Author Topic: Váltó  (Read 11753 times)

lewi

  • Guest
Re: Váltó
« Reply #15 on: 2008 January 22, 13:27:40 pm »
hey!
köszke a választ
nézegetem az alkatrészárakat de nem vagyok tőlük nyugodt  :'( nem olyan vészesek de hát.....
mennyire érdemes ilyen alkatrészeket bontóban megvenni?
(persze előszőr szérbombázom a váltót meg a kuplungot aztán csak azután vásárolok, ha kell bár nem nagyon szeretnék  :-\ )

lewi

  • Guest
Re: Váltó
« Reply #16 on: 2008 January 22, 13:35:24 pm »
hey!
azért kicsit közelebbről is ismertetnétek a váltóolajcserét? lééécccciii!   :sad5:
remélem nekem is csak ez a baja  ::)
köszke  :notworthy:

bende

  • Guest
Re: Váltó
« Reply #17 on: 2008 January 23, 08:42:06 am »
..nekem kettesben ugyanez a jelenség viszaváltáskor valószínűleg rossz a váltóban a szinkrongyűrű a 2-nek.. ha lelassítom a fordulatszámot -,agasabb sebeségfokozatban, vagy kinyomott kuplunggal, akkor szépen beveszi.. bontóban 25e a váltó, de 5e-ért beszámítják a régit ha kell.. de az egész egy nagy zsákbamacska.. váltójavítás.. ugyanaz, a szitu mint a motorfelújítás.. ha már szétszedik, akkor mindent célszerű..

lewi

  • Guest
Re: Váltó
« Reply #18 on: 2008 January 23, 08:46:13 am »
ah te jó ég!!!
azért kösz  :( :( :(

Offline hetelaci

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 212
  • Segített?: +3/-0
Re: Váltó
« Reply #19 on: 2008 February 04, 17:44:13 pm »
Hello!
Az enyémnek semmi különösebb baja nincs, csak már van a szekérben 170.000 km, és gondoltam lecserélem. Valaki lebeszélt, hogy ha nincs vele baj, akkor felesleges, de azért gondolkodom a dolgon...
Néha nem veszi a "rükkvercet", ilyenkor újra kuplungolok, és okésan beveszi, néha pedig reccsenik szintén rükinél. Ez miért van? Segíthet ezen egy olajcsere?
Van vkinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Előre is kösz: hetelaci-Fiesta SI :notworthy:

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Váltó
« Reply #20 on: 2008 February 04, 17:48:20 pm »
Hello!
Az enyémnek semmi különösebb baja nincs, csak már van a szekérben 170.000 km, és gondoltam lecserélem. Valaki lebeszélt, hogy ha nincs vele baj, akkor felesleges, de azért gondolkodom a dolgon...
Néha nem veszi a "rükkvercet", ilyenkor újra kuplungolok, és okésan beveszi, néha pedig reccsenik szintén rükinél. Ez miért van? Segíthet ezen egy olajcsere?
Van vkinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Előre is kösz: hetelaci-Fiesta SI :notworthy:
tipikus ford, szerintem ezen nem segít. amúgy ha nincs panasz a váltóra tényleg fölösleges
nekem 250e Km után is még a gyári olaj van benne, és szépen vesz minden sebességet :)

Offline hetelaci

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 212
  • Segített?: +3/-0
Re: Váltó
« Reply #21 on: 2008 February 07, 10:04:47 am »
HI!

Köszi, azt hiszem nem is bántom, amíg nincs vele komolyabb gond!
Meg aztán azt a pénzt el lehet más alkatrészre is költeni, de ezt szerintem te is tudod! ;D

Dipper

  • Guest
Re: Váltó
« Reply #22 on: 2008 February 07, 12:44:08 pm »
És lessz még mire költened!  :-X

zoli

  • Guest
Re: Váltó
« Reply #23 on: 2008 February 07, 21:57:25 pm »
HI!

Köszi, azt hiszem nem is bántom, amíg nincs vele komolyabb gond!
Meg aztán azt a pénzt el lehet más alkatrészre is költeni, de ezt szerintem te is tudod! ;D

>>>Gyár szerint sem kell cserélni csak szintet ellenőrizni. A hátramenet pedig teljessen jó így ahogy van ford. Kis odafigyelés és semmi gond, recsegés nem lesz.