Author Topic: MK4 hasmagasság!  (Read 4289 times)

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
MK4 hasmagasság!
« on: 2007 October 30, 11:51:31 am »
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek az alap has magassága mekkora lehet a gépezetnek?
Valamelyik nap Tesco parkolóban mellém ált egy (szerintem gyári) Fiesta MK4 és meglepve vettem észre hogy milyen alacsony!
Megmértem az enyém és az övét! (nem is néztek furán ahogy ott mérőszalaggal méricskélem a kocsikat)  :D
De 5 cm különbség volt!  :o
Nekem 22 cm magas volt neki pedig 17 cm.  ::)
Ez meg mitől lehet? Lehet az én kocsim kicsit ki van emelve? Vagy új lengéscsillapító, meg más gumiméret miatt? (Szerintem ennyit nem szabad számítania!)
Viszont ha ki van emelve a verda, akkor gáz lenne az ültető rugóval, (mert az a gyári mérethez képest -30mm)  -30 mm + még a 40 mm különbség...
Az már sok lenne!
Viszont ha ki van emelve akkor sima "gyári" rugó is elegendő lenne ahhoz, amit szeretnék!
Esetleg ha tudnátok valamilyen számszerű adattal szolgálni, hogy mekkora a gyári méret, azt nagyon megköszönném!
Vagy valami módszer amivel ki lehet deríteni hogy normál, vagy magasabb rugó van be applikálva a verdába!
Mondjuk nem a legalacsonyabb ponton mértem a kocsit, hanem a küszöb alsó pontját (nem ahol az a lemez él van hanem ahol vízszintes...)
Előre is köszi!
« Last Edit: 2007 October 30, 11:59:16 am by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

zoli

  • Guest
Re: MK4 hasmagasság!
« Reply #1 on: 2007 October 30, 11:55:25 am »
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek az alap has magassága mekkora lehet a gépezetnek?
Valamelyik nap Tesco parkolóban mellém ált egy (szerintem gyári) Fiesta MK4 és meglepve vettem észre hogy milyen alacsony!
Megmértem az enyém és az övét! (nem is néztek furán ahogy ott mérőszalaggal méricskélem a kocsikat)  :D
De 5 cm különbség volt!  :o
Nekem 22 cm magas volt neki pedig 17 cm.  ::)
Ez meg mitől lehet? Lehet az én kocsim kicsit ki van emelve? Vagy új lengéscsillapító, meg más gumiméret miatt? (Szerintem ennyit nem szabad számítania!)
Viszont ha ki van emelve a verda, akkor gáz lenne az ültető rugóval, (mert az a gyári mérethez képest -30mm)  -30 mm + még a 40 mm különbség...
Az már sok lenne!
Viszont ha ki van emelve akkor sima "gyári" rugó is elegendő lenne ahhoz, amit szeretnék!
Esetleg ha tudnátok valamilyen számszerű adattal szolgálni, hogy mekkora a gyári méret, azt nagyon megköszönném!
Vagy valami módszer amivel ki lehet deríteni hogy normál, vagy magasabb rugó van be applikálva a verdába!
Mondjuk nem a legalacsonyabb ponton mértem a kocsit, hanem a küszöb alsó pontját (nem ahol az a lemez él van hanem ahol vízszintes...)

Na szóval 1;Hány éves a te és az illető autója 2;hány kiló vagy te és az illető 3;a gumi méret pedig /ugyan nem tudom mivel nem írtad a méretét/ de igenis beleszámit.4;a csomagtartója üres volt neki is?
« Last Edit: 2007 October 30, 12:00:41 pm by zoli »

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: MK4 hasmagasság!
« Reply #2 on: 2007 October 30, 14:28:58 pm »
Szóval erre azért gondoltam! :)
nem terméskövekkel megpakolt autót néztem! Egyikben sem ült senki... azaz az enyémben ült barátnőm....+ bevásárlás után a pakok, de az övé üres volt, (nem volt kalaptartó és látszott) ezért is csodálkoztam annyira!  ;D
Mind a kettő MK4 es szóval 96-98 ig gyártottak ilyet szóval nagy szórás szerintem nem lehet!
igen a gumi méret szerintem is számít, de csak pár milliméter... nem 4-5 cm!
Akkor már nagyon nem szabványos gumi lenne fent!
Amúgy az enyémen 185/60 R14-es gumik vannak gyári felnivel!
A gyári méret ami a másikon volt 165/70 R13... megnéztem 3% a különbség a két gumi között, ami átmérőben 17mm szóval csak 8,5 mm-rel lehet magasabb az enyém mint a gyári!
Szóval szerintem ez nem lehetett a különbség oka!   :)
Ja igen és nem voltak laposak a gumiijai  ;D
http://www.weltgumi.hu/valtomeret_szamologep.html
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: MK4 hasmagasság!
« Reply #3 on: 2009 February 14, 09:44:35 am »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topiktemetőbe kerül.
D.V.Zs.