Szériák fórumai > MK6-MK7

1.4 TDCI olajcsere sokkal egyszerűbben (leszívás)!

(1/2) > >>

magiist:
Sziasztok!

Nem tudom volt e már téma, de inkább leírom a személyes tapasztalatomat.
Kipróbáltam egy olajleszívó szivattyút (a nívópálca nyílásán keresztül) és utána aknán megnéztem mennyi maradék olajat tudok még leereszteni a motorból (1.4 TDCI).
Ilyen szivattyút vettem a Lidl-be:

5000 Ft volt.
Leszívás után a maradék még leereszthető olaj kb. 2dl.
Mindenki döntse el, hogy ez kevés, vagy sok!  :)

fiesta2002:

--- Quote from: magiist on 2019 June 02, 08:56:45 am ---...
Leszívás után a maradék még leereszthető olaj kb. 2dl.
Mindenki döntse el, hogy ez kevés, vagy sok!  :)

--- End quote ---
Szia!

Érdekes kisérlet. Kösz, hogy megirtad.

Ha abból indulunk ki, hogy egyes fontos összetevők elfogynak az olajból, akkor 3,8 liter betöltése mellett kb. 5%-kal kevesebb lesz így az adalékokból.

Vagy ha az olaj élettartamát 1 évnek és a gyári ajánlás szerinti 20 ezer km-nek vesszük, akkor az új olaj kb.  2 hetesnek vagy ezer kilométeresnek felel meg. Ez elfogadható lenne.

De az is kérdés, hogy vannak-e leüllepedő szennyeződések pl. az olajteknő alján. Ezekből a lendületesen kifolyó olaj biztosan többet sodor ki, mint a szivattyú biztosította kicsi áramlás.

És az olajszűrőt is cserélni kell. Ha az csak alulról megy, akkor nem vagyunk sokkal előrébb.

Ez a szivattyú talán azoknak lehet hasznos, akik meg vannak győződve, hogy a gyárinál sokkal sűrűbben kell az olajat cserélni. Minden második olajcserét megcsinálhatnak leszívással a leeresztéses/szűrőcserés szervizek között.

magiist:
A szűrő (ennél a motornál) szerencsére felülről cserélhető, tehát aknamentes lehetne így a csere. Lehet, hogy a kombinált olajcsere mód jó ötlet lenne (pl. minden 2.-3. csere aknás, a többi szivattyús).

Pityke:
én maradok a leeresztésnél,2 deci elhasználódott olaj sok.plusz ha rossz sorrendben csinálod a műveletet akkor az a 2 dl több is lesz felső szűrős autók esetében.

fiesta2002:

--- Quote from: magiist on 2019 June 02, 08:56:45 am ---...Kipróbáltam egy olajleszívó szivattyút ...

--- End quote ---

Szia Magiist!

Ha van még kedved ezzel foglalkozni, akkor eszembe jutott még egy teszt, amit a következő olajcserekor meg lehetne csinálni:
- szivattyúval le kellene szívni az olajat. Üllepíteni és/vagy szűrni.
- visszatölteni
- hagyományos módon leereszteni és üllepíteni

Ebből kiderülne, hogy valóban hatékonyabban hozza-e ki az üledéket a hagyományos módszer vagy ez tévedés.

Üdv
fiesta

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version