Author Topic: Beázik...  (Read 7227 times)

jocc

  • Guest
Beázik...
« on: 2007 November 26, 21:40:56 pm »
Hi!
Sajna beázik az mk3-asom, kb 1 hónapja. Előtte is volt erre eső rendesen, de akkor megúsztam szárazon. Annyi tuti, hogy álló állapotban is (tehát nem alulról verődik fel), v.honnan felülről csordogál be a víz, ha esik az eső. Csak a vezetőoldali utastér lábtere vizes, de nem vészesen, max 1 centi, amit a szőnyeg is elnyel, csak hát tocsogok benne, míg ki nem szárad... persze a következő esőig. Megnéztem alaposan, ablak OK, pedáloknál sem jön a víz, kasztni ép, ajtó is OK (pedig kicsit meg van ereszkedve), gumikéder is OK. Belülről a bal kerékív teteje már vizes, v.honnan felülről jön az áldás... de honnan? Ott sem jön, ahol a tűzfalon átjönnek a kábelek.
1 jóember (nemfiestás) mondta, hogy az esővizet valahol elöl levezeti (az ablaktörlő-motor tájékán?), talán egy kis nyíláson v. lyukon, s lehet h. az van eltömődve, és felgyűlik a víz. Lehetséges ez? Hol nézelődjek még? Any idea? Szétbarmolni nem nagyon akarom a kocsit, de kicsit idegesít már...

Ryan

  • Guest
Re: Beázik...
« Reply #1 on: 2007 November 26, 21:50:55 pm »
nézd meg a szélvédöt fater kisbusza ott ázik be és 1-2 centi viz áll pedáloknál!

zoli

  • Guest
Re: Beázik...
« Reply #2 on: 2007 November 26, 21:55:04 pm »
Hi!
Sajna beázik az mk3-asom, kb 1 hónapja. Előtte is volt erre eső rendesen, de akkor megúsztam szárazon. Annyi tuti, hogy álló állapotban is (tehát nem alulról verődik fel), v.honnan felülről csordogál be a víz, ha esik az eső. Csak a vezetőoldali utastér lábtere vizes, de nem vészesen, max 1 centi, amit a szőnyeg is elnyel, csak hát tocsogok benne, míg ki nem szárad... persze a következő esőig. Megnéztem alaposan, ablak OK, pedáloknál sem jön a víz, kasztni ép, ajtó is OK (pedig kicsit meg van ereszkedve), gumikéder is OK. Belülről a bal kerékív teteje már vizes, v.honnan felülről jön az áldás... de honnan? Ott sem jön, ahol a tűzfalon átjönnek a kábelek.
1 jóember (nemfiestás) mondta, hogy az esővizet valahol elöl levezeti (az ablaktörlő-motor tájékán?), talán egy kis nyíláson v. lyukon, s lehet h. az van eltömődve, és felgyűlik a víz. Lehetséges ez? Hol nézelődjek még? Any idea? Szétbarmolni nem nagyon akarom a kocsit, de kicsit idegesít már...
>>>Ha tetőablakos annak is elgugulhat alevezetö csöve, vagy a szélvédő gumi alatt van 1-1 lyuk bal s jobb oldalon amit még érdemes megnézni. De amit én ahelyedbe tennék elösször hogy megkéred a havert, nagyit, hogy egy öntözőkannával locsolja az autót te meg belül bőszen figyelsz.

Offline tarcsy

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 310
  • Segített?: +10/-1
  • prof. dr.
Re: Beázik...
« Reply #3 on: 2007 November 27, 00:52:22 am »
hali!
én minthogyha hallottam volna ilyet, szóval már nem emlékszem, hogy tényleg mondta nekem valaki, vagy csak én haluzom ;D
de lehet, hogy van egy luk a tetőn és az első oszlopon keresztül lefolyik a vizecske a lábhoz.
nemtudom igaz e.. holnap, vagyis ma megpróbálok utána érdeklődni  :D
béke  8)

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Beázik...
« Reply #4 on: 2007 November 27, 06:22:44 am »
Csak a szokásos szöveget tudok mondani!
Nézz körül mielőtt egy új topicot nyitnál!
A beázásról már szól egy topic!
Íme itt a cím!
Amúgy nekem pl hasonló módon ázott be a verda, mégpedig elölről szivárgott be a víz, onnan ahol bemennek a vezetékek a motortérből a csomagtérbe! Ott van egy kis gumi harang szerű szigetelő cuccos... és a lecsurgó vizet tök jól bírja, de mondjuk ha eltömődik kosszal a lefolyó és ott áll a víz azt már nem annyira szereti! Meg nekem kicsit rosszul is tették vissza... valamelyik szerelő piszkálta tuti... van egy tippem az elektromosság szerelőre, de ez most nem erről szól :)
« Last Edit: 2012 January 25, 07:19:57 am by DVZs »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Kisbíró

  • Guest
Re: Beázik...
« Reply #5 on: 2007 November 27, 07:01:48 am »
Hello!Nekem is ilyen problémám volt és megtaláltam hogy hol ázik be, a szélvédő tömitésnél csöpögött be a víz, kihúztam tömitőpasztával és azóta sehol sem ázik be!sztem nyomkodt végig a gumit a szélvédőn,persze önts rá vizet:) és ha buborékos megis van a hiba.
Ennyibe tudtam segiteni!

Üdv

jocc

  • Guest
Re: Beázik...
« Reply #6 on: 2007 November 27, 14:44:14 pm »
Kösz a tippeket, hvg-n nekiállok... A tűzfalon lévő vezetékes lyuk okés, ott nem ázik. Valszeg szélvédő lesz, vagy ilyesmi. Azért kösz!

Robi

  • Guest
Re: Beázik...
« Reply #7 on: 2007 November 27, 16:58:53 pm »
Hello!
A céges MK3-asom nekem is ázik. Anyósülés elötti lábtérben áll a víz, ha nagy az eső vagy ha gépimosón keresztülmegyek. Szerelők nem tudtak rájönni, mert kértem h nézzék meg, de... nem sok sikerrel.
Sztem én meg nem keresem meg. :)

Üdv!

Ryan

  • Guest
Re: Beázik...
« Reply #8 on: 2007 November 27, 20:44:45 pm »
Hello!Nekem is ilyen problémám volt és megtaláltam hogy hol ázik be, a szélvéd? tömitésnél csöpögött be a víz, kihúztam tömit?pasztával és azóta sehol sem ázik be!sztem nyomkodt végig a gumit a szélvéd?n,persze önts rá vizet:) és ha buborékos megis van a hiba.
Ennyibe tudtam segiteni!

Üdv

Fater kocsijánál is segitet a paszta csak az a baj hogy most van egy másik lyuk is >:(

zoli

  • Guest
Re: Beázik...
« Reply #9 on: 2007 November 27, 20:45:53 pm »
Hello!
A céges MK3-asom nekem is ázik. Anyósülés elötti lábtérben áll a víz, ha nagy az eső vagy ha gépimosón keresztülmegyek. Szerelők nem tudtak rájönni, mert kértem h nézzék meg, de... nem sok sikerrel.
Sztem én meg nem keresem meg. :)

Üdv!
 
>>>1:Te tudod de ha márt a céget nem is az autót tiszteld annyival hogy utánna nézel.
     2:Saját érdeked reggel nem párásodik a szélvédő belül, és nem kerülsz miatta baleset veszéjbe. Bocs ha okoskodásnak tünik, nem a rossz indulat vezérel.