Author Topic: Dobfék beráz  (Read 3002 times)

johnybravo

  • Guest
Dobfék beráz
« on: 2015 May 25, 15:24:35 pm »
Sziasztok! 60KM/h felett fékezéskor brutál beráz a fék. Fékezés nélkül 150-nél sincs semmilyen rezonálás.
Első féket már felújítottam. Munkahengerek jók, új tárcsa és fékbetétek vannak benn.
Tesztelésképpen menet közben kicsit behúztam a kéziféket. Ugyanúgy berázott.
Szétszedtem. A fékdob fékfelülete majdhogynem tökéletes (ránézésre). Minimális válla van, de láttam már sokkal rosszabbat is. Viszont a külső része az teljesen szét van rohadva.
Mi a véleményetek? Okozhatja ez a berázást? Futóművet és kereket kizárnám, mert ilyen mértékű rázkódást fékezés nélkül is produkálnia kellene, de semmi.
A jobb hátsó szerkezetnek erős égett ferodol szaga van és a munkahenger gumi sapija alatt ott figyel a fékolaj, úgyhogy az mindenképpen csere lesz.
Bármilyen véleményt szívesen meghallgatok. Köszi! Üdv, Johny

Offline forest

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 15
  • Segített?: +0/-0
Re:Dobfék beráz
« Reply #1 on: 2015 May 26, 08:31:29 am »
Helló!

A rozsdát kizárnám. Az egyenetlen fékerő okozhatna, de az nem adna magyarázatot a kéziféknél való rázásra, de munkahenger felújítás nem árthat, plusz ha van lehetőséged, egy felszabályozás, bár tényleg nem óriási az a váll.
Még a hátsó lengőkar szilentet nézd meg, és ha van (nem tudom milyen a kocsid) a stabilizátorodat. Én stabszilentnél találkoztam ilyen jelegű gonddal eddig, de ha azok jók, marad a fék.

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:Dobfék beráz
« Reply #2 on: 2015 May 31, 13:21:41 pm »
Szerintem egyszerűen csak a fékbetét nem fekszik fel rendesen a fékdob belsején, vagy a munkahenger féloldalasan működik.
Egy fékhatásmérés biztosan megmutatja a problémát.
A fékdob külseje tényleg elég brutál. Ha az anyagvastagság nem csökkent le jelentősen, a rozsda eltávolítása és valami felületkezelés megoldja. A felszabályozás meg úgyis része a hátsó fék rendbetételének.

Nézegettem még egy kicsit azt a harmadik fotót.
A bal oldali fékpofa sokkal kopottabb, mint a másik. Meg egy rugó is elég furcsán áll benne.
Biztosan nem működik rendesen az a fék. Fel kell újítani...
« Last Edit: 2015 May 31, 13:27:37 pm by csaba.deak »