Author Topic: Csomagtartó nyitási problémá  (Read 24563 times)

Offline sromdesign

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +1/-0
Csomagtartó nyitási problémá
« on: 2013 July 08, 09:03:42 am »
Néhány hete előjött az hibajelenség hogy a hátsó csomagtartó ajtó nem nyílt sem belülről sem kulcsról. Pontosabban hol kinyílt hol nem de utóbbi időben egyáltalán nem. Próbáltam rákeresni itt a fórumon de nem találtam megfelelő választ. Azonban a  :ford: FUSION testvér fórumban ráleltem az igazságra. Idézem a hozzászólást amit ott találtam. Nálam megoldódott végleg a probléma, remélem nektek is segít. Ezer köszönet pocok5-nek  :notworthy:  :notworthy:  :notworthy:, legalább egy 20 ezrest spóroltam !

#38  2012-06-03 11:15 pocok5
6 éve regisztrált tag

Üdv Fusion tulajdonosok!
Mint már sokaknak,nekem is "előjött" az a bosszantó hiba,hogy "motorikusan" nem nyitható az autó csomagtér ajtaja. Nos én is próbálkoztam a bovdenek "síkosításával",de csak ideig-óráig használt.
Ma nekiugrottam komolyabban a dolognak.
Nos jó hírem van annak,aki szintén ezzel küszködik! Relatíve egyszerűen javítható.
Nos a rövid menete a javításnak:
1.Hátsó ajtó burkolata leszed.
2.Ajtónyitó motor kikap.
3.Az ajtónyitó motor "elvileg" nem szétszedhető,de némi odafigyeléssel azért megadja magát a műanyag burkolat.
4.Villanymotort kiszedni a burkolarból.
5.Villanymotor fém burkolatán két ráhajtott fémlapocska részt kihajligatni, és a hátsó falát ezáltal a villanymotornak le lehet húzni.Ez tartalmazza a "bűnösöket",azaz a szénkeféket.
6. A szénkeféket lakbenzin és ecset segítségével fémtisztára le lehet mosni.
7. A forgórészt,ahol a szénkefék futnak,szintén lakbenzinnel lemosni.
8.Amennyiben kicsit oxidált ez a terület a forgórészen,meg kell csiszolni nagyon finom csiszolópapírral.
9.A forgórész "hézagain"(3db) egy tűvel nem árt át áthúzni,megakadályozandó a zárlatot.
10. Még egy kicsit átmenni rajta csiszolópapírral(leheletnyit).
11. Fordított sorrendben összerakni és kész.
Megj: Én a "mozgatómortorház" műanyagát nem ragasztottam össze,csak három gyorskötözővel összafogtan,hogy később is egyszerűen szét lehessen szedni.
Az egész nem volt egy óra és tökéletesen működik.
Akik félnek szétpattintani a mozgatómotor házát,azoknak megoldás lehet a benzinben valő áztatás(lögybölés) is.De szerintem ez nem hoz hosszútávú eredményt.

Remélem,hogy tudtam segíteni másoknak is!
Azért jó kis autó ez...

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Csomagtartó nyitási problémá
« Reply #1 on: 2013 July 08, 09:45:34 am »
Szia,

ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy én ezt anno megcsináltam az enyémmel, de egyrészt baromi nehéz szétszedni a műanyagot és az enyém speciel tekercs zárlatos volt. Szóval lehet hogy bejön ez a javítás, de csak 50% az esély.  :)
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

RyAn

  • Guest
Re:Csomagtartó nyitási problémá
« Reply #2 on: 2013 July 08, 19:36:48 pm »
én 5ezerért szoktam adni a bontott gyári motort. jobb mint 25ezerért meg venni az újat.
egészen máig is volt még kettő de ma elkelt.

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Csomagtartó nyitási problémá
« Reply #3 on: 2013 July 08, 20:25:47 pm »
Enyémbe is a Ryan féle bontott van. Teljesen jó.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline pori

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +2/-0
Re:Csomagtartó nyitási problémá
« Reply #4 on: 2014 March 03, 10:11:08 am »
Sziasztok
Gondoltam megosztom veletek a csomagtartó motor cserét . Végig olvassátok a régebbi hozzáoszlásokat megtaláljátok hogy az ebay -ról tudtok rendelni motort .
Cseréről tettem fel képeket .
"Bűvös csomi ajtó nyitás..." cikkben találjátok.
http://www.fusionklub.hu/index.php?cikkID=1227

üdv

Offline ebédfuti

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 48
  • Segített?: +2/-0
Re:Csomagtartó nyitási problémá
« Reply #5 on: 2014 September 15, 19:22:26 pm »
Kipróbáltam az elsőként leírtakat, nekem nem oldotta meg a problémát, viszont én is ráakadtam a fusion-klub os leírásra, s keresgéltem az e-bay-en..

Szerintem 2100.-ft ért, ez lesz a megoldás. Méretben egyezik! Alig várom, hogy megérkezzen, s beszereljem:))

http://www.ebay.com/itm/Mabuchi-Door-Lock-Motor-Actuator-for-Mazda-Toyota-Lexus-Honda-Ford-Renault-/160650309370?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2567812efa&vxp=mtr

Offline pori

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +2/-0
Re:Csomagtartó nyitási problémá
« Reply #6 on: 2014 September 24, 18:58:26 pm »
Szia
Biztos jó lesz .
Beszereléssel lesz egy kicsi meló ,de megéri "  2014-03-02 19:29 pori " szereltem be a motort .
Akkor csináltam a fényképeket is amiket láttál a  :ford: fusion oldalon .Azóta is tökéletesen működik ,
naponta négyszer biztos nyitom a csomagtartót .Az a lényeg hogy a nyomaték 4.14 Nmm legyen , vásároltam Magyarországon fellelhető motort is előtte ,de az gyenge volt 1,70 Nmm .
Amíg megérkezik a motorod előtte érdemes kipróbálni a védelem kiszerelését .Nekem nem égett szét a motor ,
még a kiszereléskor is tökéletesen működött . Volt akinek kiszerelés után szétégett ,neki biztos zárlatos volt .
Örülök hogy tudtam segíteni
üdv
« Last Edit: 2014 September 24, 19:00:43 pm by pori »

Offline slycer01

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 16
  • Segített?: +0/-0
Re:Csomagtartó nyitási problémá
« Reply #7 on: 2014 November 01, 19:27:19 pm »
Sziasztok :) Nekem a csomagtartóval van 1-2 kérdésem és mivel már van itt erről topic (lehet nem egyezik az en kérdésemmel) de nem nyitok újat.
Na szóval az lenne a kérdésem, hogy minden fiestanal (mk6,05) a csomagtartó lezárásánal az a tipikus mély hang (mint ha kb. bassszust hallanál) vagy inkább olyan vékony csattanó hang hallatszik? Érdekelne nagyon mert kivételesen engem zavar ez a vékony lecsapódó hang mikor lezárom és nem lehetne-e vhogy kiküszöbölni. :)

Offline ebédfuti

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 48
  • Segített?: +2/-0
Re:Csomagtartó nyitási problémá
« Reply #8 on: 2014 November 10, 19:09:40 pm »
Kipróbáltam az elsőként leírtakat, nekem nem oldotta meg a problémát, viszont én is ráakadtam a fusion-klub os leírásra, s keresgéltem az e-bay-en..

Szerintem 2100.-ft ért, ez lesz a megoldás. Méretben egyezik! Alig várom, hogy megérkezzen, s beszereljem:))

http://www.ebay.com/itm/Mabuchi-Door-Lock-Motor-Actuator-for-Mazda-Toyota-Lexus-Honda-Ford-Renault-/160650309370?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2567812efa&vxp=mtr

Megjött a motor, 1000 ft volt  csak!  Hibátlan)))))))

Offline pori

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +2/-0
Re:Csomagtartó nyitási problémá
« Reply #9 on: 2014 November 17, 07:58:22 am »
Beszerelés is simán ment ?

Offline magiist

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 26
  • Segített?: +1/-0
    • HC Modellezős weblapja
Re:Csomagtartó nyitási problémá
« Reply #10 on: 2017 July 27, 08:03:42 am »
Sziasztok!

Nekem olyan gondom van, hogy a gombbal nyitva nem mindig nyílik, de távirányítóval igen. Gondoltam a gomb kontakthibás, de a jelenség nem egyértelmű!
Ha nem megy a gombbal, távirányítóval nyitva a gomb megint megy jó párszor! Majd egyszer csak ismét nem megy, ilyenkor megint távirányító 1x, majd a gombbal ismét megy jó néhányszor.
Ha a gomb lenne csak kontaktos, mitől javul meg a távirányító után egyből?  ???

Offline magiist

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 26
  • Segített?: +1/-0
    • HC Modellezős weblapja
Re:Csomagtartó nyitási problémá
« Reply #11 on: 2018 September 09, 12:57:27 pm »
Azóta újabb "fejlemény"!
1. A csomagtartó motorikusan (távirányítóval) mindig(!) csak 2x-i gombnyomásra nyílik.
2. A műszerfalon lévő gomb sokszor nem nyitja az ajtót (a kapcsolót kimértem, jó, a feszültség itt a csatlakozóján). Ilyenkor kb. fél perc múlva csattan az oldalsó ajtók zártja és nyitásra indulnak meg, majd utána a gomb ismét működik 1x, 2x.
Kezd megbolondúlni a fedélzeti computer???
Vagy belső CAM busz gond volna?  :P

Offline zomborg

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:Csomagtartó nyitási problémá
« Reply #12 on: 2018 October 31, 15:58:30 pm »
Azóta újabb "fejlemény"!
1. A csomagtartó motorikusan (távirányítóval) mindig(!) csak 2x-i gombnyomásra nyílik.
2. A műszerfalon lévő gomb sokszor nem nyitja az ajtót (a kapcsolót kimértem, jó, a feszültség itt a csatlakozóján). Ilyenkor kb. fél perc múlva csattan az oldalsó ajtók zártja és nyitásra indulnak meg, majd utána a gomb ismét működik 1x, 2x.
Kezd megbolondúlni a fedélzeti computer???
Vagy belső CAM busz gond volna?  :P

Kicsit megkésve, de talán még aktuális.
Nekem is ugyanez a bajom volt.
Hiba megoldása a vezetőoldali zárszerkezetben van. A lényeg hogy szétszeded az ajtót és a zárat kiszedve van rajta egy microkapcsoló ami a nyelv állapotát érzékeli s ezt egy kis porvédő takarja. A porvédőre csináltam egy kis lyukat és befújtam wd40-el. Ennek már több éve és azóta se jelentkezett a hiba.

Offline magiist

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 26
  • Segített?: +1/-0
    • HC Modellezős weblapja
Re:Csomagtartó nyitási problémá
« Reply #13 on: 2018 October 31, 17:21:40 pm »
Jó ötlet, köszi!
Akkor úgy néz ki, hogy nem lehet megúszni a zár kiszerelését? Nagy meló? Már megbontva a borítást nézegettem, de eléggé ijesztőnek tűnt (ablak ki, kulcsos zár ki, stb.).  ???

Offline zomborg

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:Csomagtartó nyitási problémá
« Reply #14 on: 2018 November 01, 13:32:39 pm »
Jó ötlet, köszi!
Akkor úgy néz ki, hogy nem lehet megúszni a zár kiszerelését? Nagy meló? Már megbontva a borítást nézegettem, de eléggé ijesztőnek tűnt (ablak ki, kulcsos zár ki, stb.).  ???

Már rég csináltam. Úgy emlékszem kellett feszegetni itt-ott. Az ablakot elég csak felhúzni nem kellett kivenni az biztos.