Author Topic: Futómű probléma  (Read 13139 times)

Atis77

  • Guest
Futómű probléma
« on: 2007 November 24, 20:51:04 pm »
Hello Mindenki !

Tanács kellene : 2004-es 1.3-as Comfort felszereltségű Fiestám van.
Az első futómű felől furcsa hangot hallok egy ideje, kb 1-1.5 hónapja.
A hang csak és kizárólag bal kanyarban hallatszik, alacsony sebességnél, pl kereszteződésnél balra kanyarodáskor, vagy körforgalomban, ha lassan veszem.Ha gyorsabban veszem a körforgalmat, akkor is hallatszik, csak kevésbé hangosan.
A hang kattogó jellegű, nem súrlódó.
A kormányon nem érezni semmit.
Csak hidegen hallható.
Megnézettem szerelővel a futóművet, megrángatta padon,tekergette,de nem érzett kottyanást.Annyit mondott, hogy száraznak érzi a féltengelyt.
Az előző autómnál( Renault 9 diesel) ugyan ez a jelenség volt,és ez a féltengely kopásából adódott.Fel kellet újítani a féltengelyt.
De ezt most a szerelő kizárta.

Mi lehet a hiba? ???

Ötlet? Köszi :notworthy:


zoli

  • Guest
Re: Futómű probléma
« Reply #1 on: 2007 November 24, 21:29:47 pm »
Hello Mindenki !

Tanács kellene : 2004-es 1.3-as Comfort felszereltségű Fiestám van.
Az első futómű felől furcsa hangot hallok egy ideje, kb 1-1.5 hónapja.
A hang csak és kizárólag bal kanyarban hallatszik, alacsony sebességnél, pl kereszteződésnél balra kanyarodáskor, vagy körforgalomban, ha lassan veszem.Ha gyorsabban veszem a körforgalmat, akkor is hallatszik, csak kevésbé hangosan.
A hang kattogó jellegű, nem súrlódó.
A kormányon nem érezni semmit.
Csak hidegen hallható.
Megnézettem szerelővel a futóművet, megrángatta padon,tekergette,de nem érzett kottyanást.Annyit mondott, hogy száraznak érzi a féltengelyt.
Az előző autómnál( Renault 9 diesel) ugyan ez a jelenség volt,és ez a féltengely kopásából adódott.Fel kellet újítani a féltengelyt.
De ezt most a szerelő kizárta.

Mi lehet a hiba? ???

Ötlet? Köszi :notworthy:


>Mivel mindig csak kanyarba jelentkezik valóban féltengely gyanu de lehet kezdeti difi is .Én mindenesetre a féltengelyekbe kicserélném a zsirt és váltóban ellenőrizném az olajszintet. És ha még mindig nem ok akkor mennék továb.Igy látatlanba ennyi.

Rushmantheone

  • Guest
Re: Futómű probléma
« Reply #2 on: 2007 December 09, 11:20:15 am »
Sziasztok skacok. Szal elég nagy problémám van! Tudjátok még bejáratós a verda. Na tegnap felmentem először 100 fölé. Tökéletes úton és 120-tól felfelé elkezdett rázni az egész orra a kocsinak. 150-nél már annyira rázott hogy a kormány úgy remegett mint egy vibrátor! De az a poén hogy 100 alatt meg semmi. Valaki tudja mi lehet a baja? Mondjuk hétfőn viszem szervízre, de nagyon aggódok.

nandi

  • Guest
Re: Futómű probléma
« Reply #3 on: 2007 December 09, 11:38:41 am »
Szerintem a kerekek centrirozással van baj.

Rushmantheone

  • Guest
Re: Futómű probléma
« Reply #4 on: 2007 December 09, 11:41:12 am »
Énis gondoltam rá. Holnap reggel felhívom a szervízt és útközben megállok egy gumisnál...... Az a baj, hogy én mindíg szervízbe hordtam a kocsijainkat és mindíg csak a kötelezőre. Ezért nemigazán értek szerkezetileg hozzá. Ilyen problémával pedig sosem találkoztam. De mi van ha nem ez a probléma? :(
« Last Edit: 2007 December 09, 11:59:22 am by Rushmantheone »

atis222

  • Guest
Re: Futómű probléma
« Reply #5 on: 2007 December 09, 12:05:54 pm »
Nekem is volt ilyen bajom.Bár nekem fékezésnél is meg "100"fölött is.Igaz nekem nem mai a kocsim.Nekem is egy szimpla f-beállitás segitett.

Rushmantheone

  • Guest
Re: Futómű probléma
« Reply #6 on: 2007 December 09, 13:14:16 pm »
Na szóval, levettük a két első kereket lemostam. Átnéztük nem esett le róla súly. Kipróbáltam, ugyanúgy ráz! Szal hétfőn szervíz. De mondjuk gyárilag nem állítják be rendesen vagy mi a sz*r?  >:(

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Futómű probléma
« Reply #7 on: 2007 December 09, 13:53:11 pm »
az is előfordulhat hogy gyárilag nem állítják be jól.
de inkább az lehet,hogy időközben picit elmozdult/helyezkedett a gumi a felnin.(ld.magyar utak :()
már jártam így,pár gramm súly megoldotta a problémát.amúgy én néha akkor is megnézetem,ha semmi hibát nem tapasztalok(szomszédom gumis :D)
sok szerencsét az új verdádhoz! :)
Minden ami autĂł hifi!:)

Rushmantheone

  • Guest
Re: Futómű probléma
« Reply #8 on: 2007 December 09, 15:03:44 pm »
Köszönöm! Eddig semmi gond nem volt vele és nagyon szeressem! Remélem nincs nagy gond.....

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Futómű probléma
« Reply #9 on: 2007 December 09, 15:15:04 pm »
szerintem nincs nagy gond,de én nem vinném gumishoz,hanem egyből a szervízbe.ott garanciában megcsinálják,nem kell fizetni érte.
Minden ami autĂł hifi!:)

Rushmantheone

  • Guest
Re: Futómű probléma
« Reply #10 on: 2007 December 09, 15:59:25 pm »
Apám elviszi holnap szervízre, mivel én dolgozom. Szerintem sem a gumi kaptam más tippeket..... Sajnos felléptek más ötletek is a probléma okára.  >:(

ceaser

  • Guest
Re: Futómű probléma
« Reply #11 on: 2007 December 09, 17:46:17 pm »
Szia!

Szintén S Fiesta és nekem is ráz a futómű 150 kmh felett. Majd írd már meg légyszi mi volt a gond! Egyébként csatlakozom az előttem szólókhoz, lehet, hogy gyárilag nem állították be a futóművet. Más tipusnál, már találkoztam ilyen esettel.
Szó-szó kiváncsi vagyok, majd írd meg légyszi!

Jó csapatást

Rushmantheone

  • Guest
Re: Futómű probléma
« Reply #12 on: 2007 December 12, 11:13:57 am »
Sziasztok megoldódott a probléma! Mint kiderült gyárilag mindd a négy felnim szarul volt centírozva. Volt ahol 45 gram volt az eltérés! Az  azért már durva. Jah és a guminyomásom 3.5 bar volt! Szal elvittem megnézték leengedték, de ugyanúgy rázott 130 fölött. Igaz most már csak 130 fölött. Aztán átmentem a gumishoz kicentírozta a kerekeket. Elindultam az újhelyi egyenesben aztán nyomtam egy 190-et és mintha apám focusával nyomtam volna. Meg sem moccant annyira jól feküdt! Szal nálam no problem. DE azárt furi hogy lehet ennyire szarul centírozni mindd a négy felnit.

Rushmantheone

  • Guest
Re: Futómű probléma
« Reply #13 on: 2007 December 12, 20:02:47 pm »
Mikor kicentírozták azt mondák próbáljam ki hogy ráz-e még! :D Na én kipróbáltam. Már tiszta ideg voltam szal 1. 7000 2. 7000 3. 7000 4. 7000 5 nem tom mennyit forgott mert már csak a kilométer órát néztem! :D Persze nem hideg motorral és már túl vagyunk az 1000. kilométeren! :D:D:D

Ryan

  • Guest
Re: Futómű probléma
« Reply #14 on: 2007 December 12, 20:08:31 pm »
Mikor kicentírozták azt mondák próbáljam ki hogy ráz-e még! :D Na én kipróbáltam. Már tiszta ideg voltam szal 1. 7000 2. 7000 3. 7000 4. 7000 5 nem tom mennyit forgott mert már csak a kilométer órát néztem! :D Persze nem hideg motorral és már túl vagyunk az 1000. kilométeren! :D:D:D

akkor kapta az ivet  :police: