Author Topic: LED ezés ;)  (Read 40769 times)

bi22o

  • Guest
Re: LED ezés ;)
« Reply #30 on: 2008 April 21, 10:12:51 am »
Ezek a ledek lehetnek a legdurvábbak  :laugh:
kíváncsi vagyok mikor lehet majd ilyen V-LEDeket M.O.-n is kapni...  :-\  :P

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: LED ezés ;)
« Reply #31 on: 2008 April 21, 11:18:58 am »
Ezek a ledek lehetnek a legdurvábbak  :laugh:
kíváncsi vagyok mikor lehet majd ilyen V-LEDeket M.O.-n is kapni...  :-\  :P

A LUXEON is forgalmaz ilyesmiket és asszem van Mo-i képviseletük. Én még anno levelezgettem velük.

üdv

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: LED ezés ;)
« Reply #32 on: 2008 April 21, 22:58:03 pm »
Szépek ezek a ledek !
De az otthoni kialakittáshoz kell némi szaktudás vagy segíttség ;)
Nekem van egy ismerősöm aki keni vágja a dolgokat ha talizok vele és bele egyezik megadom a számát :notworthy:
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: LED ezés ;)
« Reply #33 on: 2008 April 23, 14:22:58 pm »
Szépek ezek a ledek !
De az otthoni kialakittáshoz kell némi szaktudás vagy segíttség ;)
Nekem van egy ismerősöm aki keni vágja a dolgokat ha talizok vele és bele egyezik megadom a számát :notworthy:

A szaktudást lefordítanám némi kézügyességre :) Mert azért annyira nem komplikált egy LED bekötése és elhelyezése. Egyetlen dolog amire vigyázni kell az előtétellenállás 510-900 ohm ig - én 820ohm osakat használok - persze nem mindegyikhez kell de ez az adatlapján rajta van, ha az eladó nem tudná :))

üdv

RyAn

  • Guest
Re: LED ezés ;)
« Reply #34 on: 2008 May 10, 21:58:06 pm »
Ma befejeztem a ledezés második ütemét!
Az elsö csak ismertetésképp : elsö helyzetjelzö[fehér] ("tuning"boltból), óracsoport[kék], fütéskonzol[kék],Digit.óra[türkiz], csomagtartó világitás[kék]!
A második! :
Rendszámtábla világitás[fehér], Digit.óra (csak hogy összhangba legyen)[kék], Lábtér (Norbert8210-töl kapott szivargyujtóról müködö olvasó lámpából asszem  ::) :D )[kék] és végezetül a belső lámpa [fehér]!  :-X
és ime a képek :












És ilyen egy ledes éjszaka  ::) :-X



elvileg mivel mindegyiket csak kiváltottam izzók helyet nem kell külön lebiztositanom ! De szoljatok ha tévedek! További szép estét :D  :-X
« Last Edit: 2008 May 10, 23:25:14 pm by RyAn »

Offline netcore

  • NetCore a Mester
  • *****
  • Posts: 78
  • Segített?: +2/-0
Re: LED ezés ;)
« Reply #35 on: 2008 May 10, 22:42:07 pm »
Ezek a ledek lehetnek a legdurvábbak  :laugh:
kíváncsi vagyok mikor lehet majd ilyen V-LEDeket M.O.-n is kapni...  :-\  :P


lehet kapni..
http://www.xenon.hu/ledesvilag.php
semmi extra nincs benne..
Mk3 Fiesta XR2i 1.8 16V
:-X :-X

silvercircle

  • Guest
Re: LED ezés ;)
« Reply #36 on: 2008 May 10, 23:08:03 pm »
RyAn

Az első helyzetjelzők mióta vannak benn neked? Csak simán beraktad őket az izzószálas helyére, vagy raktál elé ellenállást is? Csak mert azt olvastam, hogy az első helyzetjelzők igencsak halandóak a generátor által létrejövő tűfeszültségek miatt ha nincs eléjük ellenállás kötve. Ez csak az akksihoz közel eső ledeket érinti általában, ami pont a helyzetjelző. Ezért érdekelne, hogy milyen izzó van a tiedben és mennyire bírják a strapát, mert én is szeretnék fehér ledet tenni az enyémbe.
Köszi!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: LED ezés ;)
« Reply #37 on: 2008 May 10, 23:19:48 pm »
RyAn

Az első helyzetjelzők mióta vannak benn neked? Csak simán beraktad őket az izzószálas helyére, vagy raktál elé ellenállást is? Csak mert azt olvastam, hogy az első helyzetjelzők igencsak halandóak a generátor által létrejövő tűfeszültségek miatt ha nincs eléjük ellenállás kötve. Ez csak az akksihoz közel eső ledeket érinti általában, ami pont a helyzetjelző. Ezért érdekelne, hogy milyen izzó van a tiedben és mennyire bírják a strapát, mert én is szeretnék fehér ledet tenni az enyémbe.
Köszi!

válaszolok helyette. tuningboltban lehet kapni ellenállással ellátott ledes helyzetjelző izzókat. ezeket lehet a legegyszerűbben beletenni. én minden ledet ellátnék a megfelelő ellenállással, nem csak az akksihoz közel esőket. meg amúgy nincs az olyan közel hozzá, mert a biztitáblából jön a vezetéke a helyzetjelzőnek is, nem az akksitól.

RyAn

  • Guest
Re: LED ezés ;)
« Reply #38 on: 2008 May 10, 23:24:32 pm »
RyAn

Az első helyzetjelzők mióta vannak benn neked? Csak simán beraktad őket az izzószálas helyére, vagy raktál elé ellenállást is? Csak mert azt olvastam, hogy az első helyzetjelzők igencsak halandóak a generátor által létrejövő tűfeszültségek miatt ha nincs eléjük ellenállás kötve. Ez csak az akksihoz közel eső ledeket érinti általában, ami pont a helyzetjelző. Ezért érdekelne, hogy milyen izzó van a tiedben és mennyire bírják a strapát, mert én is szeretnék fehér ledet tenni az enyémbe.
Köszi!

tuning boltos 999ft-s :P ellenállással a szórólapon örökélet garanciát válaltak rá!  :P ugyan ez van a csomi-ban és fütéskonzolban is csak kékbe!

és persze minden ledem elött ott figyel a megfelölö boltos által ajánlott ellenállás!  ::)

silvercircle

  • Guest
Re: LED ezés ;)
« Reply #39 on: 2008 May 11, 08:26:00 am »
Köszi! Tehát akkor magában a helyzetjelző led-ben van elhelyezve az ellenállás? Csak mert láttam már olyat, hogy külön lehet venni és adapter is van hozzá, hogy ne kelljen barkácsolni. De a legjobb az lenne ha semmi más nem kéne, csak kicserélni a sima izzót led-re amiben már ott figyel az ellenállás.

Robi

  • Guest
Re: LED ezés ;)
« Reply #40 on: 2008 May 12, 11:52:35 am »
Egy kérdés: Nem halucinogén este a kék fény, hogy ha sokat nézed? Engem megőrjít... ez nem vicc... Ha bekapcsolom a belső neont megvilágítja a tetőt, és ha bámulok kifelé a szélvédőn, ugyanúgy kék foltokat látok...  :happy6:

RyAn

  • Guest
Re: LED ezés ;)
« Reply #41 on: 2008 May 12, 12:50:55 pm »
Egy kérdés: Nem halucinogén este a kék fény, hogy ha sokat nézed? Engem megőrjít... ez nem vicc... Ha bekapcsolom a belső neont megvilágítja a tetőt, és ha bámulok kifelé a szélvédőn, ugyanúgy kék foltokat látok...  :happy6:

kevesebbet iszol akkor nem halucinogén! :D  :P

amugy csak beállitás kérdése hogy ne vakulj meg töle!

RyAn

  • Guest
Re: LED ezés ;)
« Reply #42 on: 2008 May 13, 22:38:30 pm »
ma kicsit változtatnom kellet!
rendszámtábla megevett 2 ledet is igy oda kettöt kötöttem sorba és mindkettö kapott ellenállást! ezek 10mmesek!
remélem most már birni fogja!
ugyan ez volt a belsö lámpa is mert az meg villogott oda került egy 10mm-es fehér és egy 5mm kék :D
szerintem elég frankó lett :D





Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: LED ezés ;)
« Reply #43 on: 2008 May 14, 06:12:29 am »
a méretét leszámítva milyen LEDet használsz?
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

RyAn

  • Guest
Re: LED ezés ;)
« Reply #44 on: 2008 May 14, 07:19:44 am »
a méretét leszámítva milyen LEDet használsz?

5mm, 8 mm és 10 mm!

a fehérek 10esek a többi általában 8as!