Author Topic: Fiesta MK6 vételi tanácsadó!  (Read 11723 times)

Offline Adam

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +0/-0
Fiesta MK6 vételi tanácsadó!
« on: 2015 July 02, 19:47:05 pm »
Sziasztok!

Új tag vagyok a fórumon, mindenképpen szerettem volna ide regisztrálni, most a vételi kérdések miatt, később pedig a tapasztalat csere miatt.
Most készülök venni egy MK6-os fiestát, és segítséget szeretnék kérni tőletek. Egy MK3-ast cserélek le, azzal nem volt semmi gondom és nagyon megszerettem a Ford-ot!  :notworthy:
 
Tudnátok egy leírást készíteni, hogy mi a különbség a régebbi és faceliftes változat között.
Mindenképpen benzinest szeretnék venni klímával. Tapasztalatok 1.25, 1.3, 1.4-es motorokról, melyikkel érdemes venni, melyik elég a kasznihoz és a klímához is? A felsorolt motorok közül, ha jól tudom csak az 1.3-as láncos a többi szíjas, ennek valami jelentősége? Van valami típushibája, amit vételkor érdemes ellenőrizni? Ezek általában 10 év körül járnak, azokban mennyi a normál/elfogadható KM?

Már ki is néztem egy bizonyos típust a Sötétkék színű, bézs belsős nagyon durván és elegánsan néz ki, csak sajnos nagyon kevés van belőle, ami jó állapotú(nem törögették meg minden méteren ezt a kis kasznit parkolás és egyéb manőverek közben  ??? :'()), klímás. 
Esetleg, ha valaki pont most szeretne megválni a kis fiestájától itt vagy priviben nyugodtan írjon!   

Köszönöm a válaszokat!  :notworthy:
Ford Fiesta MK6.5 1.4 benzin

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta MK6 vételi tanácsadó!
« Reply #1 on: 2015 July 02, 22:22:41 pm »
Tudnátok egy leírást készíteni, hogy mi a különbség a régebbi és faceliftes változat között.
Mindenképpen benzinest szeretnék venni klímával. Tapasztalatok 1.25, 1.3, 1.4-es motorokról, melyikkel érdemes venni, melyik elég a kasznihoz és a klímához is? A felsorolt motorok közül, ha jól tudom csak az 1.3-as láncos a többi szíjas, ennek valami jelentősége? Van valami típushibája, amit vételkor érdemes ellenőrizni? Ezek általában 10 év körül járnak, azokban mennyi a normál/elfogadható KM?

Szia!

Mi is a Fiestázást MK3-assal kezdtük. 6,5 évet volt nálunk (1.3 b).
Tavaly cseréltük le egy MK7-esre (=Facelift 6-os). Az is 1.3-as automata klímás. Anyósomnak is van egy Fiestája, az MK6-os 1.3-as manuális klímás. Szerintem jól mennek 1.3-as motorral is. Nyilván klímázást megérzik ezek is.
A láncos motor előnye , hogy nem kell vezérlést cserélni. Szerelőm tapasztalata szerint kisebb az esélye, hogy elkezdi csipegetni az olajat, hogy előjön a "gyújtás probléma". Dinamikában biztosan jobb az 1.25 és az 1.4 is, lehet még fogyasztásban is, bár rettenet nagy különbségek nincsenek. spritmonitor.de oldalon lehet nézegetni, és a ha kedvet kapsz regisztrálni és vezetni az autód tankolásait, szervizelését, stb.

Különbség az Mk6 és MK7 között szerintem inkább optikai, mint műszaki. Nekem az Mk7-es belseje jobban tetszik, de azok drágábbak is, koruk miatt. Nem km-t veszünk, hanem állapotot! Ezt ne felejtsd!
Típus hiba? Talán annyi, hogy míg az MK3-asodban soha nem fog eltörni a rugó, addig ezeknél igen (elöl).
Mk6-nál pót féklámpánál beázott, de javítható.

Nehéz dolgod lesz ha konkrét színt (külső+belső) keresel.
Mennyi a keret rá (eső szerviz, gumik, átíratás költség nélkül)?
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Fiesta MK6 vételi tanácsadó!
« Reply #2 on: 2015 July 03, 07:37:55 am »
Tudnátok egy leírást készíteni, hogy mi a különbség a régebbi és faceliftes változat között.
Mindenképpen benzinest szeretnék venni klímával. Tapasztalatok 1.25, 1.3, 1.4-es motorokról, melyikkel érdemes venni, melyik elég a kasznihoz és a klímához is? A felsorolt motorok közül, ha jól tudom csak az 1.3-as láncos a többi szíjas, ennek valami jelentősége? Van valami típushibája, amit vételkor érdemes ellenőrizni? Ezek általában 10 év körül járnak, azokban mennyi a normál/elfogadható KM?

Szia Adam, üdv a Klubban! :)

Az 1.3-as 8 szelepes motor, 1.25-ös és 1.4-es 16 szelepes. Nekem volt MK7 (bubilámpás) 1.25-ös, jó kis pörgős volt, de 8 litert evett. Most ugyanazon szériából van egy 1.4esem (benzines), 6.5 litert eszik, városban, dugózásokkal, ráadásul nem is könnyű a lábam.
Igazából ha odafigyelsz rá, és időben (vagy picivel előbb) rendes gyerek módjára szervizeled, cseréled a szükséges dolgokat jó minőségű cuccokra, elég sokat elmehetsz vele. Nekem lassan 7 éves lesz a dög, 125.000 km-rel, és elenyésző bajai voltak (kerékcsapágy, első féltengelycsapágy, váltószorulás, ami a bovden mozgató tengely-persely néhai megzsírzásával orvosolható;  ajtónyitó relét kellett cserélni, de ezek mind olyanok hogy előbb-utóbb csere, pont. :) )
A vezérléscserét novemberben csináltuk, potom pénzből megvolt. Vannak dolgok, amikből gyárit KÉR, de nagyrészt utángyártott alkatrésszel is elmotoszkál. Összességében szerintem egy nagyon jó kis low-budget autó, meghálálja a törődést ;)


 
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline Adam

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta MK6 vételi tanácsadó!
« Reply #3 on: 2015 July 06, 09:55:12 am »
Köszönöm mindkettőtöknek a választ! Én is inkább az 1.4 felé hajlok, kell ehhez a kasztnihoz és klímához csak a vezérlés csere miatt félek tőle kicsit: Nem lesz egyszerű egy adott típust megtalálni, de remélem sikerül előbb-utóbb.
Ford Fiesta MK6.5 1.4 benzin

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Fiesta MK6 vételi tanácsadó!
« Reply #4 on: 2015 July 06, 10:27:10 am »
Miért félsz a vezérléscserétől?
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline Adam

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta MK6 vételi tanácsadó!
« Reply #5 on: 2015 July 07, 19:17:36 pm »
Miért félsz a vezérléscserétől?

Nincs kedvem ilyen komoly cserével kezdeni a bulit. Úgyis lesz több apróbb javítani való, ami elviszi a lóvét.
Amúgy van egy autó amit kinéztem, tulaj azt mondta 150-nél volt teljes vezérléscsere, végig  :ford: szervizbe hordta, pecséttel, számlákkal, ára sem vészes, csak a kilométert sokallom picit benne.(10 év alatt 200e, az sztem kicsit több, mint átlagos)  ???
Ford Fiesta MK6.5 1.4 benzin

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Fiesta MK6 vételi tanácsadó!
« Reply #6 on: 2015 July 08, 07:10:30 am »
Én nem mondanám soknak a km-t, elfogadható. Amit inkább megkérdőjeleznék, az - sajnos - a szakszervizek munkája...  ???
Ha van rá lehetőséged, akkor esetleg egy szerelő ismerőssel (is) nézd meg azt az autót, ami nagyon megtetszik.. ne utána derüljön ki esetleg, hogy több a csinálni való, mint gondolnád..
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline Adam

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta MK6 vételi tanácsadó!
« Reply #7 on: 2015 July 08, 13:44:59 pm »
Esetleg nincs itt olyan szaki, aki a Fordnál dolgozik és alváz szám alapján belelátna a kocsi szerviztörténetébe???
Hívtam több Ford márkaszervizt, de mindenhol azt mondták, hogy csak az a márkaszerviz adhat ki ilyen infót, ahol vásárolták az autót. (Ezt meg már nem nagyon tudom kideríteni, pedig 1 gazdás volt elvileg)
Ford Fiesta MK6.5 1.4 benzin

Offline Adam

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta MK6 vételi tanácsadó!
« Reply #8 on: 2015 July 10, 18:07:56 pm »
Sziasztok!

Lehet lassan összejön a dolog, de még nem akarom elkiabálni!  8)
Mk3 után, ugye a régi autó full fapad volt.

Három láma kérdése lenne: Gyári riasztóval szerelték az mk6-ot, mert neten 98%-ban kb. csak központi zárasat látok.? A központi zár azt jelenti, hogy távval bezárja az összes ajtót vagy mindig kulccsal kell a vezető oldali ajtót zárni és akkor zárja az összeset.
Abs-t honnan tudom megállapítani, hogy van-e az autóban vagy nincs?
A harmadik pedig kicsit bonyolultabb, elvileg nincs benne fedélzeti computer gyárilag, az "alap" óracsoport és kijelző milyen dolgokat fog kiírni? Nagyon bonyolult egy fedélzeti computer beletenni, ha tudnék szerezni bele vagy nem érdemes annyira foglalkozni vele?
Kösz-kösz! :ford: :notworthy:
Ford Fiesta MK6.5 1.4 benzin

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta MK6 vételi tanácsadó!
« Reply #9 on: 2015 July 12, 23:57:07 pm »
Nincs kedvem ilyen komoly cserével kezdeni a bulit. Úgyis lesz több apróbb javítani való, ami elviszi a lóvét.
Amúgy van egy autó amit kinéztem, tulaj azt mondta 150-nél volt teljes vezérléscsere, végig  :ford: szervizbe hordta, pecséttel, számlákkal, ára sem vészes, csak a kilométert sokallom picit benne.(10 év alatt 200e, az sztem kicsit több, mint átlagos)  ???
Használt autót veszel! Ezért, hogy ne szívjál be egy motor felújítást vagy cserét,...... ki kell cserélni a vezérlést!
Ha nincsen rá pénzed, akkor vagy gyűjtsél még, vagy vegyél láncos motorú Fiestát.
200e km elfogadható egy tíz éves autótól (évi 20e km). Szervizkönyvet bármelyik autóhoz lehet gyártani. Állapotot veszel nem km-t! Nézesd át mielőtt megveszel bármit!
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta MK6 vételi tanácsadó!
« Reply #10 on: 2015 July 13, 00:06:17 am »
Sziasztok!

Lehet lassan összejön a dolog, de még nem akarom elkiabálni!  8)
Mk3 után, ugye a régi autó full fapad volt.

Három láma kérdése lenne: Gyári riasztóval szerelték az mk6-ot, mert neten 98%-ban kb. csak központi zárasat látok.? A központi zár azt jelenti, hogy távval bezárja az összes ajtót vagy mindig kulccsal kell a vezető oldali ajtót zárni és akkor zárja az összeset.
Abs-t honnan tudom megállapítani, hogy van-e az autóban vagy nincs?
A harmadik pedig kicsit bonyolultabb, elvileg nincs benne fedélzeti computer gyárilag, az "alap" óracsoport és kijelző milyen dolgokat fog kiírni? Nagyon bonyolult egy fedélzeti computer beletenni, ha tudnék szerezni bele vagy nem érdemes annyira foglalkozni vele?
Kösz-kösz! :ford: :notworthy:
Központi zár nem egyenlő távirányító. Valamelyik tudja valamelyik nem. Amelyik nem tudja abba rakatsz egy riasztót és az tudja vezérelni távirányítóval is a központit.
ABS - pl alvázszám alapján a Ford Etis oldalán, vagy blokkolásos fékezésnél, ha visszarugdos a pedál akkor van benne, ha csak csúszik az autó és a pedál fixen áll akkor nincs.
Fedcomp szerintem bonyolultabb drágább annál, mint amennyit nyújt.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Adam

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta MK6 vételi tanácsadó!
« Reply #11 on: 2015 July 16, 11:36:14 am »
Központi zár nem egyenlő távirányító. Valamelyik tudja valamelyik nem. Amelyik nem tudja abba rakatsz egy riasztót és az tudja vezérelni távirányítóval is a központit.
ABS - pl alvázszám alapján a Ford Etis oldalán, vagy blokkolásos fékezésnél, ha visszarugdos a pedál akkor van benne, ha csak csúszik az autó és a pedál fixen áll akkor nincs.
Fedcomp szerintem bonyolultabb drágább annál, mint amennyit nyújt.

Szerencsére van benne ABS és távirányítós központi zár. Viszont fedélzeti computer az nincsen és ha nagyon bonyolult, akkor nem is lesz.  Valahol olvastam, hogy valaki dobott egy e-mailt a Fordnak, és voltak olyan rendesek, hogy küldtek neki gyári kézikönyvet. Erről nem tudsz véletlen valamit?

És egy probléma az elektromos ablakemelő gombjai folyamatosan villognak ha nincs gyújtás ráadva, ha lenyomva tartom bármelyiket akkor megszűnik a villogás, de felengedés után rögtön újrakezdi.
Ha van gyújtás, akkor pedig folyamatosan világítanak. Az ablakokat fel és le is lehet húzni teljesen.
Erre valami 5let vagy tapasztalt már hasonlót valaki?

Ha jól gondolom, csak akkor kellene világítaniuk a gomboknak, amikor a gyújtás és világítás is rajta van, mint pl: a km óra világításnak.
Ford Fiesta MK6.5 1.4 benzin

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta MK6 vételi tanácsadó!
« Reply #12 on: 2015 July 16, 11:57:55 am »
Szerencsére van benne ABS és távirányítós központi zár. Viszont fedélzeti computer az nincsen és ha nagyon bonyolult, akkor nem is lesz.  Valahol olvastam, hogy valaki dobott egy e-mailt a Fordnak, és voltak olyan rendesek, hogy küldtek neki gyári kézikönyvet. Erről nem tudsz véletlen valamit?

És egy probléma az elektromos ablakemelő gombjai folyamatosan villognak ha nincs gyújtás ráadva, ha lenyomva tartom bármelyiket akkor megszűnik a villogás, de felengedés után rögtön újrakezdi.
Ha van gyújtás, akkor pedig folyamatosan világítanak. Az ablakokat fel és le is lehet húzni teljesen.
Erre valami 5let vagy tapasztalt már hasonlót valaki?

Ha jól gondolom, csak akkor kellene világítaniuk a gomboknak, amikor a gyújtás és világítás is rajta van, mint pl: a km óra világításnak.

Fedkomp, műszercsoport csere + felprogramozás. Nem akarod!
Nem elég a Fordnak e-mail-t dobni, némi EUR-t is kell és akkor postázzák az általad választott nyelven a kezelési útmutatót. Én is így rendeltem a Mondeohoz kb 4 éve.
Jól gondolod. Akkor kell az ablakemelő kapcsolóinak világítani, amikor a világítás fel van kapcsolva. A villogás nem normális, azt meg kell nézetni!
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Adam

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta MK6 vételi tanácsadó!
« Reply #13 on: 2015 July 17, 20:02:25 pm »
Fedkomp, műszercsoport csere + felprogramozás. Nem akarod!
Nem elég a Fordnak e-mail-t dobni, némi EUR-t is kell és akkor postázzák az általad választott nyelven a kezelési útmutatót. Én is így rendeltem a Mondeohoz kb 4 éve.
Jól gondolod. Akkor kell az ablakemelő kapcsolóinak világítani, amikor a világítás fel van kapcsolva. A villogás nem normális, azt meg kell nézetni!

Sztem valamelyik led vagy a mellette lévő ellenállás fog kihalni valamelyik kapcsolóban, azt kellene cserélni. Kapcsoló kiműtéséhez egy leírás nem ártana azért. Kapcsolóknak kutya bajuk, működtetik az ablakokat rendesen.

Találtam hozzá szkennelt kézikönyvet, de facelift-es kellene. Azt meglehet találni magyarul valahol? Meg egy szerelési kézikönyv sem jönne rosszul, akár angol is. MK3-hoz évjárat szerint megtaláltam, ehhez még nem sikerült.
"Fedcomp" nélküli kijelző működését letudnád írni röviden. Az normális, hogy akármelyik ajtó kinyitása után zölden kivilágítva az össz. megtett kilométer látható vagy 5-10 percig?
Ford Fiesta MK6.5 1.4 benzin

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta MK6 vételi tanácsadó!
« Reply #14 on: 2015 July 17, 22:27:41 pm »
Sztem valamelyik led vagy a mellette lévő ellenállás fog kihalni valamelyik kapcsolóban, azt kellene cserélni. Kapcsoló kiműtéséhez egy leírás nem ártana azért. Kapcsolóknak kutya bajuk, működtetik az ablakokat rendesen.

Találtam hozzá szkennelt kézikönyvet, de facelift-es kellene. Azt meglehet találni magyarul valahol? Meg egy szerelési kézikönyv sem jönne rosszul, akár angol is. MK3-hoz évjárat szerint megtaláltam, ehhez még nem sikerült.
"Fedcomp" nélküli kijelző működését letudnád írni röviden. Az normális, hogy akármelyik ajtó kinyitása után zölden kivilágítva az össz. megtett kilométer látható vagy 5-10 percig?

Kapcsoló kiszedéséhez le kell szedni az ajtókárpitot. Talán nemrég írta valaki itt a fórumon, hogy kell leszedni az ajtó kárpitot. Keress rá!
A könyvre csak azt tudom, amit írtam, de hátha valaki más.
MKVI-nál nem tudom, mert azt az autót ritkán látom, s akkor is csak kívülről. MKVII-nél mutatja a még megtehető km-t tankolásig, a napi számláló és az összes megtett km mellett. Fedcomposnál, gondolom van még átlagfogyasztás (ami pontatlan pl Mondeonál), külső hőmérséklet, 4 fok alatt narancssárga hópihe, 0 fok alatt piros hópihe (fagyveszély). esetleg pillanatnyi fogyasztás.
Utolsó kérdésedre, szerintem igen/talán. :-)
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4