Author Topic: Felkészülés a télre!  (Read 35739 times)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #15 on: 2007 November 12, 23:47:45 pm »
Én tegnap kipróbáltam a téligumijaimat... Isteni volt vele autózni. Ilyenkor látom csak, hogy mennyire jó választás volt ez a kis Fiesta. Az abs rengeteget segít, plusz a 4 Michellin téligumi csodákra képes. De!!! Ezzel is meg lehet ám csúszni keményen, ha az ember nem úgy vezet, ahogy azt ilyen helyzetekben kell. Tegnap egyszer a hegyen felfelé menet(!!!) sikerült megcsúsznom! :D
Bánkúton Isteni idő volt tegnap este. Végre láttam igazi havazást, hófúvást és egyben az éjszakát. Gyönyörű volt! :)
de még mennyire meg lehet csúszni. meg is őrülnék ha nem lehetne. :) csúszkálni a legjobb. :) ABS-ről annyit h jó meg hasznos dolog, én is szeretem, de nekem volt már h az ABS miatt nem lassult az autó mert nem hagyott fékezni... én kézifékkel megállítottam az autót, de ezt egy rutintalanabb ember nem biztos h így tette volna. hozzáteszem h én ABS nélkül tanultam vezetni, LADA-n, és útálom mikor mindenféle kütyü beleszól abba, hogy hogyan vezessek, mindezt annak ellenére mondom, hogy az ABS-t hasznos kütyünek tartom. :)
havazáskor én Lillafüredre szeretek leutazni Eger felől :D gyönyörű az az út és főleg LADA-val egy élmény mikor a friss hóba lehet driftelni végig :D voltam már úgy h egy kerék lógott a szakadékba, kihúztuk a kocsit de leizzadtam. egy élmény akkor is. :) ésszel csinálva felejthetetlen élmény. :D

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #16 on: 2007 November 12, 23:56:47 pm »
sudye ahhoz képest hogy nem vagy profi elég nagy "arcod" van  :notworthy:
már előre tudom hogy mit fogsz rá írni, de szerintem sokaknak ez jön le a hsz.-aidból ::)
szerk: azt nem értettem meg elsőre hogy felmérted a kocsi meg a te tudásodat.. csúsztatott kuplungot is rejthetsz ezalatt  :notworthy:  :-X
nem is szóltam semmit ;D  :notworthy:
;D
én csak mosolygok ezen. :) mert nekem is így jött le ;D pedig nem is akkora ;D
igen, csúsztatott kuplungot is érthetsz alatta, bizonyos helyzetekben kell is a csúsztatott kuplung. én szeretek határon autózni így tapasztaltam elég sokat télen is, magam mögött tudhatok 150e km-t ami alatt elég sok közlekedési helyzetbe, még állatkodásban is volt részem, így merek így beszélni ezekről, így merem mondani h ennyi idő és vezetett km alatt megismertem a saját vezetési képességeimet, hiányosságaimat, és ennek tudatában és az autó képességeinek tudatában megyek ki az útra és vezetek(nem csak télen, de a csúszós téli időben kiemelten fontos sztem ez)
nem tesz semmit. szeretek írni/beszélni. :) jobb így mintha másban is félreértés lenne. :) nem vagyok nagyképű se profi, csak van tapasztalatom :) üdv :)

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #17 on: 2007 November 13, 08:50:53 am »
Asszem srácok idén is kikell mennünk a Lurdy-parkolóba egy kis "gyakorlati oktatásra" :-X :-X persze csak ha már leesett a hó :-X :-X
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #18 on: 2007 November 13, 09:22:50 am »
Részemről egész délelőtt ott leszek, mert jó idő vanba lenti parkolóban, így nem fagyok szé kocsi belső takarításáál!!!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

zoli

  • Guest
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #19 on: 2007 November 13, 09:26:25 am »
sudye ahhoz képest hogy nem vagy profi elég nagy "arcod" van  :notworthy:
már előre tudom hogy mit fogsz rá írni, de szerintem sokaknak ez jön le a hsz.-aidból ::)
szerk: azt nem értettem meg elsőre hogy felmérted a kocsi meg a te tudásodat.. csúsztatott kuplungot is rejthetsz ezalatt  :notworthy:  :-X
nem is szóltam semmit ;D  :notworthy:
;D
én csak mosolygok ezen. :) mert nekem is így jött le ;D pedig nem is akkora ;D
igen, csúsztatott kuplungot is érthetsz alatta, bizonyos helyzetekben kell is a csúsztatott kuplung. én szeretek határon autózni így tapasztaltam elég sokat télen is, magam mögött tudhatok 150e km-t ami alatt elég sok közlekedési helyzetbe, még állatkodásban is volt részem, így merek így beszélni ezekről, így merem mondani h ennyi idő és vezetett km alatt megismertem a saját vezetési képességeimet, hiányosságaimat, és ennek tudatában és az autó képességeinek tudatában megyek ki az útra és vezetek(nem csak télen, de a csúszós téli időben kiemelten fontos sztem ez)
nem tesz semmit. szeretek írni/beszélni. :) jobb így mintha másban is félreértés lenne. :) nem vagyok nagyképű se profi, csak van tapasztalatom :) üdv :)
Hát OK. Én elhiszem hogy szeretsz határon autózni csak az általad leirtak szerint nem tudsz mivel az autó ha megcsúszik az már a határon túl van pont annyival amennyivel megcsúszott. A félreértések végett ezzel nem azt akarom irni hogy NEM TUDSZ VEZETNI ,mert azt biztosan tudsz, mivel a csúszás után is kordába tudod az autót tartani , de ehez kell anagyobb tudás. vagy tényleg a határon maradni.? Szerintem az utóbbi hisz az összes autóversenyzö erre törekszik több kevesebb sikerrel ,mivel akkor tud gyors lenni ha nem csúszik az autó!!! Ezzel megint nem azt akartam írni hogy nem jó keresztbe menni mert jó nagyon jó és élvezetes. De bocs megint sokat dumálok és eltértünk a topik témától és ha jó tanácsot szeretnénk adni az eredeti témában én azért azt a jobb gumit hátra tetetném. Talán egyetértesz. Vagy?

zoli

  • Guest
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #20 on: 2007 November 13, 09:29:32 am »
Részemről egész délelőtt ott leszek, mert jó idő vanba lenti parkolóban, így nem fagyok szé kocsi belső takarításáál!!!
Hali én ugyan nem oda de márt teletankoltam.

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #21 on: 2007 November 13, 09:46:21 am »
ne is mond porzik a tankom:(
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

zoli

  • Guest
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #22 on: 2007 November 13, 10:40:52 am »
Na ja itt meg, megállt a hó.

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #23 on: 2007 November 13, 14:27:43 pm »
Szia Thunder!

Kérdésedre válaszolva spray-vel fújtam a felniket! meg spray-s lakkot is használtam!
Az egyik 5 betűs gazdaságos áruházban vettem! Volt többféle színben! 1.800 Ft egy flakon szóval szerintem nem ily olyan vészes, főleg hogy mind a 4 felnit lefújtam jó erős 3 rétegben és még kb egyharmada megmaradt!
Nem hiszem hogy megenné az aksikat... Hibernált állapotban egy gépnek nagyon kicsi a fogyasztása...
Mondjuk a winyó az macera... de a laptopos cuccok azok jobban bírják... de ha nincs odacsavarozva a kasznihoz, hanem mint ahogy már egyszer valahol láttam (már nem tudom hol) négy kis rugóval volt kifeszítve a vinyó... és azok elnyelik a rezgést...
De mondjuk van egy áthidaló megoldás a winyó problémára! Pl egy nagy méretű memóriakártya, van pendrive!
Egy kisebb rendszer +1-2 program számára már 2 Giga is elég! ;)

A lámpasötétítésről annyit kell tudni, hogy szintén ott vettem direkt erre készített spray-t! Majd a régi törött lámpámon kipróbáltam hogy menyire sötétít! Meg hogy mennyire látszik át... és végül 5 réteg után már full fekete volt... De ezeket csak olyan 2 rétegben fújtam le... De mondjuk a felső felét, ami csak a csomagtartó felnyitásakor látszik azt kicsit több rétegben....
Szokásos módszerrel olyan 20 cm távolságból kereszt szórással... de ezt gondolom nem kell magyarázni...
Majd nem tetszett hogy olyan matt lett és abból a lakkból fújtam rá még 2 réteget, amit a felnikre vettem... és most csili-vili.
És még a lakk kicsit kapcsolatba lépett a festékkel és így kicsit világosabb is lett, amit nem bánok így utólag, mert az index, meg minden jobban világít!
Szóval ilyen matt lett csak a festés után:

A felső részét így festettem le:

És most ilyen lett:

azért van kis különbség!  ;) ;D

« Last Edit: 2007 November 13, 14:30:06 pm by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #24 on: 2007 November 13, 14:38:19 pm »
Sziasztok!

A jobb gumi vitához annyit tudok hozzá szólni, hogy mind a négy kerékre normális téli gumit kell tenni és akkor nincs probléma és vita sem! :)
nem a leg pénztárca kímélőbb, de bevált módszer!  ;D
Amúgy kollegám autószerelő és ő azt mondja hogy ha első hajtású az autó, akkor mindenképpen előre kell tenni a gumit, mert ha ki is megy kicsit a fara, akkor egy gázadással kihízza magát a kanyarból... és így megint csak az első kerék jut szerephez... tükörjégen meg tök mindegy.
Fékezésnél is előre megy a súly ezért is előre érdemes tenni!
Ha valakinek BMW-je, Mercije, vagy Ladája van, ami hátsó kerekes, akkor az cserélje ki mind a négyet!  :D
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #25 on: 2007 November 13, 15:26:01 pm »
Hát míg a benzintemetőm volt (powered by lada) 2 éven át télen is a nyárival mentem, nem mondom hogy nincs, de minimális a különbség, igaz ez egy tankban mit is érdekel :D :-X
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Dipper

  • Guest
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #26 on: 2007 November 13, 16:40:14 pm »
Én is így csináltam még anno doso22!csak 3 réteg sötétítő és 3 réteg lakk!(picsáraesik a légy rajta!) :D
Olcsó mulatság és szerintem egész sokat dob a kocsi esztétikáján!



Ryan

  • Guest
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #27 on: 2007 November 13, 16:56:26 pm »
én majd ugy akarom megcsinálni a lámpám hogy full piros legyen :P

Ryan

  • Guest
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #28 on: 2007 November 13, 18:30:39 pm »
Ponyvát mennyire ajánljátok?
ér az valamit ha ugyis csak áll a kocsi?

zoli

  • Guest
Re: Felkészülés a télre!
« Reply #29 on: 2007 November 13, 18:45:12 pm »
Ponyvát mennyire ajánljátok?
ér az valamit ha ugyis csak áll a kocsi?
Ha nem közvetlen az autóra rakod akkor igen.Ha rárakod akkor nem ajánlom mert alatta dunsztolódik és korrodálodik a lemez.