Author Topic: Felkészülés a télre!  (Read 35740 times)

Dipper

  • Guest
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #45 on: 2007 November 14, 20:12:55 pm »
Törötten? ::)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #46 on: 2007 November 14, 20:29:24 pm »
Karcosan, de ha az ablaktörlőd működik akkor nem piros árnyalatú lesz a kilátásod!


Hú elolvasva ez durva, elnézést kérek mindenkitől! :angel13:
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Dipper

  • Guest
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #47 on: 2007 November 14, 21:09:17 pm »
Igazmondó juhász vagy te nie!Csuhajj...no azért ténylek csöppet morbid lenni!

zoli

  • Guest
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #48 on: 2007 November 14, 22:31:04 pm »
Hát annyiban nem értek egyet, hogy havon számít a márka (persze most elvben). Ott a mintázat számít, ami szerintem meg jó pl. egy Matadoron is. Száraz uton meg a keverék számít, (itt már inkább számít a márka)
Szóval sztem egy 155/70es guminál inkább veszek 8ért matadort mint 15ért continentalt. Persze ez megint ugye a pénz miatt van :(
azért a téli keveréke se mind1 ám... én általában keveset használt gumikat veszek, most pl 1 garnitúrát vettem szereléssel a LADA-ra annyiért mint amennyibe egy db dunlop abroncs kerül újonnan :) 90%-os gumik continental. :)
csillagos 5-ös. Márpedig azért mert a téli gumi 4mm alatt márt nem nagyon nevezhető jónak. Nyárra még elmegy, és lassan el is értünk a 4 évszakos gumihoz amit pont ezért télen kell felrakni a lamellák pont lekopnak róla nyáron még elgurulunk vele ősszel még kibirja és jöhet a következő garnitúra. Aki nem így csinálja hanem mondjuk nyáron kezdi használni mire leesik a hó már rég lekopott róla a lamella, és kapaszkodási képessége hóban egyenlő a nullával.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #49 on: 2007 November 15, 02:18:47 am »
Én spec tuti nem vennék használtat,télire főlleg!Ki tudja,lehet használta nyáron is!!!(köztudott hogy az megkeményiti a keveréket a sok "túlhevüléstől".

hát figyi még mindig jobb egy jó keverékű használt ami kicsit meg van keményedve, mint egy sz*r új, mert annyiért csak szart lehet kapni amennyiből én veszek egy garnitúra használt gumit. :)

Dipper

  • Guest
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #50 on: 2007 November 15, 11:21:04 am »
Lényeg hogy olcsó legyen,mi?igen,ha jól olvastam akkor te olyan 16ezerért vettél 4 gumit(ennyi 1 dunlop ára!)Középkatból meg csak 2őt tudnál venni ebböl az összegből.Mi lenne ha 1x rádobnál még 15-öt és vennél 1 komplett 4-es szettet újonan?ugyan ott járnál mint a kopottal,és tudnád hogy mi történt vele...benyomod a pincébe,garázs,stb!és jó állapotban maradna!Lehet van benne valami,de a sz*r új még puha,nagyobb bordák!De ahogy gondolod!Csak vigyázz másokra!
Csak ügyesn! :)
(Ez az én nézőpontom!)Peace!  :violent5: :walk:

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #51 on: 2007 November 19, 13:16:55 pm »
Befejeződött a felkészülés a télre!
Fagyállóval feltöltve, ablakmosó is fullon....
Gumik a helyükön... pont a leg nagyobb tömegbe kelett mennem lecseréltetni, de még jó hogy mire sorba kerültem addigra olvastam el, hogy aki ott tároltatta a gumiját, annak soron kívül felteszik!  :D ;D
Nagyon rendesek voltak! Ahogy szedték le a nyári kerekeket, már tették is zacsiba, és ment a csomagtartóba.

Amúgy pont ott a gumisnál láttam egy Fiestát ugyanilyen felnivel!  ;D és neki volt az ugyanilyen felnijének közepe!
Akarok olyat én is! Nem tudjátok esetleg, hogy merre lehetne szerezni olyanokat?  ::)
A szín mind 1 mert lefesteném, csak akkor nem látszanának a csavarok!

Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #52 on: 2007 November 19, 14:33:26 pm »
Majdnem el is felejtettem! Nálam még az is hozzá tartozik a télhez, hogy ilyenkor letakarom a hűtő egy részét 1/3 át, kb felét!
Nagyjából akkora részt amekkora a belső radiátor lehet!
Nem tudom hogy jól teszem -e de még eddig nem volt gond belőle és a motor is normálisabban eléri az üzemi hőfokot, miközben megy a fűtés!  ;D
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

gergo

  • Guest
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #53 on: 2007 November 19, 14:47:00 pm »
Az a felniközéptakaró vagy minek nevezzem (kicsi dísztárcsa :)) engem is érdekelne ;)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #54 on: 2007 November 19, 14:55:23 pm »
Lényeg hogy olcsó legyen,mi?igen,ha jól olvastam akkor te olyan 16ezerért vettél 4 gumit(ennyi 1 dunlop ára!)Középkatból meg csak 2őt tudnál venni ebböl az összegből.Mi lenne ha 1x rádobnál még 15-öt és vennél 1 komplett 4-es szettet újonan?ugyan ott járnál mint a kopottal,és tudnád hogy mi történt vele...benyomod a pincébe,garázs,stb!és jó állapotban maradna!Lehet van benne valami,de a sz*r új még puha,nagyobb bordák!De ahogy gondolod!Csak vigyázz másokra!
Csak ügyesn! :)
(Ez az én nézőpontom!)Peace!  :violent5: :walk:

igen annyiért vettem és mondom 90%-os a gumi, szal nem sokat használt. :) megbízható gumistól veszem a gumikat, aki érti a dolgát. :) mondjuk ehhez a szokásomhoz hozzájárult az is h LADA-zok is :D ahhoz meg csak használt gumit veszek, nem lenne kifizetődő újat venni rá pörgéshez :D
Abban viszont egyet értek, hogy természetesen egy jobb új lenne a legjobb, de hát arra nincs keret.
Másokra és magamra is vigyázok, azért foglalkozok a témával is, mert bizony fontos h az a négy tenyérnyi felület mennyire tapad. :)

Majdnem el is felejtettem! Nálam még az is hozzá tartozik a télhez, hogy ilyenkor letakarom a h?t? egy részét 1/3 át, kb felét!
Nagyjából akkora részt amekkora a bels? radiátor lehet!
Nem tudom hogy jól teszem -e de még eddig nem volt gond bel?le és a motor is normálisabban eléri az üzemi h?fokot, miközben megy a f?tés!  ;D

sokan csinálják, Fordoknál, LADA-knál teherautóknál, üzemanyag takarékossági okokból, nem kap annyi hideg levegőt a hűtő. kevésbé hűt, de ez télen nem probléma. viszont figyelni kell, mert amint melegszik az idő azonnal ki kell szedni mert elégtelen lesz a hűtésed.

lewi

  • Guest
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #55 on: 2007 December 21, 08:55:26 am »
doso!
mivel takartad le a hűtőt és hogyan?

Dipper

  • Guest
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #56 on: 2007 December 21, 09:32:29 am »
Én nem doso vagyok,de válaszolok!  :-X Nekem kartonlapal van letakarva(Tv-s dobozból vágtam ki)...kb akkora mint a hűtő fele!

lewi

  • Guest
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #57 on: 2007 December 21, 10:22:35 am »
nem baj ha nem vagy doso!  :-X
én is vmi ilyesmire gondoltam
és hogyan rögzítetted? gyorsrögzítő a kasztnihoz azt' csókolom? hmmm ez nem is olyan rossz ötlet...! :laugh:
köszke

Dipper

  • Guest
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #58 on: 2007 December 21, 12:50:36 pm »
nekem semmi nincs ott...csak beraktam a maszk elé és csókolom!Nem esik ki!
Vagy valami gyorsszoritó...ja!