Author Topic: Alu olajteknő leszerelése JJA 1.3 benzinesről.  (Read 1850 times)

Offline foldi79

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Alu olajteknő leszerelése JJA 1.3 benzinesről.
« on: 2014 March 29, 22:12:03 pm »
Sziasztok!

Feleségemnek fél éve vett mkIV Fiestájának (1,3b JJA 37kW) szerettem volna ma levenni a karterét, sajna sikertelenül.
Létezik, hogy az irodalom szerinti 18 (+2 a váltóhoz) csavarból 2 a kuplungházon beül van és így az egész alumínium olajteknő csak akkor szedhető le kipucolás céljából ha először lekötöm a váltót is? Nem akarom elhinni.
Azok alapján amit a vételt követő olajcserekor találtam a szelepfedél alatt (konkrétan nem lehetett hézagot állítani a lerakódástól, fedelet kitakarítottam, de a guanót nem kapartam meg a himbákon, nehogy leváló lemezes darabokban tömítsen), és az alapján ahogyan kinézett az 5W-30-as Ford olaj 2500 km után (olajsár jó részét feloldotta már fent, hézagokat be tudtam állítani) még komolyabb lerakódásokra számítok lent is, és mielőbb kivakarnám belőle.
Valaki aki már szedte le az alumínium olajteknőt (kartert) helyben a blokkról (már ha egyáltalán lehetséges kiemelés nélkül) az legyen szíves megosztani a tapasztalatait, nem szeretném sokáig halogatni, és inkább magam oldanám meg.
Előre is köszi.