is egy oldalon vannak....

pyt

  • Guest
Re: Első rugóút csökkentése
« Reply #11 on: 2007 December 14, 14:55:11 pm »
igazából csak kérdeztem, hogy tudtok e embert aki ujratekeri a rugókat, és utcára kellene a kocsi. Nem akarok bele venni gyári szettet, mert az szerintem sz*r, az xr rugókat akarom ujratekertetni, nem kivágatni.

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Első rugóút csökkentése
« Reply #12 on: 2007 December 21, 14:08:14 pm »
igazából csak kérdeztem, hogy tudtok e embert aki ujratekeri a rugókat, és utcára kellene a kocsi. Nem akarok bele venni gyári szettet, mert az szerintem sz*r, az xr rugókat akarom ujratekertetni, nem kivágatni.

Persze, hogy tudunk ;)

http://www.patik.hu/
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

zoli

  • Guest
Re: Első rugóút csökkentése
« Reply #13 on: 2007 December 22, 20:39:40 pm »
igazából csak kérdeztem, hogy tudtok e embert aki ujratekeri a rugókat, és utcára kellene a kocsi. Nem akarok bele venni gyári szettet, mert az szerintem sz*r, az xr rugókat akarom ujratekertetni, nem kivágatni.

>>>Az xr rugókat milyen céllal akarod újratekertetni? Márt csak azért mert ha a topik címéböl indulunk ki akkor nem lessz jó. Mégpedig azért mert a lengökarok felfele fognak állni alapból. Namármost ha kanyarba a terhelés ránehezedik a külső kerékre rövidülni fog a nyomtáv ami nem szokott előnyös lenni de lehet hogy tévedek vagy te tudsz valamit amit én még nem.

pyt

  • Guest
Re: Első rugóút csökkentése
« Reply #14 on: 2008 January 17, 15:41:33 pm »
igazából nem akarok kivágatni a rugókbol, csak ujra akarom tekertetni, hogy a kaszni 2-3 centit üljön, és merevebb legyen kanyarokba, de attol sem a nyomtáv semmi nem változik, max szélesebb lessz pár milivel.