Author Topic: Fiesta USB telefon töltési probléma???  (Read 6229 times)

Offline adam900331

  • Újonc
  • *
  • Posts: 8
  • Segített?: +0/-0
Fiesta USB telefon töltési probléma???
« on: 2015 May 15, 14:23:16 pm »
Sziasztok!

Új Fiestám van és a napokban a Samsung telefonom merülőbe volt, hát úgy gondoltam, hogy felrakom az autóba tölteni. Csatlakoztattam is a gyári USB portjába. A telefon jelezte is, hogy csatlakoztatva van és elindult az aksi töltése, viszont pár mp-el később olyan volt mintha megszakadt volna a kapcsolat és ez ismétlődött végtelenségig. Magyarán egyfolytában lecsatlakozott majd újra csatlakozott. Olyan volt mintha szándékosan kihúztam volna a kábelt majd vissza. Ez az USB kábel a gyári Samsung kábele, ami egy sima PC-hez csatlakoztatva működik, próbaképp egy másik kábellel is megpróbáltam, azzal olyan mintha nem csinálna olyan sűrűn. Egy olyan pendriveot, ami zenével van tele, azt felismeri és működik is.
Teljesen tanácstalan vagyok, hogy most valami hibája lenne az USB-nek? Forduljak ezzel szakszervizbe?

Remélem tudtok segíteni. Köszönöm!

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta USB telefon töltési probléma???
« Reply #1 on: 2015 May 15, 14:42:16 pm »
Sziasztok!

Új Fiestám van és a napokban a Samsung telefonom merülőbe volt, hát úgy gondoltam, hogy felrakom az autóba tölteni. Csatlakoztattam is a gyári USB portjába. A telefon jelezte is, hogy csatlakoztatva van és elindult az aksi töltése, viszont pár mp-el később olyan volt mintha megszakadt volna a kapcsolat és ez ismétlődött végtelenségig. Magyarán egyfolytában lecsatlakozott majd újra csatlakozott. Olyan volt mintha szándékosan kihúztam volna a kábelt majd vissza. Ez az USB kábel a gyári Samsung kábele, ami egy sima PC-hez csatlakoztatva működik, próbaképp egy másik kábellel is megpróbáltam, azzal olyan mintha nem csinálna olyan sűrűn. Egy olyan pendriveot, ami zenével van tele, azt felismeri és működik is.
Teljesen tanácstalan vagyok, hogy most valami hibája lenne az USB-nek? Forduljak ezzel szakszervizbe?

Remélem tudtok segíteni. Köszönöm!
Kontakt hibának tűnik, kérdés, hogy hol!
Másik telefonnal is ugyanezt csinálja?
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:Fiesta USB telefon töltési probléma???
« Reply #2 on: 2015 May 15, 17:26:35 pm »
Az az USB aljzat, eredetileg arra van, hogy a pendrive-odat beledugd és zenét hallgass.
Egy pendrive áramfelvétele jóval alacsonyabb mint egy telefon áramfelvétele töltés közben.
Ha a pendrive működik róla, akkor szerintem az aljzatnak semmi baja (még...)
Javaslom, hogy inkább az USB aljzat mellett lévő 12V-os "szivargyújtó" aljzatról töltsd a telefonod. Annak a terhelhetősége elég nagy.


Offline forest

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 15
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta USB telefon töltési probléma???
« Reply #3 on: 2015 May 15, 17:56:27 pm »
Fiestában nem tudom pontosan, hogy néz ki, de ezeknek az aljzatoknak a fedelén vagy közelükben fel szokták tüntetni az áramerősséget is. Ha az 1A, akkor lehet az a baj. Sok telefon 1.5-2A-nál hajlandó felvenni a töltést. Ha tud ennyit, akkor tényleg kontakthiba után érdemes nézelődni.

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:Fiesta USB telefon töltési probléma???
« Reply #4 on: 2015 May 15, 19:01:14 pm »
A kézikönyv szerint 500mA az USB aljzat terhelhetősége.
Töltéshez ez kevés...

Offline adam900331

  • Újonc
  • *
  • Posts: 8
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta USB telefon töltési probléma???
« Reply #5 on: 2015 May 16, 10:39:24 am »
Valóban 500mA max áramerősség a kimeneten. Most rádugtam a saját telefonomat. Miután rádugtam jelzi is hogy töltés alatt van majd leválasztja és ujra csatlakoztatja. Tehát másodjára képes tölteni. Az asszony mobilját már nem képes. Annál folyamatosan pittyeg a telefon hogy csatlakoztatva majd leválasztva. Lehet annak nagyobb az áramfelvétele...