Author Topic: MK4 Lökös és küszöb átalakítás!  (Read 4930 times)

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
MK4 Lökös és küszöb átalakítás!
« on: 2007 September 06, 09:08:32 am »
Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy milyenre lenne jó átalakítani a verdám lökhárítóját + küszöböket!
Már más helyen lehet írtam, de most ide leírom, hogy belefogtam (egyenlőre elméleti) projektbe, aminek lényege az hogy sikerült szereznem műgyantát, üvegszálas hálót, edzőt....és nekivágok az átalakításnak házilag! Remélem menni fog minden!
Alapjába vége arra gondoltam hogy valami könnyen kezelhető (formázható) anyaggal kialakítanám ott helyszínen a formát… majd ha megnyerte a tetszésemet, akkor mehet rá a műgyanta, meg az üvegszál… haverom szerint 1 óra alatt olyan kemény lesz, hogy flexel lehet csiszolni!
A célnak az meg szerintem tökéletesen megfelel!
Minden 5letre kíváncsi lennék ezzel kapcsolatban! Pl szerintetek milyen anyaggal lehetne megoldani a forma kialakítását…. Én gondoltam gipszre, habra….amit lehetne faragni, vagy drótháló, amire filcet feszítek ki (az ívek miatt, de mondjuk küszöbnél) majd arra megy rá a cuccos!
Vagy talán valami modellező gyurma esetleg amivel ki lehetne alakítani a formát…
Csak annyit szeretnék, hogy lefelé megtoldani a lökösöket + ha belefér, akkor kicsit morcosabb küldőt adni neki.
Majd teszek fel képeket is hogy mikre gondoltam!
Pár kép amihez hasonlót szeretnék!
Az utolsó nem MK4, de szerintem egy gyöngyszem!  ;D
De mondjuk ha csak simán kicsit megszélesíteném, meg lefelé megtoldanám a lökösöket, már akkor is jobb lenne nem?
Vagy azon gondolkozom lehet csak a küszöböket próbálom meg először... majd még meglátjuk!
Lehet ha összejön a dolog megpróbálok lámpamaszkot is készíteni!
Még azon is gondolkodtam, hogy lehet csak egy ültetés kellene és máris megoldódna a gond és arcosabb lenne a verda!

[a csatolmány törölve]
« Last Edit: 2007 September 06, 09:26:56 am by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

bantoomi

  • Guest
Re: MK4 Lökös és küszöb átalakítás!
« Reply #1 on: 2007 September 06, 11:15:07 am »
Hát...én egy anyagot tudok neked javasolni, és mivel az autó iparban is használják talán nem olyan rossz ötlet:)) Szóval én régen agyagból készítettem kölönböző formákat. Nagy előnye, hogy míg van benne nedvesség addig szabadon formázható, száradás után meg csiszolható. Persze csak finoman!:) Ha meg nem tetszik akkor újra feloldhatod vízben. Kis szépséghibája, hogy elég nehéz...
Aztán a szimetriára gondoltál-e!? :)
Nekem van még két fiesta képem, csak nem tudom feltenni ide, ha elárulod hogy kell akkor kiegészíthetem a galériádat:)

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: MK4 Lökös és küszöb átalakítás!
« Reply #2 on: 2007 September 06, 12:37:42 pm »
Szia!

 :notworthy: Köszönöm szépen az ötlet több mint briliáns!  :notworthy:
Van egy agyagos ismerődöm.... igaz ők edényeket készítenek... már dolgoztam agyaggal... tényelg szépen lehet alakítani!
A kép csatolás pedig úgy történik,hogy a szövegdoboz alján van egy további opciók és ott lehet csatolni a fájlokat!
Én is feltettem pár képet!
Első eredeti, majd küszöbbel "szerelt"  :D ;)
Utánna lámpa maszkos és a végén egy ültetett!
Igen a szimetriára is gondoltam!
Azt úgy gondoltam ellenőrízni, hogy vágok kartonból sablonokat... + műszaki szemmérték  :o :laugh:

[a csatolmány törölve]
« Last Edit: 2007 September 06, 13:00:53 pm by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

pereszte

  • Guest
Re: MK4 Lökös és küszöb átalakítás!
« Reply #3 on: 2007 September 06, 14:21:15 pm »
Szia!

A sógorom is próbálkozott műgyanta és egyéb dolgokkal... A harmadik próbálkozás után lett némi gyakorlata, de az elkészült művel elég sok dolga lesz még...

Ő egy lőkősre épített rá úgy, hogy papírból megcsinálta a nyílásokat. Aztán meg másik lökőst keresett, aminek az alját akarta toldani.
Az utolsó projekt egy toldat lekoppintása volt, itt az első gipszminta eltörött, a másodikat vasaltuk.
Erre ment rá az üvegszál...
Ha nincsen benne gyakorlatod, akkor nem lesz széép. Elég nagy kézügyesség és sok-sok tapasztalat kell hozzá. Nem olyan egyszerű megcsinálni, mint ahogy az látszik.

Mindenképpen olyan anyagot keress, ha már magad akarod megcsinálni, amivel tudsz bánni...
Az agyag tömören, toldatként szerintem deformálódni, repedni fog.
Az edény más, mert ott vékony rétegben van, de tömbben a száradás következtében veszít a térfogatából, és deformálódik...

HAsználj tömör szivacsot, hungarocelt, de ezekhez is kell valami spéci vágószerszám.

Sok szerencsét :)

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: MK4 Lökös és küszöb átalakítás!
« Reply #4 on: 2007 September 06, 17:06:55 pm »
Nekem van még két fiesta képem, csak nem tudom feltenni ide, ha elárulod hogy kell akkor kiegészíthetem a galériádat:)
Próbáltál már "Válasz" írás közben a "További opciók..." linkre klikkelni? ;)
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

tuning

  • Guest
Re: MK4 Lökös és küszöb átalakítás!
« Reply #5 on: 2007 September 06, 18:16:36 pm »
  Hali!     Én is belekezdtem csak én nem toldatot hanem teljes lökhárítot akarok csinálni    és igaza van PERESZTE-nek az első nem ugy sikerül ahogy szeretnéd nállam nem sok gond volt 1-2helyen meggyűrődött meg vékony lett ha csinálod akkor min.5mm mert ahol vettem a gyantát ott azt mondták hogy 3mm  böven elég de  az sajna gyenge.Most a mintát ugy csináltam hogy a gyári lökösböl levágtam az alsó részét  farostlemezt hozzá csavaroztam,   az also részhez csináltam fémböl egy sablont hogy a szimetriát tudjam tartani ,   azt is hozzá csavaroztam igy kaptam egy tele lököst, ezután hungarocellböl kialakítom a beömlőket a ködlámpák helyeit meg a rendszámtabla helyét utána felragasztom öket kivülre vagy belülre attol függöen hogy mélyíteni vagy domborítani akarom ezután flex csemperagasztóval leglettelem majd megcsiszolom ahova kell kenek még majd megint csisz  és ha már tetszik a forma akkor jöhet a forma leválasztó gél majd utána a gyanta,biztos van egyszerübb modja is de azt látni kéne  hogy csinálják a lökhárítosok.    De itt egy kép ha csak ültetni szeretnéd csak ezen van  még spéci küszöb is ,remélem megjelenik a kép.

[a csatolmány törölve]

Ryan

  • Guest
Re: MK4 Lökös és küszöb átalakítás!
« Reply #6 on: 2007 September 06, 20:45:06 pm »
nekem hasonló a gyári RS lökösöm mint a képen nem érdekel? tudom már kerdeztem de hátha!

és itt egy cim lehet hogy hasznos!

www.apotuning.hu
« Last Edit: 2007 September 06, 21:30:19 pm by RyAn »

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: MK4 Lökös és küszöb átalakítás!
« Reply #7 on: 2007 September 07, 07:40:18 am »
Köszönöm a tippeket!
Amúgy alapnak én is valami erős vázra gondoltam (fából, vagy fémből) amire a formát csak viszonylag vékony rétegben szeretném feltenni... amit lehet majd simítani, formázni... és ha minden tuti és tetszik a forma akkor utána jöhet a "véglegesítés" üvegszállal, meg gyantával!
Majd beszámolok részletesen a dologról... de szerintem lehet most télen csak tervezgetés lesz és majd nyáron tudom megoldani a dolgot, mert +20 fok felett ajánlatos műgyantázni!
 :notworthy: Köszönöm a vastagságra a tanácsot, ez egy nagy kérdés volt számomra, mivel még nem próbáltam csak úgy magában mennyire lehet strapabíró!
« Last Edit: 2007 September 10, 07:13:48 am by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: MK4 Lökös és küszöb átalakítás!
« Reply #8 on: 2009 February 14, 09:42:51 am »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topiktemetőbe kerül.
D.V.Zs.