Szériák fórumai > MK6-MK7

Ford Fiesta - inditas utani fulladas

(1/5) > >>

KissG:
Sziasztok,

Van egy 2007-es benzines 1.6-os Fiestam ami mostanaban rosszalkodik.

Ha 2 napnal tovabb all hasznalatlanul, inditas utan egybol visszafullad a motor (amikor felporog nem tartja meg az alapjaraton). Az inditast 2-3x meg kell ismetelnem mire rendesen beindul es beall alapjaratra.

En arra gyanakszom, hogy a motor nem kap elegendo uzemanyagot es emiatt fullad vissza, tehat szerintem uzemanyagpumpat kellene cserelnem.

Valakinek esetleg van valamilyen otlete vagy meg tudna erositeni ezt mielott elviszem szerelohoz? Csak hogy ne teljesen hulyen menjek oda es belefussak egy teljesen indokolatlan szervizbe.

Koszi  :notworthy:

fiesta2002:
Szia!

Ha indítózás előtt többször ráadod a gyujtást, akkor is lefullad? Ilyenkor a benzinpumpának többször 1 másodpercig kellene zúgni és pumpálni. Ha ez segít, akkor tényleg a benzinellátással lehet baj.

Előfordulhat az is, hogy van egy kis rés az üzemanyagvezetéken vagy a csatlakozásoknál, ahol bejön a levegő és a benzin a hosszabb állás alatt visszafolyik a tankba, üresen hagyva a csöveket.

KissG:
Szia

akkor általában beindul. Szét akartam ma szedni hogy megnézzem a pumpát illetve a csöveket, viszont nem találom. Találtam egy videót amiben mutatja hogy a Fiestában a hátsó ülés alatt érhető el a pumpa, de gondolom az már az újabb.

Van esetleg valami ötleted hogyan tudnám ellenőrizni?

bundi:
Hali!
Nekem is hasonló probléma jött elő az autómnál(1.3 2006-os 70 LE).
Hidegen indítás után elinduláskor néha lefullad.Ma kipróbáltam és azt vettem észre,
hogy vagy 10 mp-ig egyenetlen az alapjárat,majd utána szépen kisimul a járása, menet közben rendesen gyorsul,nem rángat,és melegen már nem csinálja a lefulladást elinduláskor sem.
Nem régen cseréltem ki a trafót ,kábeleket és a gyertyákat,és az akkori menet közbeni rángatás megszünt.
Most pedig előjött ez probléma!
Esetleg van valami ötletetek hogy mi lehet a gond?

Üdv:Bundi

fiesta2002:

--- Quote from: bundi on 2018 March 21, 18:13:04 pm ---...
Esetleg van valami ötletetek hogy mi lehet a gond?

Üdv:Bundi

--- End quote ---
Lehet, hogy az, amit egy kicsivel feljebb írtam? Van ott egy teszt is. Az mit mutat?

A gyújtásszerelés után azonnal jelentkezett a hiba vagy csak később?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version